XXII NIEDZIELA ZWYKŁA – 29.08.2021 r.

1. Przeżywamy XXII Niedzielę Zwykłą. Każdy nasz udział w sprawowaniu Eucharystii jest wyrazem naszej wiary. Jest on nie tylko wypełnieniem przepisu Bożego prawa, ale również spełnieniem potrzeby naszych serc, które dopiero wtedy czują się spokojne, kiedy spoczną w Bogu, kiedy poczują Jego bliskość, kiedy napełnią się obficie darem Jego miłości.

2. W dzisiejszą niedzielę 29.08.tradycyjnie jesteśmy w Sanktuarium MB Fatimskiej w Turzy Śl. Ze względów epidemicznych udajemy się tam indywidualnie. Początek modlitwy w Turzy Śl. o godz. 20.00.

3. Kolekta dzisiejsza przeznaczona jest na potrzeby naszej Parafii. Za wszelkie złożone ofiary oraz za wszelkie przelewy na nasze konto parafialne składam serdeczne Bóg zapłać! Za tydzień kolekta na potrzeby naszej archidiecezji.

4. Msza św. za Solenizantów sierpnia będzie odprawiona we wtorek o godz. 17.00. Proszę o imienne zgłoszenia w zakrystii.

5. Od środy rozpoczyna się Nowy Rok Szkolny i Katechetyczny 2021/2022. Msza św. w int. Uczniów, Nauczycieli i Pracowników naszej szkoły będzie odprawiona w środę o godz. 8.00.

6. Nowenna do MB Nieust. Pomocy – środa po Mszy św. Adoracja Najśw. Sakramentu – czwartek od godz. 16.00 i w tym czasie okazja do spowiedzi, szczególnie zapraszam dzieci Wczesno i Pierwszokomunijne wraz z rodzicami.
Koronka do Miłosierdzia Bożego – piątek godz. 7.45; Różaniec – sobota godz. 7.30

7. W tym tygodniu przypada I czwartek, I piątek i sobota miesiąca. Msze św. w tych dniach o godz. 8.00 i 17.00. Zachęcam do odnowienia życia sakramentalnego i do udziału w nabożeństwach: o powołania w czwartek, do Najśw. Serca Pana Jezusa w piątek i do Niepokalanego Serca Maryi w sobotę.

8. Spotkanie Członków i Sympatyków Franciszkańskiego Zakonu Świeckich – w piątek po porannej Mszy św. na probostwie.

9. Msza św. szkolna w piątek o godz. 17.00 – poświęcimy wtedy przybory szkolne dzieciom rozpoczynającym naukę.
Po Mszy szkolnej w piątek zbiórka ministrantów i chłopców, którzy chcieliby służyć przy ołtarzu.

10. Od przyszłej niedzieli /05.09./ Msze św. niedzielne odprawiane będą znów o 7.00; 9.00 – transmitowana przez internet; 11.00 i 16.00, a nieszpory niedzielne o godz. 15.30.

11. Bóg zapłać za pomoc w sprzątaniu naszej świątyni w minionym tygodniu, tym razem proszę o pomoc Parafian mieszkających przy ul. Akacjowej 1 – 15 /nieparzyste/ oraz 2 – 36 /parzyste/

12. Przypominam, że w kościele obowiązują maseczki zakrywające usta i nos. Pamiętajmy również o odpowiednim dystansie osób.
Zachęcam też do codziennej modlitwy różańcowej w intencji ustania epidemii.

13. Z naszego kościoła są transmitowane przez Internet: Msza św. niedzielna o godz. 10.00 /od przyszłej niedzieli o godz. 9.00/ oraz Msze św. w ciągu tygodnia.

14. Świetlica Parafialna w tym tygodniu będzie nieczynna. Zaś od środy 8 września czynna będzie tylko w środy o godz. 16.00 – 18.00.

15. Bóg zapłać O. Joachimowi Zok za dwutygodniowe zastępstwo wakacyjne pośród nas.

W przyszłą niedzielę gościć będziemy franciszkanina O. Doriana, który wygłosi do nas słowo Boże i zachęcać będzie do włączenia się do Franciszkańskiego Zakonu Świeckich, jaki działa przy naszej Parafii.

16. Wszyscy czciciele MB Uśmiechniętej zaproszeni są w tym roku na odpust do Pszowa w środę 8 września. Msze św. w tym dniu w Pszowie odprawione będą o 7.00; 9.00; 10.30; 12.00. O godz. 17.00 Suma Pontyfikalna, a o godz. 20.30 – Apel Maryjny.

17. Kolejny już raz będzie przeprowadzona akcja zbierania elektrośmieci. W ten sposób będziemy mogli wspomóc Polskich Misjonarzy, którzy prowadzą swoje misje w najbiedniejszych krajach świata oraz naszych rodaków, którzy pozostali na wschodzie. Zużyte sprzęty będzie można przynieść w czwartek 9 września w godz. od 8.00 – 15.00 na plac przy probostwie obok garaży.

18. W poniedziałek i wtorek – 6 i 7 września – przy Urzędzie Gminy będzie można skorzystać z bezpłatnej cyfrowej mammografii. Zaproszone są Panie w wieku od 50 do 69 lat.
Bliższe informacje znajdziemy w gablotce na plakacie, a także na ulotkach wyłożonych z tyłu kościoła.

19. W dzisiejszą niedzielę 29.08. w godz. 8.00 – 13.00 będzie funkcjonował mobilny zespół szczepień w budynku remizy strażackiej w Połomi. Osoby zainteresowane szczepieniem przeciwko COVID-19 nie muszą się wcześniej rejestrować ani zapisywać, wystarczy przyjść z dowodem osobistym do mobilnego punktu szczepień.
W tym samym czasie w miejscu funkcjonowania punktu szczepień nasi mieszkańcy będą mogli również dokonać obowiązkowego spisu w ramach Narodowego Spisu Ludności i Mieszkań.

Polecam: nowy Gość Niedzielny oraz wrześniowy Mały Gość Niedzielny

Życzę wiele światła Ducha Św. uczniom i nauczycielom w nowym roku szkolnym, a wszystkim dobrej niedzieli i Bożego błogosławieństwa na cały nowy tydzień! Św. Jerzy – módl się za nami!
Niech Dobry Bóg ma nas w swojej opiece!!!

Loading