I NIEDZIELA ADWENTU – 27.11.2022 r.

1. Rozpoczynamy dziś Adwent — okres pobożnego i radosnego oczekiwania na przyjście Pana.

Zachęcam do podjęcia trudu abstynencji od napojów alkoholowych na czas Adwentu, a wszystkich którzy pragną go podjąć proszę o wpisanie się do Parafialnej Księgi Trzeźwości.

Zapraszam dzisiaj na adwentowe nieszpory o godz. 15.30, a także na Roraty, które będą odprawiane od poniedziałku do piątku o godz. 17.00.

2. Kolekta dzisiejsza przeznaczona jest na potrzeby naszej Parafii, na opał do ogrzewania budynków kościelnych. Za wszelkie złożone ofiary, również przelewy na konto parafialne, składam serdeczne Bóg zapłać! Za tydzień kolekta również na potrzeby naszej Parafii, a przed kościołem zbiórka na Fundusz Pomocy Kościołowi na Wschodzie

3. Msza św. za Solenizantów listopada będzie odprawiona w święto św. Andrzeja Apostoła w środę o godz. 17.00. Proszę o imienne zgłoszenia w zakrystii.

4. Zapraszam na nabożeństwa:

  • Nowenna do MB Nieustającej Pomocy – w środę po Mszy św. porannej,
  • Adoracja Najśw. Sakramentu – w czwartek od godz. 16.00, w tym czasie okazja do spowiedzi, szczególnie zapraszam dzieci Wczesno i Pierwszokomunijne z rodzicami,
  • Godzina Święta i okazja do spowiedzi – czwartek od 20.00 – 21.00,
  • Koronka do Miłosierdzia Bożego – piątek godz. 7.45,
  • Różaniec – sobota godz. 7.30.

5. W tym tygodniu przypadają I czwartek, I piątek i I sobota miesiąca. Msze św. w tych dniach o godz. 8.00 i 17.00. Zachęcam do odnowy życia sakramentalnego, a także do udziału w nabożeństwach: o powołania w czwartek, do Najśw. Serca Pana Jezusa w piątek i do Niepokalanego Serca NMP w sobotę.

6. Spotkanie Członków i Sympatyków Franciszkańskiego Zakonu Świeckich – w piątek po porannej Mszy św.

7. Eucharystyczny Ruch Młodych ma swoje spotkanie w piątek o 15.45, a Dzieci Maryi w sobotę o godz. 10.00 w salkach parafialnych.

8. W przyszłą niedzielę przypada wspomnienie św. Barbary. Msza św. w int. Górników, Emerytów, Rencistów górniczych i ich rodzin oraz za zmarłych Górników o godz. 9.00 – odprawi ją bp Adam Wodarczyk i będzie ona transmitowana przez program 1 Polskiego Radia.

Wszystkim, którym patronuje św. Barbara życzę, aby wypraszała Ona wiele potrzebnych łask, zwłaszcza zdrowia duszy i ciała, a Górnikom – bezpiecznej pracy.

9. Świetlica Parafialna ze względu na roraty będzie w grudniu nieczynna, natomiast katecheza dzieci, które przygotowują się do Wczesnej Komunii św. będzie w grudniu w środy o 16.00 w salkach parafialnych.

10. Bóg zapłać za pomoc w sprzątaniu naszego kościoła w minionym tygodniu, tym razem proszę o pomoc Parafian mieszkających przy ulicy Kopernika 1 – 55 /nieparzyste/ i ul. Szymborskiej.

11. Rozpoczęły się już w naszej Parafii odwiedziny duszpasterskie rodzin. Plan wywieszony jest w gablotce, dostępny jest w Wiesiadniku i na parafialnej stronie internetowej.

12. Dzieci, które lubią śpiewać zapraszam do tworzonej scholi – spotkanie będzie w sobotę o godz. 11.00 na chórze w kościele.

13. Odwiedziny chorych i starszych wiekiem Parafian będą przed świętami – w środę 21 grudnia.

14. Kierownik Ośrodka Pomocy Społecznej w Mszanie zaprasza na spotkanie opłatkowe dla osób samotnych, osób z niepełnosprawnością wraz z opiekunem, które odbędzie się w Gminnym Ośrodku Kultury i Rekreacji w Połomi w środę, 21 grudnia 2022 roku. Zapisy przyjmowane będą do poniedziałku 5 grudnia 2022 r. do godz. 17.00 w Ośrodku Pomocy Społecznej w Mszanie lub pod numerem tel. 32 472 00 42 lub 783 570 750.

15. Kino Pegaz działające w Wodzisławskim Centrum Kultury zaprasza na film fabularny o kard. Stefanie Wyszyńskim pt.: ”Prorok”. Wyświetlany będzie: 29.11. o 18.00; 30.11. o 17.00; 1.12. o 18.00; 2.12. o 15.00 i 17.00; 4.12. o 15.00 i 17.00; 6.12. oraz 8.12. o 11.00 i 18.00

W „Gościu Niedzielnym” dzisiaj m. in.:

  • jubileuszowy kalendarz ścienny na 2023 rok z wizerunkami polskich świętych
  • o tym, kto chce zakazać spowiedzi dzieci i dlaczego to bardzo niedobry pomysł

Polecam: nowy Wiesiadnik i Mały Gość Niedzielny, lampiony roratnie w cenie 20 zł – można je nabyć w zakrystii oraz opłatki duże i małe za dowolną ofiarę.

Wszystkim życzę dobrej niedzieli i Bożego błogosławieństwa na cały nowy tydzień oraz owocnego przeżycia czasu Adwentu!

Loading