VI NIEDZIELA WIELKANOCNA – 09.05.2021 r.

1. Przeżywamy dziś VI Niedzielę Wielkanocną. Prośmy Zmartwychwstałego Pana, aby każde nasze uczestnictwo w Eucharystii przyczyniało się do trwania w Jego miłości, do wzrostu tej miłości w naszym codziennym życiu, aż do gotowości oddania nawet własnego życia za przyjaciół. Tylko wtedy będziemy przyjaciółmi Jezusa Chrystusa, jeżeli z miłości do Niego i do bliźnich nauczymy się czynić to, co jest zgodne z Jego wolą.

2. Trwa miesiąc maj, a więc i nabożeństwa majowe. Odprawiać je będziemy: dzisiaj o godz. 15.30, w poniedziałek o 7.30, od wtorku do piątku o godz. 17.30, a w sobotę o 16.30

3. Można dzisiaj, w niedzielę, przyjąć Komunię św. poza Mszą św. o godz. 8.30; 10.30 i 12.30.

4. Kolekta dzisiejsza przeznaczona jest na nasze parafialne inwestycje. Za wszelkie ofiary, a także za przelewy na konto parafialne, składam serdeczne Bóg zapłać! Za tydzień na potrzeby archidiecezji – sfinansowanie prac związanych z odnowieniem kurii i katedry – pomnika historii.

5. W tym tygodniu przeżywać będziemy tzw. Dni Krzyżowe, podczas których udajemy się do przydrożnych krzyży, aby tam modlić się o urodzaje, za pracujących na roli i o pokój. Nawiązują one również do zbliżającej się Uroczystości Wniebowstąpienia Pańskiego. W poniedziałek po Mszy porannej udamy się do krzyża na cmentarzu, we wtorek po wieczornej Mszy św. pójdziemy do krzyża na skrzyżowaniu ul. ks. Styry i Mickiewicza, a w środę o godz. 17.30 zgromadzimy się przy krzyżu na skrzyżowaniu ul. Moszczeńskiej i Stawowej. Tam też odprawimy nabożeństwa majowe.

6. Nowenna do MB Nieust. Pomocy w środę po Mszy św. Adoracja Najśw. Sakramentu – w czwartek od godz. 16.00 i w tym czasie okazja do spowiedzi, a szczególnie zapraszam uczniów klas V I VI. Koronka do Bożego Miłosierdzia – w piątek o godz. 7.45.

7. W czwartek przypada 13 dzień miesiąca, a więc Dzień Fatimski. O godz. 17.00 Msza św. w intencji Czcicieli MB Fatimskiej, a po niej różaniec fatimski, majowe i procesja z figurą Matki Bożej.

8. Msza św. za zmarłych w kwietniu oraz zmarłych zalecanych odprawiona będzie w czwartek o godz. 17.00

9. Msza św. szkolna w piątek o godz. 17.00. Od piątku również rozpoczyna się nowenna do Ducha Św. przed Zielonymi Świątkami, będziemy ją łączyć z nabożeństwem majowym.

10. Odwiedziny chorych i starszych Parafian z posługa sakramentalną będą w sobotę od godz. 8.00. Zgłoszenia chętnych w zakrystii bądź telefonicznie.

11. Msza św. dziękczynno-błagalna za Członków Ochotniczej Straży Pożarnej w Mszanie zostanie odprawiona w sobotę o godz. 17.00. A po Mszy św. nastąpi poświęcenie nowego wozu bojowego.

12. W przyszłą niedzielę obchodzić będziemy Uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego. Podczas Mszy św. o godz. 11.00 udzielany będzie sakrament chrztu św. i pobłogosławione będą roczne dzieci. Nauka przed chrztem dla rodziców i chrzestnych – w sobotę o godz. 18.00 w salkach parafialnych.

13. Diakoni naszego Seminarium rozpoczynają dziś rekolekcje przed sobotnimi święceniami kapłańskimi. Bardzo proszę o modlitwę w ich intencji oraz rekolekcjonisty.

14. Bóg zapłać za pomoc w sprzątaniu naszej świątyni w minionym tygodniu, tym razem proszę o pomoc Parafian mieszkających przy ul. Mickiewicza 1 – 49 /nieparzyste/.

15. Nadal utrzymuje się dyspensę od uczestnictwa w niedzielnej Mszy św. dla wiernych archidiecezji katowickiej, osób w podeszłym wieku, osób z objawami infekcji oraz tych, którzy czują obawę przed zagrożeniem.

Nasz kościół jest ozonowany, dezynfekowany – dla naszego bezpiecznego w nim przebywania. Może w nim przebywać jednocześnie 30 osób. Pamiętajmy w kościele i na zewnątrz o maseczkach zakrywających usta i nos oraz o odpowiednim dystansie osób.

Zachęcam też do codziennej modlitwy różańcowej w intencji ustania epidemii. Wszystkie Msze św. i nabożeństwa z naszego kościoła są transmitowane przez Internet.

16. Kończą się prace porządkujące i zabezpieczające skarpę na naszym cmentarzu od strony parku. Bardzo proszę zachować ostrożność przebywając w rejonie prac. Proszę również nie korzystać z chodnika pod skarpą, ale dla bezpieczeństwa przechodzić przez cmentarz

17. Sołtys Mszany będzie pobierać II ratę podatku gruntowego oraz opłatę od posiadania psa w Urzędzie Gminy Mszana (parter – sala ślubów) od jutra 10 do 17 maja, w godzinach pracy urzędu. Mieszkańcy są proszeni o zabranie decyzji podatkowych.

W „,GOŚCIU NIEDZIELNYM” m. in.:

• dodatek – Litania Loretańska do NMP z nowymi wezwaniami

• o tym jak ważni dla wspólnoty Kościoła są seniorzy.

Polecam: majowy Wiesiadnik i Mały Gość Niedzielny

Wszystkim życzę dobrej niedzieli i błogosławieństwa Bożego na cały nowy tydzień! Św. Jerzy – módl się za nami! Niech Dobry Bóg ma nas w swojej opiece!!!

Loading