III NIEDZIELA ZWYKŁA – 21.01.2024 r.

1. Przeżywamy III Niedzielę Zwykłą, która obchodzona jest jako Niedziela Słowa Bożego. Ma ona uwrażliwić nas na Słowo Boże, które Pan Bóg kieruje do każdego z nas osobiście. Ma też nas zachęcić do uważnego wsłuchiwania się w Słowo czytane podczas liturgii, a także do osobistej lektury Biblii.

2. Do czwartku trwać będzie jeszcze Tydzień Modlitw o Jedność Chrześcijan, przeżywany pod hasłem: Będziesz miłował Pana, swego Boga…, a swego bliźniego jak siebie samego/Łk 10,27/. W intencji jedności chcemy się również modlić podczas dzisiejszych nieszporów niedzielnych o godz. 15.30.

3. Kolekta dzisiejsza jest przeznaczona na potrzeby naszej archidiecezji. Za wszelkie ofiary i przelewy na konto parafialne składam serdeczne Bóg zapłać! Za tydzień kolekta przeznaczona będzie na potrzeby naszej Parafii.

4. Spotkanie z rodzicami dzieci, które przygotowują się do Wczesnej i I Komunii św., będzie we wtorek 23.01. o godz. 18.15 w kościele.

5. Zapraszam na nabożeństwa:

  • Nowenna do MB Nieustającej Pomocy – w środę po Mszy św.
  • Adoracja Najśw. Sakramentu – w czwartek od godz. 16.00, w tym czasie okazja do spowiedzi, a szczególnie zapraszam uczniów klas VII i VIII.
  • Koronka do Bożego Miłosierdzia – piątek godz. 7.45.
  • Różaniec – sobota o godz. 16.30

6. Msza św. szkolna w piątek o godz. 17.00 – zapraszam wszystkie dzieci, a szczególnie przygotowujące się do Wczesnej i Pierwszej Komunii św.

7. W piątek swoje urodziny obchodzić będzie nasz abp Adrian Galbas – pamiętajmy o Nim w naszych modlitwach.

8. Eucharystyczny Ruch Młodych ma swoje spotkanie w piątek o godz. 16.00, Dzieci Maryi w sobotę o godz. 10.00 – te spotkania w salkach parafialnych, a schola parafialna w poniedziałek o 14.45 na chórze. Zbiórka ministrantów i kandydatów w piątek po Mszy szkolnej

9. Bóg zapłać za pomoc w sprzątaniu naszego kościoła w minionym tygodniu, tym razem proszę o pomoc Parafian mieszkających przy ulicy Mickiewicza 136 – 172 /parzyste/.

10. Zakończyliśmy Odwiedziny Kolędowe. Bóg zapłać wszystkim, którzy przyjęli kapłana z Bożym błogosławieństwem do swojego domu.

Bóg zapłać również za złożone podczas kolędy ofiary – są one przeznaczone na parafialne inwestycje.

11. Świetlica Parafialna czynna będzie we wtorek od 16.00 – 18.00 – planowane jest piżamoparty. Przynosimy koc, poduszkę i ubieramy się w piżamę lub inny wygodny strój. Zapraszam chętne dzieci. Bóg zapłać Paniom opiekującym się Świetlicą.

12. Zarząd KGW Mszana zaprasza na szkubaczki w najbliższy wtorek 23.01. o godz. 15.00 w GOKiR Mszana. Prosi się o potwierdzenie swojego przybycia.

13. W ramach pomocy ukraińskim żołnierzom są zbierane zużyte świece, które jako surowiec są następnie przetapiane na świece okopowe służące żołnierzom do ogrzewania się lub gotowania. W przedsionku kościoła jest skrzynia, do której można przynosić takie zużyte świece. Za każde dobro wszystkim dziękuję.

14. Pragnę przypomnieć o opłatach za miejsca grobowe i wywóz śmieci. Groby, których rezerwacja po 20 latach od pochówku nie będzie przedłużona, przeznaczone będą do pochowania kogoś innego.

15. Kancelaria Parafialna czynna jest pół godziny po Mszy św.: w poniedziałek, środę i piątek – rano, a we wtorek i czwartek – wieczorem. Sprawy można też załatwiać telefonicznie.

 

W „Gościu Niedzielnym” dzisiaj między innymi :

  • o opiece nad seniorami
  • czy umieszczenie osoby schorowanej w placówce opiekuńczej musi oznaczać naruszenie IV przykazania?
  • jak w Polsce jest zorganizowane wsparcie dla osób schorowanych?

W „Małym Gościu Niedzielnym” dzisiaj między innymi:

  • specjalny dodatek – guzik z pętelką na ferie
  • ulubione rubryki: Pytanie nie najmądrzejsze, dziesiątki Mądrości szkolnych itp.

Polecam: świąteczny Wiesiadnik

 

Wszystkim życzę dobrej niedzieli i błogosławieństwa Bożego na cały nowy tydzień!

A wszystkim Babciom i Dziadkom życzę dużo miłości i szacunku ze strony wnuków.

Loading