II NIEDZIELA ZWYKŁA – 14.01.2024 r.

1. Przeżywamy II Niedzielę Zwykłą. Każdej niedzieli czujemy się wezwani przez Pana, zawołani przez Niego, zaproszeni do udziału w braterskiej uczcie miłości, w Uczcie Eucharystycznej. Wszyscy usłyszeliśmy dzisiaj głos Jego. Przyszliśmy tutaj i zasiadamy do stołu z Chrystusem. On sam karmi nas obficie swoim słowem i swoim Ciałem oraz poi swoją Krwią, bo wie, jak często ulegamy złu i grzechowi, jak krucha jest nasza wola trwania w tym, co dobre i święte.

Nieszpory niedzielne – dzisiaj o godz. 15.30.

Dziś również o godz. 17.00 koncert kolędowo-noworoczny w wykonaniu Kwintetu Blaszanego CON SORDINO. Orkiestra zagra również podczas Mszy św. o godz. 16.00

2. Kolekta dzisiejsza jest przeznaczona na potrzeby naszej Parafii, na ubezpieczenie naszych budynków kościelnych i cmentarza. Za wszystkie złożone ofiary, również za przelewy na konto parafialne, składam serdeczne Bóg zapłać! Za tydzień kolekta będzie na archidiecezję.

3. Msze św. w ciągu tygodnia odprawiane będą: w poniedziałek i środę o godz. 7.00, w piątek o godz. 8.00, a we wtorek, czwartek, piątek i sobotę o godz. 17.00.

4. Zapraszam na nabożeństwa:

• Nowenna do MB Nieustającej Pomocy – w środę po Mszy św.
  • Adoracja Najśw. Sakramentu – w czwartek od godz. 16.00, w tym czasie okazja do spowiedzi, a szczególnie zapraszam uczniów klas V i VI.
  • Różaniec – sobota o godz. 16.30.

5. Od czwartku 18 – 25 stycznia będziemy przeżywali Tydzień Modlitw o Jedność Chrześcijan pod hasłem: Będziesz miłował Pana, swego Boga…, a swego bliźniego jak siebie samego /Łk 10,27/.

6. Katecheza dorosłych – w czwartek o godz. 18.00 na probostwie.

7. W tym tygodniu przypada III piątek miesiąca poświęcony czci Miłosierdzia Bożego. Po porannej Mszy św. nabożeństwo do Miłosierdzia Bożego z odmówieniem koronki.

8. Msza św. szkolna w piątek o godz. 17.00 – zapraszam wszystkie dzieci, a szczególnie przygotowujące się do Wczesnej i Pierwszej Komunii św.

9. Eucharystyczny Ruch Młodych ma swoje spotkanie w piątek o godz. 16.00, Dzieci Maryi w sobotę o godz. 10.00 – te spotkania w salkach parafialnych, a schola parafialna ma swoje spotkanie w poniedziałek o 14.45 na chórze. Zbiórka ministrantów i kandydatów w piątek po Mszy szkolnej.

10. Odwiedziny chorych i starszych wiekiem Parafian będą w sobotę od godz. 8.00. Zapisy chętnych w zakrystii lub telefonicznie.

11. Kolęda dodatkowa dla tych, którzy nie mogli przyjąć kapłana w wyznaczonym dla siebie terminie będzie w najbliższą sobotę, 20 stycznia od godz. 11.00. Zgłoszenia w zakrystii lub telefonicznie.

Również w sobotę 20 stycznia o godz. 15.00 zapraszam mieszkańców i rodziny południowej części naszej Parafii na Mszę św. w ich intencji o Boże błogosławieństwo i potrzebne łaski

12. W przyszłą niedzielę z okazji Dnia Babci i Dnia Dziadka zostanie odprawiona o godz. 9.00 Msza św. w intencji Babć i Dziadków – serdecznie zapraszam do udziału.

13. Bóg zapłać za pomoc w sprzątaniu naszego kościoła w minionym tygodniu, tym razem proszę o pomoc Parafian mieszkających przy ulicy Mickiewicza 94 – 134 /parzyste/.

Dziękuję także wszystkim, którzy brali udział w uroczystościach pogrzebowych śp. ks. prob. Krystiana Gawleńskiego: w środę w Mszy św. eksportacyjnej w naszym kościele oraz w czwartek w pogrzebie w Radzionkowie.

14. Spotkanie wszystkich, którzy uczestniczyli w I czwartki miesiąca w Godzinie Świętej oraz tych, którzy ją prowadzili, odbędzie się w najbliższy wtorek 16.01. po wieczornej Mszy św., w salkach parafialnych W tym dniu Świetlica będzie nieczynna.

15. Można dzisiaj, 14.01., od 8.00 do 12.30 oddać krew w ambulansie przy remizie OSP w Mszanie, do czego też usilnie zachęcam. Krew mogą oddać zdrowe osoby między 18 a 65 rokiem życia.

16. Zarząd KGW Mszana zaprasza na szkubaczki we wtorek 23 stycznia o godz. 15.00 w GOKiR Mszana. Prosi się o potwierdzenie swojego przybycia.

W „Gościu Niedzielnym” dzisiaj między innymi :

• o przyszłości Funduszu Kościelnego
  • o niepokojącej zapowiedzi siłowego przejmowania akt kościelnych przez Państwową Komisję ds. Pedofilii

Polecam: świąteczny Wiesiadnik i Mały Gość Niedzielny.

Wszystkim życzę dobrej niedzieli i błogosławieństwa Bożego na cały nowy tydzień!