II NIEDZIELA ADWENTU – 04.12.2022 r.

1. Przeżywamy II Niedzielę Adwentu i wspomnienie św. Barbary. Msza św. w int. Górników, Emerytów, Rencistów górniczych i ich rodzin oraz za zmarłych Górników o godz. 9.00 – odprawi ją bp Adam Wodarczyk i będzie ona transmitowana przez program 1 Polskiego Radia. Natomiast Msza św. Barbórkowa odprawiana przez abpa Wiktora Skworca w kościele Podwyższenia Krzyża Św. w Pawłowicach o godz. 13.00 transmitowana będzie przez TVP Polonia i TVP Katowice.

Wszystkim, którym patronuje św. Barbara życzę, aby wypraszała Ona wiele potrzebnych łask, zwłaszcza zdrowia duszy i ciała, a Górnikom – bezpiecznej pracy.

2. Zapraszam dzisiaj na adwentowe nieszpory o godz. 15.30, a także na Roraty, które odprawiane są od poniedziałku do piątku o godz. 17.00.

Zachęcam również do abstynencji od napojów alkoholowych na czas Adwentu i do wpisania się do Parafialnej Księgi Trzeźwości.

3. Kolekta dzisiejsza przeznaczona jest na potrzeby naszej Parafii, a przed kościołem zbiórka na Fundusz Pomocy Kościołowi na Wschodzie. Za wszelkie złożone ofiary, również przelewy na konto parafialne, składam serdeczne Bóg zapłać! Za tydzień kolekta na potrzeby naszej Parafii.

4. Jutro, w poniedziałek, przypada w naszej Parafii doroczna całodzienna Adoracja Najśw. Sakramentu. – początek po Mszy św. o godz. 7.00 i zakończenie nabożeństwem o 16.45. Zapraszam i zachęcam do poświęcenia chwili czasu Chrystusowi Eucharystycznemu

5. Zapraszam na nabożeństwa:

  • Nowenna do MB Nieustającej Pomocy w środę po Mszy św. porannej.
  • Adoracja Najśw. Sakramentu w czwartek od godz. 16.00, w tym czasie okazja do spowiedzi, szczególnie zapraszam uczniów klas V.
  • Koronka do Miłosierdzia Bożego – piątek godz. 7.45.
  • Różaniec – sobota godz. 7.30

6. W czwartek przypada Uroczystość Niepokalanego Poczęcia NMP. Msze św. w tym dniu o godz. 8.00 i 17.00.

7. Msza św. za zmarłych w listopadzie i zmarłych zalecanych będzie w czwartek o godz. 17.00.

8. W piątek podczas Rorat zostaną poświęcone medaliki dzieciom przygotowującym się do Wczesnej i I Komunii św.

9. Eucharystyczny Ruch Młodych ma swoje spotkanie w piątek o 15.45, a Dzieci Maryi w sobotę o godz. 10.00 w salkach parafialnych. Zbiórka ministrantów i kandydatów w piątek po roratach.

10. W przyszłą niedzielę podczas Mszy św. o godz. 11.00 udzielany będzie sakrament chrztu św. i pobłogosławione będą roczne dzieci. Nauka przed chrztem dla rodziców i chrzestnych w sobotę o godz. 18.00 w salkach parafialnych.

11. Bóg zapłać za pomoc w sprzątaniu naszego kościoła w minionym tygodniu, tym razem proszę o pomoc Parafian mieszkających przy ulicy Kopernika 57 – 65 /nieparzyste/ oraz 2 – 36 /parzyste/

12. Odwiedziny chorych i starszych wiekiem Parafian będą przed świętami – w środę 21 grudnia.

13. Świetlica Parafialna ze względu na roraty jest w grudniu nieczynna.

14. Trwają w naszej Parafii odwiedziny duszpasterskie rodzin. Plan wywieszony jest w gablotce, dostępny jest w Wiesiadniku i na parafialnej stronie internetowej.

15. Kierownik Ośrodka Pomocy Społecznej w Mszanie zaprasza na spotkanie opłatkowe dla osób samotnych, osób z niepełnosprawnością wraz z opiekunem, które odbędzie się w Gminnym Ośrodku Kultury i Rekreacji w Połomi w środę 21 grudnia 2022 roku. Zapisy przyjmowane będą do jutra 5 grudnia 2022r. do godz. 17.00 w Ośrodku Pomocy Społecznej w Mszanie lub telefonicznie.

16. Ośrodek Pomocy Społecznej w Mszanie organizuje przedświąteczna zbiórkę środków higienicznych i kosmetycznych dla Placówek Opiekuńczo-Wychowawczych w tym Domu Dziecka w Powiecie Wodzisławskim potrzebne są: tj. szampony, odzywki do włosów, żele pod prysznic, antyperspiranty w kulce, pasty i szczoteczki do zębów, balsamy do ciała itp. Środki czystości można przynosić do dnia niedzieli 18 grudnia br.• do Kościoła, gdzie będzie umieszczony specjalny kosz w przedsionku • do Urzędu Gminy Mszana, • do siedziby Ośrodka Pomocy Społecznej, Połomia ul. Centralna 93. Dziękuję za wszelkie przyniesione dary.

17. Referat Finansów i Budżetu Urzędu Gminy Mszana przypomina, że w czwartek 15.12. upływa termin IV raty opłaty za gospodarowanie odpadami komunalnymi.

W „Gościu Niedzielnym” dzisiaj m. in.:

  • czy można wierzyć w Boga, nie wierząc w Kościół?
  • o promieniu świętości: gorliwości i zapale

Polecam: grudniowy Wiesiadnik i Mały Gość Niedzielny, opłatki duże i małe za dowolną ofiarę oraz Świece Wigilijnego Dzieła Pomocy w cenie: duże 16 zł i małe 10 zł.

Wszystkim życzę dobrej niedzieli i Bożego błogosławieństwa na cały nowy tydzień oraz owocnego przeżycia czasu Adwentu!

Całodzienna Adoracja Najśw. Sakramentu

W poniedziałek 5.12. przypada w naszej Parafii całodzienna Adoracja Najśw. Sakramentu. Rozpoczniemy ją Mszą św. o godz. 7.00, a o godz. 16.45 nabożeństwo na zakończenie Adoracji, po czym roraty.

PLAN ADORACJI

W miarę możliwości proszę o włączenie się w adoracyjne czuwanie modlitewne wg nast. porządku:

7.30 – ul. Mickiewicza

8.00 – ul. Wodzisławska

9.00 – ul. ks. Tuskera, ks. Styry

10.00 – ul. Sosnowa, Brzozowa, Sportowa, Dębowa, Zielona

11.00 – ul. Moszczeńska, Wiśniowa, Wesoła, ks. Wallacha

12.00 – ul. Kopernika, Ładna

13.00 – ul. Skrzyszowska, Chabrowa, Stawowa, Górnicza

14.00 – ul. 1 Maja

15.00 – Czciciele Miłosierdzia Bożego, Franciszkański Zakon Świeckich

16.00 – ul. Spacerowa, Kwiatowa

16.45 – Nabożeństwo kończące całodzienną Adorację

Loading