XXIII NIEDZIELA ZWYKŁA – 05.09.2021 r.

1. Przeżywamy XXIII Niedzielę Zwykłą. Bóg nie ma względu na osoby – dlatego gromadzi nas przy jednym stole eucharystycznym. Wszyscy bowiem jesteśmy braćmi i siostrami, dziećmi jednego Ojca; za każdego z nas Jezus umarł na Krzyżu. Otwórzmy nasze serca: oto sam Bóg przychodzi, aby nas zbawić.

Serdecznie witam pośród nas franciszkanina o. Doriana, który wygłosi do nas słowo Boże i zachęci do odkrycia swojego powołania , odnalezienia swojego miejsca w Franciszkańskim Zakonie Świeckich.

2. Msze św. niedzielne od dzisiaj odprawiane są o 7.00; 9.00; 11.00 i 16.00. Niedzielne nieszpory o godz. 15.30.

3. Kolekta dzisiejsza przeznaczona jest na potrzeby naszej archidiecezji. Za wszelkie złożone ofiary oraz za wszelkie przelewy na nasze konto parafialne składam serdeczne Bóg zapłać! Za tydzień kolekta na nasze parafialne inwestycje, zaś przed kościołem zbiórka na wsparcie cierpiącego ludu afgańskiego.

4. Pierwsze spotkanie dzieci, które mają przystąpić do Wczesnej Komunii św. będzie we wtorek o godz. 16.30 w salkach parafialnych

5. Nowenna do MB Nieust. Pomocy – środa po Mszy św. Adoracja Najśw. Sakramentu – czwartek od godz. 16.00 i w tym czasie okazja do spowiedzi, szczególnie zapraszam uczniów klas V i VI.

Koronka do Bożego Miłosierdzia – piątek godz. 7.45. Różaniec – sobota godz. 16.30

6. W środę przypada święto Narodzenia NMP. Wszyscy czciciele MB Uśmiechniętej zaproszeni są w tym dniu na odpust do Pszowa. Msze św. w tym dniu w Pszowie odprawione będą o 7.00; 9.00; 10.30; 12.00. O godz. 17.00 Suma Pontyfikalna, a o godz. 20.30 – Apel Maryjny.

7. Msza św. za zmarłych w sierpniu oraz zmarłych zalecanych będzie odprawiona w czwartek o godz. 17.00.

8. Msza św. szkolna w piątek o godz. 17.00 – zapraszam wszystkie dzieci szkolne i przedszkolne.

9. Odwiedziny chorych i starszych Parafian z posługa sakramentalną – w sobotę od godz. 8.00. Zgłoszenia chętnych przyjmowane są w zakrystii bądź telefonicznie.

10. W przyszłą niedzielę obchodzić będziemy Uroczystość NMP Piekarskiej, głównej patronki naszej katowickiej archidiecezji. O godz. 9.00 Msza św. dożynkowa, dziękczynna za zebrane tegoroczne plony. Proszę w imieniu własnym i Sołtysa Sołectwa Mszana, aby w sobotę rano przynieść płody ziemi. Proszę również chętnych do pomocy przy strojeniu ołtarza. Na niedzielną dożynkową Mszę św. zapraszam poczty sztandarowe, rolników i wszystkich Parafian

11. Również w przyszłą niedzielę podczas Mszy św. o godz. 11.00 udzielany będzie sakrament chrztu św. oraz pobłogosławione będą roczne dzieci. Nauka przed chrztem dla rodziców i chrzestnych – wyjątkowo – w piątek o godz. 18.00 w salkach parafialnych.

12. Bóg zapłać za pomoc w sprzątaniu naszej świątyni w minionym tygodniu, tym razem proszę o pomoc Parafian mieszkających przy ul. Turskiej i Skrzyszowskiej /od skrzyżowania w kier. Skrzyszowa/.

Dziękuje również Parafianom, którzy w ubiegłą niedzielę pielgrzymowali do Turzy Śl.

13. W dzisiejszą niedzielę 05.09 w naszych salkach parafialnych. w godz. 8.00 – 13.00 będzie funkcjonował mobilny zespół szczepień. Osoby zainteresowane szczepieniem przeciwko COVID-19 nie muszą się wcześniej rejestrować ani zapisywać wystarczy przyjść z dowodem osobistym do mobilnego punktu szczepień. W tym samym czasie i miejscu nasi mieszkańcy będą mogli również dokonać obowiązkowego spisu w ramach Narodowego Spisu Ludności i Mieszkań.

14. Przypominam, że w kościele obowiązują maseczki zakrywające usta i nos. Pamiętajmy również o odpowiednim dystansie osób.

Zachęcam też do codziennej modlitwy różańcowej w intencji ustania epidemii.

15. Z naszego kościoła są transmitowane przez Internet: Msza św. niedzielna o godz. 9.00 oraz Msze św. w ciągu tygodnia.

16. Świetlica Parafialna czynna jest w środy o godz. 16.00 – 18.00. Dziękuję Paniom, które na zasadzie wolontariatu opiekują się naszą Świetlicą.

17. Kolejny już raz będzie przeprowadzona akcja zbierania elektrośmieci. W ten sposób będziemy mogli wspomóc Polskich Misjonarzy, którzy prowadzą swoje misje w najbiedniejszych krajach świata oraz naszych rodaków, którzy pozostali na wschodzie. Zużyte sprzęty będzie można przynieść w najbliższy czwartek 09.09. w godz. od 8.00 – 15.00 na plac przy probostwie obok garaży.

18. Jutro i we wtorek – 6 i 7 września – przy Urzędzie Gminy będzie można skorzystać z bezpłatnej cyfrowej mammografii. Zaproszone są Panie w wieku od 50 do 69 lat. Bliższe informacje znajdziemy w gablotce na plakacie, a także na ulotkach wyłożonych z tyłu kościoła.

19. Sołtys sołectwa Mszana będzie pobierać III ratę podatku od nieruchomości i rolnego od jutra 6 do środy 15 września w Urzędzie Gminy Mszana (na sali ślubów), w godzinach pracy urzędu. Prosi się o zabranie decyzji podatkowych. Można płacić kartą płatniczą.

20. Sołtys Sołectwa Mszana zaprasza mieszkańców na Zebranie Wiejskie, które odbędzie się we wtorek 14.09. o godz. 17.00 w sali gimnastycznej Szkoły Podstawowej w Mszanie. Głównym tematem Zebrania będzie podział środków funduszu sołeckiego na 2022 rok. W przypadku, gdy w podanym terminie nie zbierze się co najmniej 40 mieszkańców uprawnionych do głosowania, Zebranie odbędzie się w tym samym dniu o godz. 17.10. Szczegóły na stronie internetowej Gminy i na plakatach.

21. Referat Finansów i Budżetu Urzędu Gminy Mszana przypomina, że w środę 15.09. upływa termin III raty opłaty za gospodarowanie odpadami komunalnymi.

 

W „Gościu Niedzielnym” dzisiaj m. in.:

• reportaż z Usnarza Górnego leżącego przy granicy Polski i Białorusi – jak naprawdę wygląda panująca tam sytuacja

• o Kongresach Eucharystycznych

„Gość Extra” w cenie 10 zł,:

Wydanie pamiątkowe z okazji beatyfikacji kard. Stefana Wyszyńskiego i M. Elżbiety Róży Czackiej

Polecam: nowy Wiesiadnik i Mały Gość Niedzielny.

 

Wszystkim życzę dobrej niedzieli i Bożego błogosławieństwa na cały nowy tydzień!

Św. Jerzy – módl się za nami!

Loading