NIEDZIELA MIŁOSIERDZIA BOŻEGO – 07.04.2024 r.

1. Dzisiejsza II Niedziela Wielkanocna, która kończy Oktawę Wielkanocną, zgodzie z życzeniem Pana Jezusa wypowiedzianym św. Faustynie, obchodzona jest jako Święto Miłosierdzia Bożego. Pragniemy wpatrywać się w nieograniczoną miłość Boga do stworzenia, prośmy też o Miłosierdzie Boże dla nas i całego świata. Rozpoczynamy też dzisiaj kolejny 80 Tydzień Miłosierdzia pod hasłem: „…każdy miłujący Tego, który dał życie, miłuje również tego, kto życie od Niego otrzymał” (1J 5, 1)

Nabożeństwo do Bożego Miłosierdzia z odmówieniem koronki – dzisiaj o godz. 15.30.

2. Kolekta dzisiejsza przeznaczona jest na Caritas Archidiecezji. Za wszelkie ofiary, a także za przelewy na konto parafialne, składam serdeczne Bóg zapłać! Za tydzień kolekta na potrzeby naszej Parafii.

3. Jutro, w poniedziałek, przypada Uroczystość Zwiastowania Pańskiego, obchodzona jako Dzień Świętości Życia. O godz. 7.00 Msza św. w int. dzieci poczętych, a nienarodzonych, których życie jest zagrożone – o prawo do życia.

4. Zapraszam na nabożeństwa:

  • Nowenna do MB Nieust. Pomocy – w środę po Mszy św.
  • Adoracja Najśw. Sakramentu – w czwartek od godz. 16.00 i w tym czasie okazja do spowiedzi, szczególnie zapraszam tych, którzy nie byli przed świętami.
  • Koronka do Bożego Miłosierdzia – piątek o godz. 7.45
  • Różaniec – w sobotę o godz. 16.30

5. Msza św. za zmarłych zalecanych będzie odprawiona w czwartek o godz. 17.00

6. Msza szkolna w piątek o godz. 17.00 – zapraszam wszystkie dzieci naszej Parafii

7. Eucharystyczny Ruch Młodych ma swoje spotkanie w piątek o godz. 16.00, Dzieci Maryi w sobotę o godz. 10.00 – te spotkania w salkach parafialnych, schola parafialna w poniedziałek o 14.45 na chórze, a zbiórka ministrantów i kandydatów w piątek po Mszy szkolnej.

8. Pierwsza spowiedź dzieci przygotowujących się do Wczesnej i Pierwszej Komunii św. będzie w sobotę o godz. 9.30. Proszę o modlitwę w intencji tych dzieci.

9. Przyszłą niedzielę będziemy obchodzić jako Niedzielę Biblijną, która rozpocznie Ogólnopolski Tydzień Biblijny. W tym dniu będziemy również obchodzili święto Chrztu Polski, które zostało ustanowione przez Sejm RP dla upamiętnienia chrztu Polski datowanego na 14 kwietnia 966 r.

10. W przyszłą niedzielę podczas Mszy św. o godz. 11.00 udzielany będzie sakrament chrztu św. i pobłogosławione będą roczne dzieci. Nauka przed chrztem dla rodziców i chrzestnych w sobotę o godz. 18.00 w salkach parafialnych.

11. Bóg zapłać za pomoc w sprzątaniu naszej świątyni w minionym tygodniu, tym razem proszę o pomoc Parafian mieszkających przy ul. 1 Maja 120 – 166 /parzyste/.

Bóg zapłać firmie MOCLIN oraz panom za prace wykonane przy cmentarzu i kościele.

We wtorek po Mszy wieczornej uprzątniemy dekorację Bożego Grobu, zapraszam chętnych do pomocy na godz. 17.45.

12. Świetlica Parafialna czynna będzie we wtorek od 16.00 – 18.00. Zapraszam chętne dzieci do skorzystania, a Paniom, które opiekują się naszą Świetlicą, serdecznie dziękuję.

13. Pragnę przypomnieć o opłatach za miejsca grobowe i wywóz śmieci. Groby, których rezerwacja po 20 latach od pochówku nie będzie przedłużona przeznaczone będą do pochowania kogoś innego.

14. Kancelaria Parafialna czynna jest pół godziny po Mszy św.: w poniedziałek, środę i piątek – rano, we wtorek i czwartek – wieczorem. Można też załatwiać sprawy telefonicznie.

15. Z okazji 100-lecia istnienia Wyższego Śląskiego Seminarium Duchownego klerycy i formatorzy zapraszają wszystkich zainteresowanych na cykl 6 poniedziałkowych spotkań, począwszy od jutrzejszego poniedziałku, 8 kwietnia 2024 r., pt. „Obecność. Chrześcijański trening uważności. Kurs modlitwy głębi (kontemplacyjnej), zwłaszcza dla zabieganych. Szczegółowe informacje na plakatach, stronie: www.seminarium.katowice.pl oraz FB: www.facebook.com/jeremiaszwssd

 

W „GOŚCIU NIEDZIELNYM” m. in.:

  • o mało znanych faktach dotyczących powstania „Dzienniczka” siostry Faustyny
  • o bł. kard. Stefanie Wyszyńskim jako Prymasie Miłosierdzia

Polecam: kwietniowy Wiesiadnik i Mały Gość Niedzielny

KONKURS! Wchodzimy w 30 rok wydawania naszego Wiesiadnika Parafialnego, dlatego przez najbliższy rok jeden z egzemplarzy zaznaczony będzie pieczęcią Parafii – co oznaczać będzie wygraną – książkę, po odbiór której należy zgłosić się do zakrystii.

Niech Zmartwychwstały i Miłosierny Pan nam błogosławi i pomaga być pełnymi miłości

Loading