JEZUSA CHRYSTUSA, KRÓLA WSZECHŚWIATA – 24.11.2019 r.

1. Dziś Uroczystość Jezusa Chrystusa, Króla Wszechświata, czyli ostatnia niedziela roku liturgicznego. Podczas nieszporów o godz. 15.30 odmówimy uroczyście akt poświęcenia rodziny ludzkiej Chrystusowi Królowi, aby zyskać dzisiaj za to odpust zupełny – trzeba też wypełnić pozostałe warunki odpustu.

2. Kolekta dzisiejsza przeznaczona jest na na potrzeby naszej archidiecezji – na funkcjonowanie archiwum i muzeum archidiecezjalnego. Bóg zapłać za złożone ofiary! Za tydzień kolekta na opał do ogrzewania naszych budynków kościelnych.

3. Spotkanie z rodzicami dzieci, które przygotowują się do Wczesnej i Pierwszej Komunii św. – we wtorek 26.11. o godz. 18.00 w kościele

4. Nowenna do MB Nieustającej Pomocy w środę po Mszy św.
Adoracja Najśw. Sakramentu – czwartek od godz. 16.00, w tym czasie okazja do spowiedzi. Koronka do Miłosierdzia Bożego – piątek godz. 7.45, Różaniec – sobota godz. 16.30

5. Spotkanie Eucharystycznego Ruchu Młodych – w piątek o godz. 16.00 w salkach parafialnych.

6. Msza św. za Solenizantów listopada będzie odprawiona w święto św. Andrzeja, Apostoła – w sobotę o godz. 17.00. Proszę o imienne zgłoszenia w zakrystii.

7. Spotkanie Domowego Kościoła, Oazy Rodzin – w piątek o godz. 18.00. Zapraszamy chętne małżeństwa do włączenia się w tę formację duchową.

8. Dzieci Maryi mają swoje spotkanie w sobotę o godz. 10.00, w salkach parafialnych. Zbiórka ministrantów i kandydatów – w piątek po Mszy szkolnej.

9. Za tydzień rozpoczniemy Adwent, a wraz z nim nowy rok kościelny.
Zachęcam do podjęcia trudu abstynencji od napojów alkoholowych na czas Adwentu. Już dziś zapraszam też na Roraty, które będą odprawiane od poniedziałku do piątku o godz. 17.00.

10. Rodziny, które wyraziły chęć włączenia się w Apostolat Pielgrzymującej Matki Bożej z Szensztatu zapraszam na spotkanie w przyszłą niedzielę 1.12. o godz. 15.00 w salkach parafialnych, a później podczas nieszporów o 15.30 nastąpi poświęcenie kapliczki, odmówimy akt oddania się Matce Bożej i w ten sposób oficjalnie rozpoczniemy peregrynację w naszej Parafii.

11. Bóg zapłać za pomoc w sprzątaniu naszego kościoła w minionym tygodniu, tym razem proszę o pomoc Parafian mieszkających przy ulicy Mickiewicza 105 – 113 /nieparzyste/ i ul. ks. Tuskera.

12. Rozpoczęły się już w naszej Parafii odwiedziny duszpasterskie rodzin. Plan wywieszony jest w gablotce, wydrukowany jest w Wiesiadniku i dostępny jest na parafialnej stronie internetowej. Pragnę zauważyć, że w grudniu i styczniu kolęda odbędzie się w północnej części naszej Parafii, a za rok w południowej część Parafii.

13. GOKiR zaprasza na spotkanie ze św. Mikołajem w piątek 6.12.: o godz. 15.00 w Mszanie, o godz. 16.00 w Połomi i o godz. 17.00 w Gogołowej. Zapisy w ośrodkach kultury.

14. W przyszłą niedzielę 1.12.o godz. 13.00 w TV Polonia transmitowana będzie barbórkowa Msza św. sprawowana przez abpa W. Skworca w kościele św. Marii Magdaleny w Bielszowicach, a wcześniej o godz. 9.00 w Programie 1 Polskiego Radia będzie transmisja barbórkowej Mszy św. sprawowanej przez bpa. G. Olszowskiego w kościele św. Apostołów Piotra i Pawła w Bziu Zameckim.

W „Gościu Niedzielnym” dzisiaj m. in.:
• bezpłatny dodatek – kalendarz ścienny z Janem Pawłem II na 2020 rok
• czy w Polsce jest przestrzegana wolność religijna?
• o prawdopodobnie najstarszym sanktuarium maryjnym w Europie

Polecam: listopadowy Wiesiadnik i Mały Gość Niedzielny

Wszystkim życzę dobrej niedzieli i Bożego błogosławieństwa na cały nowy tydzień!
Króluj nam Chryste – zawsze i wszędzie!!!

Loading