ZESŁANIE DUCHA ŚWIĘTEGO – 23.05.2021 r.

1. Przeżywamy dzisiaj Uroczystość Zesłania Ducha Św., jest to święto dopełnienia Tajemnicy Paschalnej. Zesłanie Ducha Św. zapoczątkowało działalność Kościoła, który i my tworzymy. Dziękujemy Trzeciej Osobie Bożej – Duchowi Św., za Jego natchnienia i dary jakimi obdarza swój Kościół i każdego z nas, przede wszystkim w sakramentach chrztu św. i bierzmowania, a także podczas każdej Mszy św.

Można dzisiaj zyskać odpust zupełny za odmówienie publiczne hymnu: „Przybądź Duchu Stworzycielu” i spełnienie pozostałych warunków odpustu.

Kończymy dzisiaj w Kościele okres wielkanocny, a od jutra rozpoczniemy okres zwykły.

2. Trwa nadal miesiąc maj, a więc i nabożeństwa majowe. Odprawiamy je: dzisiaj o godz. 15.30, w poniedziałek o 7.30, od wtorku do piątku o godz. 17.30, a w sobotę o 16.30.

3. Można dzisiaj, w niedzielę, przyjąć Komunię św. poza Mszą św. – o godz. 10.30.

4. Kolekta dzisiejsza przeznaczona jest potrzeby naszej Parafii. Za wszelkie ofiary, a także za przelewy na konto parafialne, składam serdeczne Bóg zapłać! Za tydzień kolekta na nowobudujący się kościół MB Królowej Rodzin w Jankowicach Rybnickich.

5. Jutro, w poniedziałek, obchodzić będziemy święto NMP Matki Kościoła, jest to również Misyjny Dzień Chorych oraz dzień modlitw za Kościół w Chinach /wsp. MB Wspomożenie Wiernych/. W czwartek zaś obchodzić będziemy święto Jezusa Chrystusa Najwyższego i Wiecznego Kapłana,

6. Nowenna do MB Nieust. Pomocy w środę po Mszy św.

Adoracja Najśw. Sakramentu – w czwartek od godz. 16.00 i w tym czasie okazja do spowiedzi, szczególnie zapraszam tych, którzy nie dopełnili jeszcze obowiązku Komunii św. w czasie wielkanocnym.

Koronka do Bożego Miłosierdzia – w piątek o godz. 7.45. Różaniec – w sobotę o godz. 16.30.

7. Msza św. ku czci św. Urbana z prośbą o urodzaje odprawiona będzie we wtorek o godz. 17.00, a po niej ślubowana przez naszych przodków procesja dziękczynno-błagalna do kapliczki i krzyży przy ul. Mickiewicza w kierunku autostrady – podobnie jak dwa lata temu.

8. Msza św. w intencji ks. Marcelego oraz Matek naszej Parafii z ok. Dnia Matki – zostanie odprawiona w środę o godz. 7.00.

9. W środę o 17.30 nabożeństwo majowe odprawimy przy kapliczce na ul. Sportowej 2a, u p. Tatarczyk.

10. Msza szkolna za dzieci naszej Parafii z ok. zbliżającego się Dnia Dziecka w piątek o godz. 17.00

11. W przyszłą niedzielę obchodzić będziemy Uroczystość Trójcy Przenajświętszej – w tym dniu kończy się czas spowiedzi i Komunii wielkanocnej.

12. Bóg zapłać za pomoc w sprzątaniu naszej świątyni w minionym tygodniu, tym razem proszę o pomoc Parafian mieszkających przy ul. Mickiewicza 73 – 103 /nieparzyste/ oraz ul. ks. Tuskera

13. Procesja Bożego Ciała, 3 czerwca, przejdzie w tym roku: po Mszy św. o godz. 8.30 z kościoła ul. Mickiewicza do góry, następnie ul. ks. Styry i z powrotem ul. Mickiewicza do kościoła.

Bardzo proszę, aby już pomyśleć o udekorowaniu naszych domów na trasie procesji, ale i w całej Parafii.

14. Nadal utrzymuje się dyspensę od uczestnictwa w niedzielnej Mszy św. dla wiernych archidiecezji katowickiej, osób w podeszłym wieku, osób z objawami infekcji oraz tych, którzy czują obawę przed zagrożeniem.

Nasz kościół jest ozonowany, dezynfekowany – dla naszego bezpiecznego w nim przebywania.

Może w nim przebywać jednocześnie 30 osób. Pamiętajmy w kościele o maseczkach zakrywających usta i nos oraz o odpowiednim dystansie osób.

Zachęcam też do codziennej modlitwy różańcowej w intencji ustania epidemii.

15. Zakończyliśmy główne prace porządkujące i zabezpieczające skarpę na naszym cmentarzu od strony parku, które trwały od lutego. Za zrozumienie trudności, jakie występowały podczas prowadzonych prac – serdecznie wszystkim dziękuję.

16. W przyszłą niedzielę /30.05./ odbędzie się tradycyjna Pielgrzymka Mężów i Młodzieńców do MB Piekarskiej. Odbywać się będzie ona z zachowaniem reżimu sanitarnego. Na wzgórzu piekarskim obowiązywać będzie ograniczona liczba uczestników, dezynfekcja dłoni oraz zasłanianie maseczką ust i nosa. Proszę tych wszystkich, którzy pragną wziąć udział w tej pielgrzymce o zapisanie się w zakrystii, bądź telefonicznie – jeszcze tylko dziś, 23 maja. Bilety wstępu będą do odbioru od czwartku.

W „,GOŚCIU NIEDZIELNYM” m. in.:

• Europa powoli otwiera się po pandemicznym zamknięciu. Co to oznacza dla pielgrzymów i turystów?

• o najstarszym hymnie do Ducha Św., który powstał w zachodnim Kościele.

 

W „,MAŁYM GOŚCIU NIEDZIELNYM” m. in.:

• magnes z wizerunkiem Najświętszego Serca Pana Jezusa

• co Pan Jezus obiecał tym, którzy czczą Jego Najświętsze Serce

• quiz przed Mistrzostwami Europy w Piłce Nożnej – sprawdźcie, co wiecie o naszej reprezentacji

Polecam: majowy Wiesiadnik

 

Wszystkim życzę otwarcia na natchnienia Ducha Św., szczególnie ósmoklasistom podczas egzaminów, oraz dobrej niedzieli i całego nowego tygodnia. Św. Jerzy – módl się za nami! Niech Dobry Bóg ma nas w swojej opiece!!!

 

Loading