Akcja #kamyczki w świetlicy parafialnej

Uwierzcie, że mały, niepozorny, niekoniecznie kształtny kamyk może sprawić wiele radości zarówno osobie, która go ozdabia, jak również temu, kto go znajdzie. Przekonali się o tym uczestnicy zajęć świetlicowych, którzy 15 lipca przybyli do naszych parafialnych salek. Karolina, w drodze na zajęcia, nieświadoma jeszcze tego, co będziemy robić z przyniesionymi kamykami, zauważyła obok naszego kościoła „coś” o kształcie kawałka arbuza. Nie podniosła go jednak, bo nie wiedziała, czy może go ze sobą zabrać. Dopiero po wysłuchaniu informacji o akcji z radością oznajmiła, że taki kolorowy (chyba) kamień leżał na trawie przy kościele. Cała grupa udała się więc na jego poszukiwania i Karolina została szczęśliwą posiadaczką naprawdę pięknego kamienia.

W akcji bawią się już tysiące osób, a udekorowane kamyki krążą po całym świecie (na odwrocie kamyczka powinien być symbol #kamyczki oraz kod miejscowości, w której powstał).

Jeśli ktoś z mieszkańców Mszany znajdzie na terenie Parku Aktywnej Rekreacji piękny, kolorowy kamyczek, to może śmiało zabrać go ze sobą do domu. To właśnie na terenie mszańskiego parku uczestnicy zajęć zostawili, ukryte w różnych miejscach, swoje małe dzieła sztuki. Powstały między innymi: ananas, uśmiechnięty ziemniak, elegancka muszka, piękne pejzaże, ptaki, pies, arbuz, kawałek pizzy, but, kolorowe serduszko i wiele, wiele innych.

Oprócz malowania kamieni uczestnicy zajęć, jak zwykle, integrowali się podczas wspólnych gier i zabaw. Wszyscy miło i aktywnie spędzili czas!

Loading