UROCZYSTOŚĆ TRÓJCY PRZENAJŚWIĘTSZEJ – 07.06.2020 r.

1. Przeżywamy dzisiaj Uroczystość Trójcy Przenajświętszej, która przypomina nam niepojętą dla nas prawdę, że Bóg jest Jeden, ale w Trzech Osobach. Kończy się dziś okres spowiedzi i Komunii św. wielkanocnej. Módlmy się za tegorocznych maturzystów, którzy – w tym niezwykłym czasie – rozpoczynają egzaminy maturalne. Zapraszam na nieszpory niedzielne – dzisiaj o godz. 15.30.

2. Kolekta dzisiejsza przeznaczona jest na Wydział Teologiczny UŚ. Za wszelkie złożone ofiary składam serdeczne Bóg zapłać! Za tydzień kolekta na parafialne inwestycje.

3. Zgodnie z zarządzeniem ks. Abpa od wczorajszej soboty /6.06/ odwołana została ogólna dyspensa od obowiązku uczestnictwa w niedzielnej Mszy św. Jednak w obecnej sytuacji utrzymuje się dyspensę dla osób w podeszłym wieku, osób z objawami infekcji oraz tych, którzy czują obawę przed zagrożeniem.
Pamiętajmy w kościele o maseczkach zakrywających usta i nos oraz o odpowiednim dystansie osób.
Zachęcam też do codziennej modlitwy różańcowej o godz. 20.30 w intencji ustania epidemii.

4. Nowenna do MB Nieust. Pomocy w środę po Mszy św.  Koronka do Miłosierdzia Bożego – piątek o godz. 7.45.

5. W czwartek obchodzić będziemy Uroczystość Bożego Ciała. Jest to święto nakazane. Msze św. o godz. 7.00; 9.00; 11.00 i o 16.00. Po Mszy o 9.00, która będzie sprawowana w intencji ofiarodawców i dobrodziejów naszej Parafii, wyruszymy z procesją, aby publicznie dać świadectwo naszej wiary i pobożności wobec Najświętszego Sakramentu. W sytuacji jaka panuje, przejdziemy w procesji tylko wokół kościoła. Natomiast po Mszy św. o godz. 11.00 do godz. 16.00 w kościele będzie wystawiony Najświętszy Sakrament – bardzo serdecznie zapraszam do włączenia się w tą adorację. Proszę też o udekorowanie naszych domów w całej Parafii, za co z góry Bóg zapłać. Kolekta w tym dniu na potrzeby naszej Parafii, na dalszą renowację witraży.

6. Od piątku przez całą Oktawę Bożego Ciała tj do 19 czerwca włącznie codziennie po Mszy św. procesja eucharystyczna wokół kościoła. Serdecznie zapraszam do udziału.

7. Msza św. za zmarłych w maju Helenę Hojka i Różę Kołacką oraz zmarłych zalecanych odprawiona będzie w czwartek o godz. 16.00.

8. Msza św. szkolna w piątek o godz. 17.00 – zapraszam – za zgodą rodziców – wszystkie dzieci szkolne i przedszkolne. Po Mszy zbiórka ministrantów.

9. Odwiedziny chorych i starszych wiekiem Parafian z posługą sakramentalną – w sobotę od godz. 8.00. Zapisy chętnych przyjmowane są w zakrystii.

10. W sobotę przypada 13 dzień miesiąca, a więc dzień fatimski. Msza św. za Czcicieli MB Fatimskiej o godz. 17.00, a następnie różaniec fatimski i procesja eucharystyczna.

11. W przyszłą niedzielę podczas Mszy św. o godz. 11.00 udzielany będzie sakrament chrztu św. oraz pobłogosławione będą roczne dzieci. Nauka dla rodziców i chrzestnych – w sobotę o godz. 19.00 w salkach parafialnych.

12. Bóg zapłać za pomoc w sprzątaniu naszej świątyni w minionym tygodniu, tym razem proszę o pomoc Parafian mieszkających przy ul. 1 Maja 64 – 88 /parzyste/ i ul. Sportowej.

13. Sakrament bierzmowania naszej młodzieży udzielany będzie najwcześniej jesienią, jak sytuacja nieco się uspokoi i po uzgodnieniu terminu z naszymi biskupami.

14. Przypominam, że nasza świątynia jest otwarta codziennie do godz. 20.00 i jest miejscem indywidualnej modlitwy każdego w dowolnym czasie.

15. Wszystkie Msze św. i nabożeństwa z naszego kościoła są transmitowane przez Internet.

16. Referat Finansów i Budżetu Urzędu Gminy Maszna przypomina, że w poniedziałek 15.06. upływa termin II raty opłaty za gospodarowanie odpadami komunalnymi.

17. W gablotce wywieszona została informacja o Inicjatywie „Zranieni w Kościele”. Jest to telefon wsparcia dla osób wykorzystanych seksualnie we wspólnocie Kościoła czynny w każdy wtorek od godz. 19.00 – 22.00. Wszystkie osoby zranione, potrzebujące wysłuchania, rady i wsparcia, mogą skorzystać z tej bezpłatnej, anonimowej i profesjonalnej pomocy.

W „,GOŚCIU NIEDZIELNYM” m. in.:
• duchowa procesja z „Gościem Niedzielnym”
• rozmowa z przewodniczącym Episkopatu Polski abpem Stanisławem Gądeckim na temat perspektyw pogłębienia wiary w dobie pandemii oraz o błędach w reagowaniu na pedofilię
• refleksja nad modelem prezydentury w Polsce.
Polecam: czerwcowy Wiesiadnik, i Mały Gość Niedzielny

Wszystkim życzę dobrej niedzieli i błogosławieństwa Boga w Trójcy Świętej Jedynego na cały nowy tydzień!
Maturzystom – światła Ducha Św. i daru mądrości.
Życzmy sobie również dużo zdrowia duszy i ciała w dobie epidemii.
Św. Jerzy – módl się za nami! Niech Dobry Bóg ma nas w swojej opiece!!!

Loading