V NIEDZIELA ZWYKŁA – 04.02.2024 r.

1. Przeżywamy V Niedzielę Zwykłą. Każde gromadzenie się na słuchanie słowa i łamanie chleba jest spotkaniem z Panem. On jest w każdym człowieku: w chorych i cierpiących, w poszukujących, w potrzebujących. Czy dostrzegamy Chrystusa w nas samych i w naszych bliźnich? Czy może On działać w nas w sposób wolny, czy nie jest skrępowany naszymi grzechami?

Nieszpory niedzielne – dzisiaj o godz. 15.30.

2. Kolekta dzisiejsza jest przeznaczona na potrzeby naszej Parafii. Za wszelkie ofiary i przelewy na konto parafialne składam serdeczne Bóg zapłać! Za tydzień kolekta również na potrzeby parafialne

3. Jutro, w poniedziałek, wspominać będziemy św. Agatę, która jest czczona jako obrona przed pożarami i niebezpieczeństwami. Po Mszy św. o godz. 7.00 poświęcenie chleba św. Agaty, wody i soli.

4. Zapraszam na nabożeństwa:

  • Nowenna do MB Nieustającej Pomocy – w środę po Mszy św.
  • Adoracja Najśw. Sakramentu – w czwartek od godz. 16.00, w tym czasie okazja do spowiedzi.
  • Koronka do Miłosierdzia Bożego – w piątek o godz. 7.45.
  • Różaniec – sobota o godz. 16.30.

5. Msza św. za zmarłych w styczniu ks. Krystiana Gawleńskiego i Helenę Wawrosz oraz zmarłych zalecanych będzie odprawiona w czwartek o godz. 17.00.

6. W przyszłą niedzielę podczas Mszy św. o godz. 11.00 udzielany będzie sakrament chrztu św. i pobłogosławione będą roczne dzieci. Nauka przed chrztem dla rodziców i chrzestnych – w sobotę o godz. 18.00 w salkach parafialnych.

7. W przyszłą niedzielę przypada XXXII Światowy Dzień Chorego, dlatego w tym dniu o godz. 15.30, podczas nieszporów niedzielnych, wzywając wstawiennictwa MB z Lourdes, będziemy modlić się za chorych, cierpiących i im posługującym.

8. Bóg zapłać za pomoc w sprzątaniu naszego kościoła w minionym tygodniu, tym razem proszę o pomoc Parafian mieszkających przy ulicy Kopernika 1 – 55 /nieparzyste/ i ul. Szymborskiej.

Dziękuję również wszystkim, którzy pomagali przy uprzątnięciu stajenki i dekoracji świątecznych.

9. Świetlica Parafialna w tym tygodniu czynna będzie we wtorek o godz. 10.00 – 12.00. Zapraszam chętne dzieci. Bóg zapłać Paniom opiekującym się Świetlicą.

10. W ramach pomocy ukraińskim żołnierzom są zbierane zużyte świece, które jako surowiec są następnie przetapiane na świece okopowe służące żołnierzom do ogrzewania się lub gotowania. W przedsionku kościoła jest skrzynia, do której można przynosić takie zużyte świece. Za każde dobro wszystkim dziękuję.

11. Sołtys Sołectwa Mszana informuje, że decyzje podatkowe i dotyczące opłaty za odbiór odpadów komunalnych będą wydawane jeszcze w poniedziałek, 5 lutego, w Urzędzie Gminy Mszana, w godz. 7.30 do 17.00. Sołtys dyżuruje na parterze urzędu, w Sali Ślubów.

 

W „Gościu Niedzielnym” dzisiaj między innymi:

  • podpowiedź – jak rozpoznać i rozwinąć powołanie

Polecam: lutowy Wiesiadnik i Mały Gość Niedzielny

Za tydzień będzie do nabycia Gość Extra w cenie 14 zł. A w nim m. in. krótka historia Wielkiego Postu, o Katarzynie Emmerich i jej objawieniach męki Jezusa, jak przeżyć Wielki Post, żeby duchowo był owocny, wielka moc 3 słów: modlitwa, post i jałmużna i wiele innych.

Wszystkim życzę dobrej niedzieli i błogosławieństwa Bożego na cały nowy tydzień oraz dobrego i bezpiecznego przeżycia kolejnego tygodnia ferii!

Loading