XXIX NIEDZIELA ZWYKŁA – MISYJNA – 20.10.2019 r.

1. Przeżywamy dziś XXIX Niedziela Zwykła, która rozpoczyna Tydzień Misyjny przeżywany pod hasłem: „Ochrzczeni i posłani”. Eucharystia to największa modlitwa Kościoła, którą zanosimy do Boga przez Chrystusa, z Chrystusem i w Chrystusie. To On uczy nas prawdziwej modlitwy w Duchu Św., bez której nie można być wyznawcą i czcicielem Boga. To modlitwa pozwala poznać i doświadczyć Jego obecności pośród nas. Uczmy się w czasie tej Eucharystii trwania na modlitwie.

Witam pośród nas O. Adama Guta, werbistę – który wygłosi dzisiaj do nas słowo Boże i rozprowadzi materiały misyjne, również kalendarze na 2020 rok.

2. Kolekta dzisiejsza przeznaczona jest na misje. Za wszelkie złożone ofiary składam serdeczne Bóg zapłać! Za tydzień kolekta na potrzeby naszej Parafii, na opłacenie bieżących rachunków /woda, prąd, gaz/.

3. W przyszłą niedzielę przeżywać będziemy kolejną Rocznicę Poświęcenia naszego Kościoła.

4. W trwającym październiku, Nadzwyczajnym Miesiącu Misyjnym, różaniec odmawiamy: w niedziele o godz. 15.15; w poniedziałki o 7.30; od wtorku do piątku o 17.30; w soboty o 16.30.
Warto pamiętać, że za wspólnotowe odmówienie różańca w kościele można zyskać odpust zupełny, pod zwykłymi warunkami.

5. We wtorek przypada liturgiczne wspomnienie św. Jana Pawła II po Mszy św. i różańcu będzie możliwość ucałowania Jego relikwii.

6. Spotkanie z rodzicami dzieci przygotowujących się do Wczesnej i I Komunii św. – we wtorek po różańcu w kościele.

7. Nowenna do MB Nieust. Pomocy – środa po Mszy. Adoracja Najśw. Sakramentu – czwartek od godz. 16.00, w tym czasie okazja do spowiedzi, szczególnie zapraszam uczniów klas VII. Koronka do Miłosierdzia Bożego – piątek godz. 7.45.

8. Członków Róż Różańcowych tworzących Żywy Różaniec, zapraszam na różaniec w środę o godz. 17.30. Chętni, którzy chcieliby podjąć się trudu odmawiania różańca w ramach Róż Różańcowych, będą się mogli zapisać po tym nabożeństwie w środę.

9. Msza św. szkolna w piątek o godz. 17.00, zapraszam na nią wszystkie dzieci szkolne i przedszkolne, które będą potem prowadziły różaniec.
Zbiórka ministrantów i kandydatów – w piątek po różańcu.

10. Dzieci Maryi mają swoje spotkanie w sobotę o godz. 10.00.

11. Bóg zapłać za pomoc w sprzątaniu naszej świątyni w minionym tygodniu, tym razem proszę o pomoc Parafian mieszkających przy ul. Wesołej.

12. Spotkanie Oazy Rodzin, Domowego Kościoła w przyszłą niedzielę o godz. 17.00.

13. Zbliża się Uroczystość Wszystkich Świętych i Dzień Zaduszny. Będziemy porządkować groby naszych bliskich, bardzo proszę, aby śmieci wyrzucać do kontenerów. Zadbajmy też o groby, o których nikt może nie pamięta. Okażmy naszym zmarłym miłość poprzez modlitwę i inne uczynki miłosierdzia.

14. Pragnę przypomnieć o opłatach za miejsca grobowe i wywóz śmieci. Groby, których rezerwacja po 20 latach od pochówku nie będzie przedłużona przeznaczone będą do pochowania kogoś innego.

15. Zachęcam do włączenia się do Apostolatu Pielgrzymującej Matki Bożej z Szensztatu. Zgłosiło się już 12 rodzin. Chętne rodziny lub samotne osoby, które chciałyby jeszcze dołączyć i raz w miesiącu gościć u siebie Maryję proszę o zgłoszenie się do mnie lub p. Katechetki Ewy. Bliższe informacje w październikowym Wiesiadniku.

W „Gościu Niedzielnym” dzisiaj m. in.:
• o tym, jak ks. Jerzy Popiełuszko przeszkadzał złu za życia i jak jeszcze bardziej przeszkadza po śmierci.
• o świętych rodzicach świętego Jana Pawła II.
• jak chronić dzieci przed zgubnym wpływem pornografii
Gość Niedzielny dzisiaj jeszcze za 5 zł., ale od przyszłej niedzieli podrożeje – kosztować będzie 6 zł.

Polecam: październikowy „Wiesiadnik”, „Mały Gość Niedzielny”

Pamiętajmy, że mamy być misjonarzami tam, gdzie Pan Bóg nas postawił. Wszystkim życzę dobrej niedzieli i Bożego błogosławieństwa na cały nowy tydzień!

Loading