XXXIII NIEDZIELA ZWYKŁA – 17.11.2019 r.

1. Dziś XXXIII Niedziela Zwykła, w którą w naszej katowickiej archidiecezji obchodzimy Dzień Muzyki Liturgicznej. Ma on przypomnieć o roli muzyki i śpiewów w liturgii Kościoła. Zapraszam dzisiaj do wspólnego wychwalania Pana Boga podczas śpiewu nieszporów niedzielnych o godz. 15.30.
Dziś również przeżywamy ustanowiony przez papieża Franciszka III Światowy Dzień Ubogich.

2. Kolekta dzisiejsza przeznaczona jest na potrzeby naszej Parafii, na bieżące funkcjonowanie. Bóg zapłać za wszelkie złożone ofiary. Za tydzień kolekta na potrzeby naszej archidiecezji – na funkcjonowanie archiwum i muzeum archidiecezjalnego.

3.Nowenna do MB Nieust. Pomocy – w środę po Mszy św. Adoracja Najśw. Sakramentu – czwartek od godz. 16.00, w tym czasie okazja do spowiedzi, a szczególnie zapraszam uczniów klas VII.  Koronka do Bożego Miłosierdzia – w piątek o godz. 7.45 Różaniec – sobota godz. 16.30.

4. Katecheza dorosłych – w czwartek o godz. 18.00 na probostwie.

5. Spotkanie Eucharystycznego Ruchu Młodych – w piątek o godz. 16.00 w salkach parafialnych.

6. W piątek wspominać będziemy św. Cecylię – patronkę organistów i śpiewu kościelnego. O godz. 17.00 Msza św. w intencji Zespołu Śpiewaczego Mszanianka.

7. Msza św. szkolna w piątek o godz. 17.00 – zapraszam wszystkie dzieci, a szczególnie przygotowujące się do Wczesnej i Pierwszej Komunii św. Po Mszy zbiórka ministrantów i kandydatów.

8. Spotkanie Dzieci Maryi – w sobotę o godz. 10.00 w salkach parafialnych.

9. W przyszłą niedzielę, ostatnią w roku kościelnym, obchodzić będziemy Uroczystość Jezusa Chrystusa Króla Wszechświata. W katowickiej Katedrze Chrystusa Króla o godz. 12.00 Msza św. odpustowa. Do udziału w niej zachęcam Członków naszej Rady Parafialnej.

10. Bóg zapłać za pomoc w sprzątaniu naszego kościoła w minionym tygodniu, tym razem proszę o pomoc Parafian mieszkających przy ul. Mickiewicza 73 – 103 /nieparzyste/ i ul. Spacerowej.

11. Spotkanie Oazy Rodzin, czyli Domowego Kościoła – dzisiaj o godz. 17.00.

12. Od przyszłej soboty 23 listopada rozpoczną się w naszej Parafii odwiedziny duszpasterskie rodzin. Plan wywieszony jest w gablotce, w Wiesiadniku i dostępny jest na parafialnej stronie internetowej. Kolęda odbędzie się w północnej części naszej Parafii, a Msza św. o błogosławieństwo Boże i potrzebne łaski dla mieszkańców południowej części Parafii będzie odprawiona w środę 29.01.2020 r. o godz. 17.00.

W „Gościu Niedzielnym” dzisiaj m. in.:
• wywiad z Abby Johnson, która pracowała w klinice aborcyjnej, a teraz jest działaczką pro-life. Na podstawie jej doświadczeń zrealizowano film „Nieplanowane”.
• o orędziu papieża na Światowy Dzień Ubogich.
• o tym, dlaczego Anioł Stróż nie chronił o. Pio

Polecam: listopadowy Wiesiadnik i Mały Gość Niedzielny.

Wszystkim życzę dobrej niedzieli i Bożego błogosławieństwa na cały nowy tydzień!

Loading