XVI NIEDZIELA ZWYKŁA – 19.07.2020 r.

1. Przeżywamy XVI Niedzielę Zwykłą. Przez swoje słowa, czyny i obecność wśród ludzi Jezus głosił nadejście Królestwa Bożego. Po Jego Śmierci i Zmartwychwstaniu posłannictwo Jezusa przejął Kościół, wspólnota uczniów, którzy uwierzyli swemu Panu. Kościół jest zalążkiem i zaczątkiem Królestwa Bożego, powoli wzrasta i tęskni za tą godziną, kiedy Królestwo to objawi się z całą mocą. Przez sprawowanie Eucharystii Kościół głosi swoją wiarę i wyraża gotowość na przyjście Chrystusa.

2. Wraz z całą Wspólnotą Parafialną cieszymy się, że kolejna grupa dzieci przystępuje do I Komunii św.. Życzymy im, by radość ze spotkania z Jezusem Eucharystycznym pomnażała ich wiarę, nadzieję i miłość.

3. Serdecznie witam pośród nas ks. prob. Tadeusza Kalisza, który wygłosi do nas słowo Boże i zbierze ofiary na budowany przez niego kościół w Jankowicach Rybnickich. Bóg zapłać za wszelkie ofiary na ten cel złożone! Za tydzień kolekta przeznaczona będzie na dalszą renowację naszych witraży.

4. Przypominam, że przez całe wakacje Msze św. w niedzielę odprawiane są: o 7.00, 10.00 i 16.00; nie ma też nieszporów niedzielnych. A w ciągu tygodnia Msze św. są: w poniedziałek, środę i piątek – rano, zaś we wtorek, czwartek i sobotę – wieczorem.

5. Nowenna do MB Nieust. Pomocy – środa po Mszy św. Adoracja Najśw. Sakramentu – czwartek od godz. 16.00, w tym czasie okazja do spowiedzi. Koronka do Bożego Miłosierdzia – piątek godz. 7.45. Różaniec – sobota godz. 16.30.

6. W najbliższą sobotę 25.07. wspominać będziemy św. Krzysztofa – patrona kierowców, dlatego w przyszłą niedzielę po każdej Mszy św. będzie poświęcenie pojazdów mechanicznych oraz błogosławieństwo kierowców.

7. Bóg zapłać za pomoc w sprzątaniu naszej świątyni w minionym tygodniu, tym razem proszę o pomoc Parafian mieszkających przy ul. Wodzisławskiej 84 – 104 /parzyste/ oraz ul. Sosnowej.

8. W obecnej sytuacji jaka jest utrzymuje się dyspensę od uczestnictwa w niedzielnej Mszy św. dla osób w podeszłym wieku, osób z objawami infekcji oraz tych, którzy czują obawę przed zagrożeniem.
Pamiętajmy w kościele o maseczkach zakrywających usta i nos oraz o odpowiednim dystansie osób.
Zachęcam też do codziennej modlitwy różańcowej w intencji ustania epidemii.

9. Świetlica Parafialna czynna jest w środy od godz. 10.00 – 13.00 oraz w piątki od godz. 15.00 – 18.00. Zapraszam chętne dzieci i młodzież pozostające w czasie wakacji w domu do skorzystania z gier, zabaw, wspólnego oglądania filmów i innych atrakcji. Dziękuję serdecznie Paniom, które podjęły się opieki nad Świetlicą.

10. Kino Pegaz działające przy Wodzisławskim Centrum Kultur zaprasza na film pt.: „Najświętsze Serce”. Wyświetlany on będzie w przyszłą niedzielę 26.07. o godz. 16.00 i 19.00 oraz we wtorek 28.07 o godz. 16.00. Jest to film fabularno-dokumentalny, który odkrywa przed widzem sedno kultu, bez którego zrozumienie istoty wiary w Chrystusa staje się niemożliwe.

11. W trwającym okresie wakacji i urlopów zachęcam wszystkich do poświęcenia więcej czasu na modlitwę, Mszę św. w tygodniu, czytanie Pisma św., książek i czasopism religijnych.

W „,GOŚCIU NIEDZIELNYM” m. in.:
• o górze Karmel, na którą można wejść nie tylko fizycznie
• zmarł Emnio Morricone, ale jest pewne, że jego muzyka nie umrze
• cuda matki Speranzy, o której Jan Paweł II powiedział, że jej serce żyło w niebie, ale stopy miała na ziemi
Polecam: wakacyjny Wiesiadnik, i Mały Gość Niedzielny.

Na czas wakacji życzę wszystkim dobrego i bezpiecznego wypoczynku, a także dobrej niedzieli i Bożego błogosławieństwa na cały nowy tydzień!
Św. Jerzy – módl się za nami! Niech Dobry Bóg ma nas w swojej opiece!!!

Loading