XI NIEDZIELA ZWYKŁA – 14.06.2020 r.

1. Przeżywamy XI Niedzielę Zwykłą. W modlitwie pamiętajmy o maturzystach i ósmoklasistach.
Sławmy Boga za Śmierć i za Zmartwychwstanie Jezusa naszego Pana. Łączmy nasz głos z głosem całego stworzenia i hymnem Świętych stojących już przed Bogiem. Niech Bóg nade wszystko będzie błogosławiony!

2. Trwamy w Oktawie Bożego Ciała. Nabożeństwo eucharystyczne z procesją wokół kościoła dziś o godz. 15.30. Procesja eucharystyczna również codziennie do piątku włącznie – serdecznie zapraszam.

3. Kolekta dzisiejsza przeznaczona jest na nasze parafialne inwestycje. Za wszelkie złożone ofiary składam serdeczne Bóg zapłać! Za tydzień kolekta na opłacenie rachunków za prąd, wodę i gaz.

4. Ogólna dyspensa od obowiązku uczestnictwa w niedzielnej Mszy św. została już odwołana. Jednak w obecnej sytuacji utrzymuje się dyspensę dla osób w podeszłym wieku, osób z objawami infekcji oraz tych, którzy czują obawę przed zagrożeniem.

Pamiętajmy w kościele o maseczkach zakrywających usta i nos oraz o odpowiednim dystansie osób.
Zachęcam też do codziennej modlitwy różańcowej o godz. 20.30 w intencji ustania epidemii.

5. Nowenna do MB Nieust. Pomocy w środę po Mszy św.  Adoracja Najśw. Sakramentu w czwartek od godz. 16.00, w tym czasie okazja do spowiedzi, a szczególnie zapraszam uczniów klas VII i VIII oraz młodzież Różaniec – sobota godz. 16.30.

6. Katecheza dorosłych – w czwartek o godz. 18.00

7. W piątek przypada Uroczystość Najświętszego Serca Pana Jezusa i III piątek miesiąca. Po Mszy św. o godz. 8.00 – nabożeństwo do Miłosierdzia Bożego, a po Mszy św. o godz. 17.00 nabożeństwo do Serca Pana Jezusa z procesją eucharystyczną. W tym dniu nie obowiązuje post piątkowy. Natomiast w sobotę przypada wsp. Niepokalanego Serca NMP.

8. Msza św. szkolna w piątek o godz. 17.00 – zapraszam – za zgodą rodziców – wszystkie dzieci szkolne i przedszkolne. Po Mszy i nabożeństwie zbiórka ministrantów

9. Bóg zapłać za pomoc w sprzątaniu naszej świątyni w minionym tygodniu, tym razem proszę o pomoc Parafian mieszkających przy ul. 1 Maja 90 – 118 /parzyste/. Bóg zapłać również za dary stołu.

10. Pragnę serdecznie i gorąco podziękować za udział w procesji Bożego Ciała i podczas popołudniowej Adoracji, tym,, którzy wykonali przepiękny dywan kwiatowy dla Pana Jezusa Eucharystycznego, wszystkim, którzy przyozdobili swoje domy, służbie liturgicznej, dzieciom sypiącym kwiaty, panom niosącym baldachim i wszystkim Parafianom. Za publiczne świadectwo naszej wiary i pobożności wobec Najświętszego Sakramentu w tym trudnym dla nas czasie pandemii – wszystkim serdeczne BÓG ZAPŁAĆ!

11. Przypominam, że nasza świątynia jest otwarta codziennie do godz. 20.00 i jest miejscem indywidualnej modlitwy każdego w dowolnym czasie.

12. Wszystkie Msze św. i nabożeństwa z naszego kościoła są transmitowane przez Internet.

13. Referat Finansów i Budżetu Urzędu Gminy Mszana przypomina, że jutro, w poniedziałek 15.06. upływa termin II raty opłaty za gospodarowanie odpadami komunalnymi.

W „,GOŚCIU NIEDZIELNYM” m. in.:
• o Przeistoczeniu i realnej obecności Ciała i Krwi Chrystusa w chlebie i winie.
• uznano właśnie cud za wstawiennictwem Karola de Foucauld, w 100 rocznicę jego śmierci
• o projektantce mody, która została zakonnicą

W „,MAŁYM GOŚCIU NIEDZIELNYM” m. in.:
• dwuczęściowy dodatek z żartami oraz łamigłówkami – niezbędnik wakacyjny dla całej rodziny
• #zostań w Polsce – jak spędzić fantastyczne wakacje, zwiedzając nasz piękny kraj
• niebieskie pogotowie ratunkowe, czyli święci na wakacje

Wszystkim życzę dobrej niedzieli i błogosławieństwa Bożego na cały nowy tydzień!
Ósmoklasistom i maturzystom – światła Ducha Św. i daru mądrości.
Życzmy sobie również dużo zdrowia duszy i ciała w dobie epidemii.
Św. Jerzy – módl się za nami!
Niech Dobry Bóg ma nas w swojej opiece!!!