XXXII NIEDZIELA ZWYKŁA – 10.11.2019 r.

1. Dziś XXXII Niedziela zwykła. Powoli zbliżamy się do końca roku liturgicznego. Coraz częściej w liturgii nasza uwaga kierowana jest ku ostatecznym przeznaczeniom człowieka i świata: przemijaniu, śmierci, zmartwychwstaniu. Staje przed nami Chrystus i jeszcze raz przypomina, że nasze życie zmienia się, ale się nie kończy, że tak jak On, i my kiedyś zmartwychwstaniemy.

2. Kolekta dzisiejsza przeznaczona jest na dokończenie wystroju naszego prezbiterium, a przed kościołem zbiórka na Fundację Papieską Pomoc Kościołowi w Potrzebie – tym razem pomagamy Sudanowi Południowemu, gdzie 7 mln ludzi głoduje, a 3,5 mln mieszkańców nie ma dachu nad głową. Bóg zapłać za wszelkie złożone ofiary. Za tydzień kolekta na potrzeby naszej Parafii – na bieżące funkcjonowanie.

3. Jutro, w poniedziałek obchodzić będziemy Święto Niepodległości – módlmy się za naszą Ojczyznę, o pomyślność, pokój, zgodę i Boże błogosławieństwo.

4. Nowenna do MB Nieust. Pomocy – w środę po Mszy św.
Adoracja Najśw. Sakramentu – czwartek od godz. 16.00, w tym czasie okazja do spowiedzi, a szczególnie zapraszam uczniów klas VI. Różaniec – sobota godz. 16.30.

5. Msza św. za zmarłych w październiku: Małgorzatę Mrozek, Sebastiana Wita, Leszka Sitek i Augustynę Mrozek oraz zmarłych zalecanych będzie odprawiona w czwartek o godz. 17.00.

6. W tym tygodniu przypada III piątek miesiąca, czyli dzień szczególnej czci Miłosierdzia Bożego. Po Mszy św. porannej nabożeństwo do Miłosierdzia Bożego z odmówieniem Koronki.

7. Spotkanie Eucharystycznego Ruchu Młodych – w piątek o godz. 16.00 w salkach parafialnych.

8. Msza św. szkolna w piątek o godz. 17.00 – zapraszam wszystkie dzieci. Msza św. młodzieżowa w piątek o godz. 18.30, przedtem okazja do spowiedzi. Zapraszam całą młodzież naszej Parafii

9. Spotkanie Dzieci Maryi – w sobotę o godz. 10.00 w salkach parafialnych.

10. Msza św. w int. Członków naszej Służby Ołtarza – ministrantów, lektorów, Nadzwyczajnych Szafarzy Eucharystii – będzie odprawiona w sobotę /16.11./ o godz. 14.00.

11. Spotkanie Oazy Rodzin, czyli Domowego Kościoła w przyszłą niedzielę /17.11./ o godz. 17.00.

12. Bóg zapłać za pomoc w sprzątaniu naszego kościoła w minionym tygodniu, tym razem proszę o pomoc Parafian mieszkających przy ul. Mickiewicza 51 – 71 /nieparzyste/ i ul. Kwiatowej.

13. Serdeczne Bóg zapłać tym wszystkim, którzy złożyli zalecania za zmarłych, a także uczestniczyli we wspólnej modlitwie różańcowej za zmarłych.

14. Od soboty 23 listopada rozpoczną się w naszej Parafii odwiedziny duszpasterskie rodzin. Plan wywieszony jest w gablotce, w Wiesiadniku i dostępny jest na parafialnej stronie internetowej. Kolęda odbędzie się w północnej części naszej Parafii, a Msza św. o błogosławieństwo Boże i potrzebne łaski dla mieszkańców południowej części Parafii będzie odprawiona w środę 29.01.2020 r. o godz. 17.00.

15. Sołtys Mszany będzie pobierać podatek w Urzędzie Gminy do piątku 15.11. w godzinach urzędowania Gminy. Prosi się o zabranie decyzji podatkowych. Jest możliwość płacenia kartą płatniczą.

16. GOKiR Mszana zaprasza na Mszańską Barbórkę. Impreza odbędzie się w sobotę 30.11. w Gogołowej. W programie m. in. Biesiada Górnicza z Orkiestrą Rozrywkową Gminy Mszana, koncert zespołu BAYER FULL, a także zabawa taneczna z zespołem ONE NIGHT BAND. Bilety w cenie 40 zł do nabycia w ośrodkach kultury. Możliwy także zakup przez internet. Szczegóły na stronie GOKiR Mszana.

17. Kino Pegaz działające przy Wodzisławskim Centrum Kultury zaprasza na nowy, a już głośny film pt.: „Nieplanowane”. Wyświetlany będzie w piątek 15.11. i niedzielę 17.11. o godz. 18.00 oraz w piątek 22.11. o godz. 18.00

W „Gościu Niedzielnym” dzisiaj m. in.:
• o pokoleniach Niepodległej, czyli ludziach, którym zawdzięczamy niepodległość i konkretny kształt naszej ojczyzny
• o mało znanym w Polsce świętym Jozafacie Kuncewiczu
• o współczesnych męczennikach, czyli chrześcijanach cierpiących za wiarę w Chrystusa

Polecam: listopadowy Wiesiadnik i Mały Gość Niedzielny.

Wszystkim życzę dobrej niedzieli i Bożego błogosławieństwa na cały nowy tydzień!

Loading