WNIEBOWSTĄPIENIE PAŃSKIE – 16.05.2021 r.

1. Przeżywamy dziś radosną pamiątkę dnia, w którym nasz Pan, Jezus Chrystus, wstąpił do nieba, aby zasiąść w chwale po prawicy Ojca. Wierzymy, że istnieje inny świat, ku któremu wszyscy idziemy. Nasza ojczyzna jest w niebie. Jezus zmartwychwstały uprzedza nas w drodze; przez swoje uwielbienie, które dokonało się w Śmierci, Zmartwychwstaniu i Wniebowstąpieniu, chce nas wszystkich pociągnąć, abyśmy byli tam, gdzie jest On.

2. Trwa miesiąc maj, a więc i nabożeństwa majowe. Odprawiamy je: dzisiaj o godz. 15.30, w poniedziałek o 7.30, od wtorku do piątku o godz. 17.30, a w sobotę o 16.30.

Trwa nowenna przed Uroczystością Zesłania Ducha Św.

3. Można dzisiaj, w niedzielę, przyjąć Komunię św. poza Mszą św. – o godz. 10.30.

4. Kolekta dzisiejsza przeznaczona jest potrzeby naszej archidiecezji – sfinansowanie prac związanych z odnowieniem kurii i katedry – pomnika historii. Za wszelkie ofiary, a także za przelewy na konto parafialne, składam serdeczne Bóg zapłać! Za tydzień kolekta na potrzeby naszej Parafii.

5. Nowenna do MB Nieust. Pomocy w środę po Mszy św. Adoracja Najśw. Sakramentu – w czwartek od godz. 16.00, w tym czasie okazja do spowiedzi, szczególnie zapraszam uczniów klas VII.

6. W środę o 17.30 nabożeństwo majowe odprawimy przy krzyżu na skrzyżowaniu ul. Wodzisławskiej i Chabrowej /przy Astorii/.

7. W tym tygodniu przypada III piątek miesiąca, dlatego po porannej Mszy św. nabożeństwo do Miłosierdzia Bożego z odmówieniem koronki.

8. Msza szkolna w piątek o godz. 17.00 – zapraszam wszystkie dzieci naszej Parafii. Zaś Msza św. młodzieżowa w piątek o godz. 18.30 – zapraszam kandydatów do bierzmowania.

9. W przyszłą niedzielę obchodzić będziemy Uroczystość Zesłania Ducha Św., która kończy okres wielkanocny.

10. Bóg zapłać za pomoc w sprzątaniu naszej świątyni w minionym tygodniu, tym razem proszę o pomoc Parafian mieszkających przy ul. Mickiewicza 51 – 71 /nieparzyste/ oraz ul. Kwiatowej

11. Młodzież klas I ponadpodstawowych, która miała być bierzmowana w ubiegłym roku, zapraszam na spotkanie w środę o godz. 18.30 w kościele.

12. Nadal utrzymuje się dyspensę od uczestnictwa w niedzielnej Mszy św. dla wiernych archidiecezji katowickiej, osób w podeszłym wieku, osób z objawami infekcji oraz tych, którzy czują obawę przed zagrożeniem.

Nasz kościół jest ozonowany, dezynfekowany – dla naszego bezpiecznego w nim przebywania.

Może w nim przebywać jednocześnie 30 osób. Pamiętajmy w kościele i na zewnątrz o maseczkach zakrywających usta i nos oraz o odpowiednim dystansie osób.

Zachęcam też do codziennej modlitwy różańcowej w intencji ustania epidemii.

13. Kończą się prace porządkujące i zabezpieczające skarpę na naszym cmentarzu od strony parku. Bardzo proszę zachować ostrożność przebywając w rejonie prac. Proszę również nie korzystać z chodnika pod skarpą, ale dla bezpieczeństwa przechodzić przez cmentarz

14. Jeszcze tylko jutro Sołtys Mszany będzie pobierać II ratę podatku gruntowego oraz opłatę od posiadania psa w Urzędzie Gminy Mszana (parter – sala ślubów) w godzinach pracy urzędu. Mieszkańcy są proszeni o zabranie decyzji podatkowych.

15. W ostatnią niedzielę maja /30.05./ odbędzie się tradycyjna Pielgrzymka Mężów i Młodzieńców do MB Piekarskiej. Odbywać się będzie ona z zachowaniem reżimu sanitarnego. Na wzgórzu piekarskim obowiązywać będzie ograniczona liczba uczestników, dezynfekcja dłoni oraz zasłanianie maseczką ust i nosa. Proszę tych wszystkich, którzy pragną wziąć udział w tej pielgrzymce o zapisanie się w zakrystii, bądź telefonicznie, do przyszłej niedzieli 23 maja. Chodzi o ilość biletów wstępu na Piekarską Kalwarię, które trzeba zamówić.

W „,GOŚCIU NIEDZIELNYM” m. in.:

• wczoraj, 15 maja, w Rzymie został beatyfikowany Franciszek Maria od Krzyża Jordan – założyciel salwatorianów. Dlaczego ten żyjący ponad 150 lat temu kapłan jest dobrym patronem na dzisiejsze czasy?

• rozmowa z rodzicami Livii Marii, uzdrowionej w łonie matki za jego wstawiennictwem

Polecam: majowy Wiesiadnik i Mały Gość Niedzielny

Wszystkim życzę dobrej niedzieli i błogosławieństwa Bożego na cały nowy tydzień! Św. Jerzy – módl się za nami! Niech Dobry Bóg ma nas w swojej opiece!!!

Na niebieskim tle napisy w kolorze biało-niebieskim Pielgrzymka mężczyzn i młodzieńców do Matki Bożej Piekarskiej. 30 maja 2021 roku

Loading