IV NIEDZIELA WIELKANOCY, DOBREGO PASTERZA – 21.04.2024 r.

1. Przeżywamy IV Niedzielę Wielkanocy, czyli Niedzielę Dobrego Pasterza, która rozpoczyna tydzień szczególnej modlitwy za powołanych i o nowe powołania do służby w Kościele. Pamiętajmy o tych intencjach w swoich indywidualnych modlitwach wzywając wstawiennictwa bł. ks. Jana Machy.

Nieszpory niedzielne – dzisiaj o 15.30

2. Kolekta dzisiejsza przeznaczona jest na remont krypty katedry. Za wszelkie ofiary, a także za przelewy na konto parafialne, składam serdeczne Bóg zapłać! Za tydzień kolekta na potrzeby naszej Parafii.

3. We wtorek obchodzić będziemy Uroczystość św. Wojciecha, biskupa i męczennika, głównego patrona Polski, zaś w środę przypada wsp. św. Jerzego, naszego patrona – Msze św. w tym dniu o 7.00 i 17.00.

4. Zapraszam na nabożeństwa:

  • Nowenna do MB Nieust. Pomocy – w środę po Mszy św.
  • Adoracja Najśw. Sakramentu – w czwartek od godz. 16.00, w tym czasie okazja do spowiedzi, a szczególnie zapraszam uczniów klas VII i VIII.
  • Koronka do Bożego Miłosierdzia – w piątek o 7.45.
  • Różaniec – w sobotę o 16.30.

5. W czwartek przypada święto św. Marka, Ewangelisty, po Mszy o 17.00 procesja do krzyża misyjnego i tam modlitwa o urodzaje oraz za pracujących na roli.

6. Msza św. szkolna w intencji Dzieci przeżywających I rocznicę Pierwszej Komunii św. – w piątek o 17.00.

7. Dzieci Maryi maja swoje spotkanie w sobotę o godz. 10.00 w salkach parafialnych, schola parafialna w poniedziałek o 14.45 na chórze, a zbiórka ministrantów i kandydatów w piątek po Mszy szkolnej.

8. W przyszłą niedzielę przeżywać będziemy naszą Uroczystość Odpustową ku czci św. Jerzego. Suma Odpustowa w intencji Parafian, na którą zapraszam poczty sztandarowe, panów do baldachimu, wszystkich Parafian i Gości, o godz. 11.00, Nieszpory Odpustowe o godz. 15.30. Kazanie odpustowe wygłosi ks. Jacek Plech proboszcz parafii MB Częstochowskiej w Katowicach Podlesiu.

9. Bóg zapłać za pomoc w sprzątaniu naszej świątyni w minionym tygodniu, tym razem proszę o pomoc Parafian mieszkających przy ul. 1 Maja 202 – 250 /parzyste/.

10. Świetlica Parafialna czynna jest we wtorki od 16.00 – 18.00. Zapraszam chętne dzieci do skorzystania, a Paniom, które opiekują się naszą Świetlicą, serdecznie dziękuję.

11. Urząd Gminy w Mszanie informuje, że rusza nabór wniosków na dofinansowanie do wymiany kotłów w ramach Programu Ograniczenia Niskiej Emisji na rok 2024. Dofinansowanie udzielane będzie na kotły gazowe, kotły na pellet oraz pompę ciepła. Zainteresowani mieszkańcy proszeni są o wypełnienie i złożenie wniosku w najbliższym tygodniu 22-26.04. Szczegółowych informacji można uzyskać pod nrem tel. 32 475 97 59 w Referacie Gospodarki Komunalnej i Funduszy Zewnętrznych oraz na stronie internetowej Urzędu Gminy.

12. Szczepienie psów przeciwko wściekliźnie w Mszanie będzie w najbliższą sobotę 27.04. Szczegóły szczepienia są przedstawione na rozwieszonych plakatach.

13. Rozpoczęły się zapisy do Wyższego Śląskiego Seminarium Duchownego. Rekrutacja potrwa do 31 sierpnia. Diecezjan prosimy o modlitwę o nowe powołania do służby Bożej. Szczegółowe informacje i zasady przyjęcia na stronie internetowej seminarium.

14. Fundacja Kampanii Społecznych im. św. Stanisława Papczyńskiego zaprasza na Marsz dla Królowej Polski w piątek 3 maja. Bliższe informacje na ulotkach i na plakacie w gablotce.

 

W „GOŚCIU NIEDZIELNYM” m. in.

  • co zawiera watykańska deklaracja o godności człowieka i dlaczego to bardzo ważny dokument
  • jak św. siostra Faustyna modliła się za kapłanów
  • o niedawno powstałym szlaku św. Wojciecha

Polecam: kwietniowy Wiesiadnik, Mały Gość Niedzielny, a także Gość Historia w cenie 12 zł poświęcony Maryi z Nazaretu – co mówią o Niej źródła historyczne, jakie znaczenie miała Matka Boża dla chrześcijan pierwszych wieków i jak rósł Jej kult w Kościele, jak została ogłoszona Matką Kościoła na Soborze Watykańskim II.

 

Wszystkim Parafianom i Gościom życzę, aby Zmartwychwstały Pan nieustannie nam błogosławił i pomagał być pełnymi miłości

Loading