III NIEDZIELA WIELKANOCY – 14.04.2024 r.

1. Dzisiejsza III Niedziela Wielkanocy kończy Tydzień Miłosierdzia i rozpoczyna XVI Ogólnopolski Tydzień Biblijny, który ma nas zachęcić do częstej lektury i rozważania słowa Bożego zawartego w Piśmie św., do lektury indywidualnej, ale też w gronie rodzinnym.

Dzisiaj również obchodzimy święto Chrztu Polski, które zostało ustanowione przez Sejm RP dla upamiętnienia chrztu Polski datowanego na 14 kwietnia 966 r.

Nieszpory niedzielne – dzisiaj o godz. 15.30

2. Kolekta dzisiejsza przeznaczona jest na potrzeby naszej Parafii. Za wszelkie ofiary, a także za przelewy na konto parafialne, składam serdeczne Bóg zapłać! Za tydzień kolekta na remont krypty katedry.

3. Zapraszam do udziału w nabożeństwach:

• Nowenna do MB Nieust. Pomocy – w środę po Mszy św.
  • Adoracja Najśw. Sakramentu – w czwartek od godz. 16.00, w tym czasie okazja do spowiedzi, a szczególnie zapraszam uczniów klas V i VI.
  • Różaniec – w sobotę o 16.30.

4. Katecheza dorosłych – w czwartek o godz. 18.00 na probostwie.

5. W tym tygodniu przypada III piątek miesiąca, dlatego po porannej Mszy św. nabożeństwo do Bożego Miłosierdzia z odmówieniem koronki.

6. Msza szkolna w piątek o godz. 17.00 – zapraszam wszystkie dzieci naszej Parafii

7. Eucharystyczny Ruch Młodych ma swoje spotkanie w piątek o godz. 16.00, Dzieci Maryi w sobotę o godz. 10.00 – te spotkania w salkach parafialnych, schola parafialna w poniedziałek o 14.45 na chórze, a zbiórka ministrantów i kandydatów w piątek po Mszy szkolnej

8. Odwiedziny chorych i starszych wiekiem Parafian z posługą sakramentalną będą w sobotę od godz. 8.00. Chętnych proszę zgłaszać w zakrystii lub telefonicznie.

9. W przyszłą niedzielę, IV Wielkanocy, czyli Dobrego Pasterza – przypada Światowy Dzień Modlitw o Powołania.

10. Już za dwa tygodnie, w niedzielę 28 kwietnia, przeżywać będziemy zewnętrzną Uroczystość Odpustową ku czci św. Jerzego.

11. Bóg zapłać za pomoc w sprzątaniu naszej świątyni w minionym tygodniu, tym razem proszę o pomoc Parafian mieszkających przy ul. 1 Maja 168 – 200 /parzyste/.

Dziękuję za prace wykonane w kościele i na placu farskim, a także za dary stołu.

12. Świetlica Parafialna czynna jest we wtorki od 16.00 – 18.00. Zapraszam chętne dzieci do skorzystania, a Paniom, które opiekują się naszą Świetlicą, serdecznie dziękuję.

13. Pragnę przypomnieć o opłatach za miejsca grobowe i wywóz śmieci. Groby, których rezerwacja po 20 latach od pochówku nie będzie przedłużona przeznaczone będą do pochowania kogoś innego.

14. Kancelaria Parafialna czynna jest pół godziny po Mszy św.: w poniedziałek, środę i piątek – rano, we wtorek i czwartek – wieczorem. Można też załatwiać sprawy telefonicznie.

15. Diecezjalna Caritas zaprasza w dzisiejszą niedzielę 14.04.od g. 14.00 do 19.00 na DZIEŃ DOBRA organizowany na deptaku pod Wydziałem Teologicznym Uniwersytetu Śląskiego w Katowicach. W ramach wydarzenia, jak w ubiegłym roku, nie zabraknie koncertów i dobrych rozmów na scenie. DZIEŃ DOBRA jest inicjatywą ogólnopolską i służy promowaniu wolontariatu oraz kończy obchody Tygodnia Miłosierdzia, zachęcając do czynienia dobra w codzienności.

16. Fundacja Kampanii Społecznych im. Św. Stanisława Papczyńskiego zaprasza na Marsz dla Królowej Polski w piątek 3 maja. Bliższe informacje na ulotkach i na plakacie w gablotce.

W „,GOŚCIU NIEDZIELNYM” m. in.

• w dodatku katowickim – o naszej Parafii św. Jerzego w Mszanie!!!
  • artykuły o przyjęciu chrześcijaństwa przez Polskę, związane z 5 rocznicą ustanowienia przez Sejm RP Narodowego Święta Chrztu Polski

Polecam: kwietniowy Wiesiadnik i Mały Gość Niedzielny

Wszystkim Parafianom i Gościom życzę, aby Zmartwychwstały Pan nieustannie nam błogosławił i pomagał być pełnymi miłości