I NIEDZIELA ADWENTU – 01.12.2019 r.

1. Rozpoczynamy dziś Adwent — okres pobożnego i radosnego oczekiwania na przyjście Pana.
Zachęcam do podjęcia trudu abstynencji od napojów alkoholowych na czas Adwentu, a wszystkich którzy pragną go podjąć proszę o wpisanie się do Parafialnej Księgi Trzeźwości.

Zapraszam dzisiaj na adwentowe nieszpory o godz. 15.30, a także na Roraty, które będą odprawiane od poniedziałku do piątku o godz. 17.00.

2. Kolekta dzisiejsza przeznaczona jest na opał do ogrzewania naszych budynków kościelnych. Bóg zapłać za złożone ofiary! Za tydzień kolekta na dokończenie wystroju naszego prezbiterium, a przed kościołem zbiórka na Fundusz Pomocy Kościołowi na Wschodzie.

3. Rodziny, które wyraziły chęć włączenia się w Apostolat Pielgrzymującej Matki Bożej z Szensztatu zapraszam na spotkanie dzisiaj o godz. 15.00 w salkach parafialnych, a później podczas nieszporów o 15.30 oficjalnie rozpoczniemy peregrynację Matki Bożej w naszej Parafii.

4. W środę przypada wspomnienie św. Barbary. Msza św. o godz. 8.30 w int. Górników, Emerytów, Rencistów górniczych i ich rodzin oraz za zmarłych Górników. Wszystkim, którym patronuje św. Barbara życzę, aby wypraszała Ona wiele potrzebnych łask, zwłaszcza zdrowia duszy i ciała, a Górnikom – bezpiecznej pracy.

5. W czwartek 5.12. przypada w naszej Parafii całodzienna Adoracja Najśw. Sakramentu. Rozpoczniemy ją Mszą św. o godz. 8.00, a o godz. 16.30 nabożeństwo na zakończenie Adoracji, po czym roraty. Plan adoracji znajdziemy w gablotce i na parafialnej stronie internetowej oraz w Wiesiadniku. W miarę możliwości proszę o włączenie się w adoracyjne czuwanie modlitewne wg nast. porządku:
8.30 – ul. Mickiewicza
9.00 – ul. ks. Tuskera, ks. Styry, Sportowa, Dębowa, Zielona
10.00 – ul. Wodzisławska, Sosnowa, Brzozowa
11.00 – ul. Moszczeńska, Wiśniowa, Wesoła, ks. Wallacha
12.00 – ul. Kopernika, Konopnickiej, Ładna
13.00 – ul. Skrzyszowska, Chabrowa, Stawowa, Górnicza, Akacjowa
14.00 – ul. 1 Maja
15.00 – Czciciele Miłosierdzia Bożego, Franciszkański Zakon Świeckich
16.00 – ul. Nowa, Polna, Turska, Spacerowa, Kwiatowa
16.30 – Nabożeństwo kończące całodzienną Adorację.

6. Nowenna do MB Nieustającej Pomocy w środę po Mszy św. porannej. W czwartek od godz. 16.00 okazja do spowiedzi, szczególnie zapraszam dzieci Wczesno i Pierwszokomunijne z rodzicami. Koronka do Miłosierdzia Bożego – piątek godz. 7.45. Różaniec – sobota godz. 7.30

7. W tym tygodniu przypadają I czwartek, I piątek i I sobota miesiąca. Msze św. w tych dniach o godz. 8.00 i 17.00. Zachęcam do odnowy życia sakramentalnego, a także do uczestnictwa w nabożeństwach: o powołania w czwartek, do Najśw. Serca Pana Jezusa w piątek i do Niepokalanego Serca NMP w sobotę.

8. Spotkanie Członków i Sympatyków Franciszkańskiego Zakonu Świeckich – w piątek po porannej Mszy św.

9. Spotkanie Eucharystycznego Ruchu Młodych – w piątek o godz. 16.00 w salkach parafialnych.

10. W piątek podczas rorat zostaną poświęcone medaliki dzieciom przygotowującym się do Wczesnej i I Komunii św.

11. Dzieci Maryi mają swoje spotkanie w sobotę o godz. 10.00 w salkach parafialnych.

12. W przyszłą niedzielę, w którą obchodzić będziemy Uroczystość Niepokalanego Poczęcia NMP, podczas Mszy św. o godz. 11.00 udzielany będzie sakrament chrztu św. i pobłogosławione będą roczne dzieci. Nauka przed chrztem dla rodziców i chrzestnych w sobotę o godz. 18.00 w salkach parafialnych.

13. Bóg zapłać za pomoc w sprzątaniu naszego kościoła w minionym tygodniu, tym razem proszę o pomoc Parafian mieszkających przy ulicy Mickiewicza 115 – 153 /nieparzyste/.

14. Trwają już w naszej Parafii odwiedziny kolędowe. W grudniu i styczniu kolęda odbędzie się w północnej części naszej Parafii, a za rok w południowej część Parafii.

15. Odwiedziny chorych i starszych wiekiem Parafian będą przed świętami – w środę 18 grudnia

16. Kierownik OPS w Mszanie zaprasza osoby samotne i niepełnosprawne z opiekunem na Spotkanie Opłatkowe, które odbędzie się w czwartek 19.12. o godz. 16.00 w Ośrodku Kultury w Połomi. Konieczne jest telefoniczne bądź osobiste potwierdzenie uczestnictwa w spotkaniu do piątku 13.12. w Ośrodku Pomocy Społecznej w Mszanie. Numery kontaktowe /32 472 00 42, kom. 783 570 750/ znajdziemy w gablotce.

17. Kolejna edycja koncertu „Betlejem w Spodku” odbędzie się w sobotę 28.12.2019 r. o godz. 18.00 w katowickim Spodku. Bilety w cenie: 50 zł będą od czwartku do nabycia na probostwie, a także przez internet www.bilety24.pl Bliższe informacje nt. koncertu znajdziemy na plakacie.

18. GOKiR zaprasza na spotkanie ze św. Mikołajem w piątek 6.12.: o godz. 15.00 w Mszanie, o godz. 16.00 w Połomi i o godz. 17.00 w Gogołowej. Zapisy w ośrodkach kultury.

19. Zarząd Koła Emerytów i Rencistów w Mszanie zaprasza na spotkanie opłatkowe dla członków koła wraz z osobami towarzyszącymi. Odbędzie się ono w czwartek 12.12. o godz. 17.00 w sali GOKiR Mszana. Należy potwierdzić swoją obecność u członków zarządu.

20. W dzisiejszą niedzielę o godz. 13.00 w TV Polonia transmitowana będzie barbórkowa Msza św. sprawowana przez abpa. W. Skworca w kościele św. Marii Magdaleny w Bielszowicach, a wcześniej o godz. 9.00 w Programie 1 Polskiego Radia będzie transmisja barbórkowej Mszy św. sprawowanej przez bpa. G. Olszowskiego w kościele św. Apostołów Piotra i Pawła w Bziu Zameckim.

 

W „Gościu Niedzielnym” dzisiaj m. in.:
• początek adwentowego cyklu, zatytułowanego „Pan jest blisko”. Pierwszym przewodnikiem w naszych duchowych przygotowaniach na przyjęcie Jezusa w narodzonym w Betlejem Dzieciątku będzie prorok Izajasz
• rozmowa z matką chłopca cudownie ocalonego za wstawiennictwem kard. Fultona Sheena
• świadectwo Polaków modlących się przy grobie ks. Dolindo Ruotolo

W „Małym Gościu Niedzielnym” dzisiaj m. in.:
• lampion roratni do samodzielnego złożenia
• co robić, aby dobrze przygotować się na Boże Narodzenie
• jak bardzo Adwent może być radosny, pokazuje rodzina Brodów

Polecam: nowy Wiesiadnik . Do nabycia są także: świece Wigilijnego Dzieła Pomocy Dzieciom za 5 i 12 zł oraz opłatki duże i małe za dowolną ofiarę.

Wszystkim życzę dobrej niedzieli i Bożego błogosławieństwa na cały nowy tydzień oraz owocnego przeżycia czasu Adwentu!

Loading