V NIEDZIELA WIELKANOCY, ODPUST PARAFIALNY – 28.04.2024 r.

1. W dzisiejszą V Niedzielę Wielkanocną świętujemy nasz Parafialny Odpust ku czci św. Jerzego. Serdecznie witam pośród nas kaznodzieję odpustowego ks. Jacka Plecha, proboszcza parafii MB Częstochowskiej w Katowicach Podlesiu. Suma Odpustowa za Parafian o godz. 11.00 Odpustowe Nieszpory o godz. 15.30.

2. Kolekta dzisiejsza przeznaczona jest na potrzeby naszej Parafii. Za wszelkie ofiary, a także za przelewy na konto parafialne, składam serdeczne Bóg zapłać W piątek kolekta również na potrzeby naszej Parafii, a w przyszłą niedzielę na Seminarium Duchowne w Katowicach.

3. Jutro, w poniedziałek, o godz. 17.00 poodpustowa Msza św. za zmarłych Parafian, procesja na cmentarz i modlitwa za zmarłych.

4. Msza św. za Solenizantów kwietnia zostanie odprawiona we wtorek o godz. 17.00. Proszę o imienne zgłoszenia w zakrystii.

5. Zapraszam do udziału w nabożeństwach:

  • Nowenna do MB Nieustającej Pomocy – w środę po Mszy św.
  • Adoracja Najśw. Sakramentu – w czwartek od godz. 16.00, w tym czasie okazja do spowiedzi, szczególnie zapraszam dzieci Wczesno i Pierwszokomunijne z rodzicami.
  • Godzina Święta i okazja do spowiedzi – czwartek od 20.00 – 21.00
  • Koronka do Miłosierdzia Bożego – piątek godz. 8.45
  • Różaniec – sobota godz. 7.30

6. Od środy rozpoczynamy miesiąc maj – szczególnie poświęcony czci Matki Bożej. Nabożeństwa majowe odprawiać będziemy w tym tygodniu: w środę i czwartek o 17.30, w piątek i niedzielę o 15.30, a w sobotę o 16.30. W środę – przy krzyżu na skrzyżowaniu ulic Wodzisławskiej i Chabrowej, przy Astorii.

7. W tym tygodniu przypadają I czwartek, I piątek i I sobota miesiąca. Msze św. w czwartek i sobotę o godz. 8.00 i 17.00. Zachęcam do odnowy życia sakramentalnego oraz do udziału w nabożeństwach: o powołania w czwartek i Niepokalanego Serca Maryi w sobotę.

8. W piątek 3 maja przypada Uroczystość NMP Królowej Polski. Msze św. w tym dniu o 7.00; 9.00; 11.00 i 16.00.

9. Dzieci Maryi mają swoje spotkanie w sobotę o godz. 10.00, a schola parafialna w poniedziałek o 14.45.

10. Próby przed I Komunią św. będą w sobotę o 10.30 – pierwsza grupa, a o 12.30 – druga grupa.

11. Bóg zapłać za pomoc w sprzątaniu naszej świątyni w minionym tygodniu, tym razem proszę o pomoc Parafian mieszkających przy ul. Wodzisławskiej 7 – 23 /nieparzyste/ oraz 6 – 36 i 54 – 82 /parzyste/.

Pragnę podziękować za wszelkie prace wykonane przy kościele i w związku z naszą Uroczystością Odpustową. Bóg zapłać pocztom sztandarowym, orkiestrze, panom niosącym baldachim, kościelnym, organistce, służbie liturgicznej ołtarza oraz wszystkim Parafianom i Gościom za uczestnictwo w sumie odpustowej i odpustowych nieszporach. Wszystkim za jakiekolwiek prace i dary stołu – składam z serca płynące Bóg zapłać!

12. Świetlica Parafialna czynna jest we wtorki od 16.00 – 18.00. Zapraszam chętne dzieci do skorzystania, a Paniom, które opiekują się naszą Świetlicą, serdecznie dziękuję.

13. W środę 15.05. mija termin płatności II raty podatku od nieruchomości i rolnego. Sołtys Mszany będzie dyżurować od 6 do 15 maja w sali ślubów na parterze Urzędu Gminy, w godzinach 8.00 – 15.00, a w piątki do 14.00. Prosi się mieszkańców o zabranie decyzji podatkowych. Jest możliwość płacenia kartą.

14. Właściciele domów jednorodzinnych, którzy mają kotły węglowe, mogą składać wnioski o dofinansowanie do pompy ciepła. Można zyskać aż do 45 tys. zł tj. do 100% dofinansowania na wymianę źródła ciepła. Wnioski można składać tylko do środy 8 maja w siedzibie Związku Subregionu Zachodniego w Rybniku przy ul. Rudzkiej 13c /Kampus Uczelniany/. Szczegóły na stronie internetowej: subregion.pl i na plakatach.

15. Trwają zapisy do Wyższego Śląskiego Seminarium Duchownego. Rekrutacja potrwa do 31 sierpnia. Módlmy się o nowe powołania do służby Bożej. Szczegółowe informacje i zasady przyjęcia na stronie internetowej seminarium.

W „,GOŚCIU NIEDZIELNYM” m. in.

  • rozmowa z rodzicami Heleny Kmieć, świeckiej misjonarki zamordowanej 7 lat temu w Boliwii
  • wywiad z kard. Giovannim Battistą Re o św. Janie Pawle II

W „,MAŁYM GOŚCIU NIEDZIELNYM” m. in.

  • o św. Janie Pawle II, który już jako dziecko życie zawierzył Matce Najświętszej
  • czy człowiek może latać jak ptak? Okazuje się, że w tunelu aerodynamicznym jest to możliwe
  • przez Afrykę na hulajnodze – 2 tysiące kilometrów w miesiąc.

Polecam: nowy Wiesiadnik, a także Gość Historia w cenie 12 zł poświęcony Maryi z Nazaretu.

KONKURS! Przeżywamy 30 rok wydawania naszego Wiesiadnika Parafialnego, dlatego jeden z egzemplarzy zaznaczony jest pieczęcią Parafii – co oznacza wygraną – książkę, po odbiór której należy zgłosić się do zakrystii.

Wszystkim Parafianom i Gościom życzę, aby Zmartwychwstały Pan nieustannie błogosławił, a św. Jerzy wypraszał potrzebne łaski i męstwo w wierze.

Loading