VI NIEDZIELA ZWYKŁA – 11.02.2024 r.

1. Przeżywamy VI Niedzielę Zwykłą, ostatnia w czasie karnawału. Apostoł mówi dziś do nas: „Czy jecie, czy pijecie, czy cokolwiek innego czynicie, wszystko na chwałę Bożą czyńcie” /1 Kor 10,31/. Sprawując Eucharystię, składamy dzięki Bogu za Jego niezmierzoną dobroć dla ludzi. Dziękujemy za Jego Syna, który pochylał się nad ludzka nędzą i cierpieniem. Oby spożywanie Ciała Pańskiego i picie z Kielicha Życia umacniało nas w naśladowaniu Jezusa spieszącego z pomocą potrzebującym braciom.

2. Dziś przeżywamy XXXII Światowy Dzień Chorego, dlatego o godz. 15.30, podczas nieszporów niedzielnych, wzywając wstawiennictwa MB z Lourdes, będziemy modlić się za chorych, cierpiących i im posługującym.

3. Kolekta dzisiejsza jest przeznaczona na potrzeby naszej Parafii. Za wszelkie ofiary i przelewy na konto parafialne składam serdeczne Bóg zapłać! Za tydzień kolekta przeznaczona będzie również na potrzeby parafialne.

4. W Środę Popielcową rozpoczynamy okres wielkopostnej pokuty. Jest to dzień postu ścisłego tzn. postu co do jakości i ilości spożywanego pokarmu. Msze św. z obrzędem posypania głów popiołem odprawione będą o godz. 7.00; 16.00 i 18.00. Kolekta w tym dniu będzie tzw. jałmużną postną, do której zobowiązani są ci, którzy korzystali z dyspensy od pokarmów mięsnych lub naruszali piątkowe posty.

Pamiętajmy, że okres Wielkiego Postu to czas wstrzymywania się od udziału w zabawach.

Zachęcam do podjęcia trudu abstynencji od napojów alkoholowych na czas Wielkiego Postu – można się zapisać do Księgi Trzeźwości.

5. Czterdziestogodzinne nabożeństwo polegające na adoracji Najśw. Sakramentu przeżywać będziemy w czwartek, piątek i sobotę. Zapraszam do trwania przy Chrystusie Eucharystycznym wg poniższego planu:

  • 9.00 – ul. Mickiewicza, ks. Tuskera, ks. Styry, Sportowa
  • 10.00 – ul. Sosnowa, Brzozowa, Dębowa, Zielona
  • 11.00 – ul. Moszczeńska, Wiśniowa, Wesoła, ks. Wallacha
  • 12.00 – ul. Kopernika, Ładna, Szymborskiej
  • 13.00 – ul. Skrzyszowska, Chabrowa, Stawowa, Górnicza
  • 14.00 – ul. 1 Maja
  • 15.00 – ul. Wodzisławska, Spacerowa, Kwiatowa
  • 16.00 – Dzieci, młodzież i wszyscy, którzy nie mogli wcześniej – okazja do spowiedzi

W sobotę o 16.45 – nabożeństwo na zakończenie adoracji

6. Najbliższy piątek – I piątek Wielkiego Postu – to dzień modlitwy wynagradzającej oraz postu w intencji ofiar wykorzystania seksualnego i ich rodzin; za osoby duchowne żyjące niemoralnie, które sieją zgorszenie i wyrządzają krzywdę dzieciom i młodzieży, a także za ludzi, których gorszące czyny duchowieństwa głęboko ranią.

7. Najbliższy piątek to również III piątek miesiąca poświęcony szczególnej czci Bożego Miłosierdzia. Po Mszy św. o godz. 8.00 – Nabożeństwo do Miłosierdzia Bożego z odmówieniem Koronki. Różaniec odmówimy w sobotę o 7.30.

8. Eucharystyczny Ruch Młodych ma swoje spotkanie w piątek o 16.00, Dzieci Maryi w sobotę o 10.00 – w salkach parafialnych, a Schola Parafialna jutro, w poniedziałek o 14.45 na chórze.

9. Msza św. szkolna w piątek o godz. 17.00 – wtedy będą poświęcone świece dzieciom, które przygotowują się do I Komunii św. Msza św. młodzieżowa w piątek o 18.45.

10. Droga Krzyżowa dla dorosłych Parafian i młodzieży będzie w każdy piątek Wielkiego Postu po wieczornej Mszy św., czyli o godz. 17.30.

Specjalna Droga Krzyżowa dla dzieci będzie w wielkopostne środy o godz. 17.00.

Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym w każdą niedzielę wielkopostną o godz. 15.15. W tym roku kazania pasyjne głosić będzie ks. Tomasz Dębek, który posługuje w parafii w Moszczenicy. Zalecania za naszych zmarłych, za których modlić się będziemy podczas tych nabożeństw można składać w zakrystii.

11. Bóg zapłać za pomoc w sprzątaniu naszego kościoła w minionym tygodniu, tym razem proszę o pomoc Parafian mieszkających przy ulicy Kopernika 57 – 65 /nieparzyste/ oraz 2 – 36 /parzyste/.

12. Świetlica Parafialna czynna będzie we wtorek od godz. 16.00 – 18.00. Zapraszam chętne dzieci i dziękuję Paniom, które opiekują się naszą Świetlicą.

13. Bóg zapłać o. Arkadiuszowi Sitko, werbiście, za dwutygodniową posługę pośród nas.

Polecam: lutowy Wiesiadnik, nowy Gość Niedzielny i Mały Gość Niedzielny oraz Gość Extra

Wszystkim życzę dobrej niedzieli i błogosławieństwa Bożego na cały nowy tydzień!

Loading