XXVIII NIEDZIELA ZWYKŁA – 13.10.2019 r.

1. Przeżywamy dziś XXVIII Niedziela Zwykła oraz XIX Dzień Papieski pod hasłem; „Wstańcie, chodźmy!”. Czujemy pragnienie i potrzebę chwalenia Boga za wszystkie dobrodziejstwa, którymi nas obdarza w ciągu naszego życia. Chcemy być podobni do wdzięcznego Samarytanina z dzisiejszej Ewangelii – i tak jak on – nie zwlekać z dziękowaniem Bogu za łaski otrzymane od Niego w minionym tygodniu.

2. Dzisiaj przypada Dzień Fatimski. Msza św. w int. Czcicieli MB Fatimskiej o godz. 16.00, a po niej ostatni w tym roku różaniec fatimski i procesja z figurą Matki Bożej. Serdecznie zapraszam do licznego udziału.

3. Kolekta dzisiejsza przeznaczona jest na dokończenie wystroju naszego prezbiterium, a przed kościołem zbiórka na Dzieło Nowego Tysiąclecia /Dzień Papieski/. Za wszelkie złożone ofiary składam serdeczne Bóg zapłać! Za tydzień kolekta na misje /Niedziela Misyjna/.

4. Jutro, w poniedziałek, przypada Dzień Edukacji Narodowej, o godz. 8.30 Msza św. w int. Nauczycieli i Pracowników naszej szkoły, którym życzymy wielu darów Ducha Św. i mądrości w dawaniu przykładu i w przekazywaniu wiedzy młodemu pokoleniu.

5. Trwa październik, Nadzwyczajny Miesiąc Misyjny a więc i nabożeństwa różańcowe. W tym tygodniu odprawiać je będziemy: dziś, w niedzielę o godz. 16.45, w poniedziałek o godz. 7.30, od wtorku do piątku o godz. 17.30, w sobotę o godz. 16.30. Warto pamiętać, że za wspólnotowe odmówienie różańca w kościele można zyskać odpust zupełny, pod zwykłymi warunkami.

6. We wtorek od godz. 9.00 na probostwie będą zapisywane intencje mszalne za zmarłych na rok 2020. Od środy będzie taka możliwość w godzinach kancelaryjnych, czyli w środę i piątek po porannej Mszy św., a w czwartek po różańcu, wieczorem.

7. W środę przypada urocz. św. Jadwigi Śląskiej, głównej patronki Śląska i budowy nowych kościołów. A w piątek obchodzić będziemy święto św. Łukasza, ewangelisty – patrona pracowników Służy Zdrowia, którym życzymy wielu łask podczas wypełniania niełatwego powołania względem chorych i cierpiących. W piątek różaniec za Pracowników Służby Zdrowia i pacjentów.

8. Nowenna do MB Nieust. Pomocy – środa po Mszy. Adoracja Najśw. Sakramentu – czwartek od godz. 16.00, w tym czasie okazja do spowiedzi, a szczególnie zapraszam uczniów klas VI.

9. Członków Róż Różańcowych tworzących Żywy Różaniec, a także chętnych, którzy chcieliby zasilić szeregi Róż Różańcowych naszej Parafii – zapraszam na różaniec w środę o godz. 17.30.

10. Katecheza dorosłych – w czwartek po różańcu na probostwie.

11. W tym tygodniu przypada III piątek miesiąca poświęcony szczególnej czci Miłosierdzia Bożego. Po porannej Mszy św. Nabożeństwo do Bożego Miłosierdzia z odmówieniem Koronki.

12. Msza św. szkolna w piątek o godz. 17.00, a o 18.30 Msza młodzieżowa, na którą zapraszam całą młodzież naszej parafii. Przed Mszą okazja do spowiedzi.

13. Dzieci Maryi mają swoje spotkanie w sobotę o godz. 10.00.

14. W przyszłą niedzielę – Niedzielę Misyjną – gościć będziemy o. Adama Gut – werbistę, który wygłosi do nas słowo Boże i rozprowadzi materiały misyjne, również kalendarze na 2020 rok.

15. Bóg zapłać za pomoc w sprzątaniu naszej świątyni w minionym tygodniu, tym razem proszę o pomoc Parafian mieszkających przy ul. Wodzisławskiej 67 – 93 /nieparzyste/ oraz ul Polnej i Ładnej.
Dziękuję też panom za wykonane prace konserwacyjne okien na naszej wieży i na cmentarzu za wykoszenie trawy.

16. W Wiesiadniku ukazał się artykuł – zachęta do włączenia się do Apostolatu Pielgrzymującej Matki Bożej z Szensztatu. Zgłosiło się już 9 rodzin. Chętne rodziny lub samotne osoby, które chciałyby założyć krąg i raz w miesiącu gościć u siebie Maryję proszę o zgłoszenie się do mnie lub p. Katechetki Ewy.

17. Związek Emerytów i Rencistów zaprasza Członków i Sympatyków Koła na Dzień Seniora w czwartek 17.10. o godz. 17.00 do sali GOKiR. Prosi się o potwierdzenie przybycia u członków zarządu.

W „Gościu Niedzielnym” dzisiaj m. in.:
• o inspirowanych głęboką wiarą mozaikach jezuity Marko Rupniika, które można spotkać także w Polsce
• o aktualności myśli właśnie kanonizowanego kard. Newmana
• na czym polega niemiecka tzw. droga synodalna.
Polecam: październikowy „Wiesiadnik”, „Mały Gość Niedzielny”

Wszystkim życzę dobrej niedzieli i Bożego błogosławieństwa na cały nowy tydzień!

Loading