Uroczystość Bożego Ciała 2020

Skromniejsza niż zwykle, bo bez procesji do czterech ołtarzy, ale z pięknymi kwiatowymi dekoracjami, odbyła się tegoroczna uroczystość Bożego Ciała w naszej Parafii św. Jerzego.

Uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa, nazywana tradycyjnie Bożym Ciałem, to wielkie święto Eucharystii. Stwarza wspaniałą okazję do rozważania tajemnicy Eucharystii, jest okazją do zamanifestowania naszej wiary wobec Najświętszego Sakramentu.

Z powodu trwającego wciąż stanu epidemicznego i związanych z nim obostrzeń nie odbyła się tradycyjna procesja ulicami parafii do czterech ołtarzy polowych, zamiast tego miała miejsce procesja z Najświętszym Sakramentem wokół kościoła, pięknie przystrojonego na tę okoliczność przez naszych parafian.

Bóg zapłać wszystkim uczestnikom procesji, panom niosącym baldachim oraz osobom zaangażowanym w przygotowanie kwiatowych dekoracji, w tym Pani Katechetce Ewie za pomysł oraz wszystkim, którzy podarowali kwiaty.

Loading