XXVII NIEDZIELA ZWYKŁA – 02.10.2022 r.

1. Dziś XXVII Niedziela Zwykła. W kalendarzu liturgicznym wspominamy dziś świętych Aniołów Stróżów, dlatego po każdej Mszy św. indywidualne błogosławieństwo dzieci i matek w stanie błogosławionym.

2. Kolekta dzisiejsza przeznaczona jest na Seminarium Duchowne w Katowicach, a przed kościołem zbiórka na leczenie chorego na SMA Mikołaja z Wodzisławia Śląskiego. Za złożone ofiary, również za wszelkie przelewy na nasze konto parafialne, składam serdeczne Bóg zapłać! Za tydzień kolekta na potrzeby naszej Parafii.

3. Rozpoczęliśmy październik, a więc nabożeństwa różańcowe. Odprawiamy je:

  • w niedziele o godz. 15.15,
  • w poniedziałki o godz. 7.30,
  • od wtorku do piątku o godz. 17.30,
  • w soboty o godz. 16.30.

Warto pamiętać, że za wspólnotowe odmówienie różańca w kościele można zyskać odpust zupełny, pod zwykłymi warunkami.

4. Msza św. za zmarłych Członków Franciszkańskiego Zakonu Świeckich będzie odprawiona we wspomnienie św. Franciszka z Asyżu we wtorek o godz. 17.00. Po Mszy św. i różańcu spotkanie Członków i Sympatyków III Zakonu na probostwie.

5. Zapraszam na nabożeństwa:

  • Nowenna do MB Nieust. Pomocy – środa po Mszy św.
  • Adoracja Najśw. Sakramentu – czwartek od godz. 16.00, w tym czasie okazja do spowiedzi, a szczególnie zapraszam dzieci Wczesno i Pierwszokomunijne z rodzicami.
  • Godzina Święta z okazją do spowiedzi – czwartek od 20.00 – 21.00.
  • Koronka do Miłosierdzia Bożego – piątek godz. 7.45.

6. Świetlica Parafialna wznawia swoją działalność. Będzie ona czynna w środy w godzinach od 16.00 – 18.00. Zapraszamy chętne dzieci.

7. Pierwsza nauka przedślubna w środę o godz. 19.00 w salkach parafialnych.

8. W tym tygodniu przypadają I czwartek i I piątek miesiąca. Msze św. w tych dniach o godz. 8.00 i 17.00. Zachęcam do odnowy życia sakramentalnego i do udziału w nabożeństwach: o powołania w czwartek i do Serca Pana Jezusa w piątek.

9. Msza św. szkolna w piątek o godz. 17.00, podczas niej będą poświęcone różańce dzieciom przygotowującym się do Wczesnej i I Komunii św. A po niej i różańcu zbiórka ministrantów i kandydatów.

10. Eucharystyczny Ruch Młodych ma swoje spotkanie w piątek o godz. 15.45, a Dzieci Mary w sobotę o godz. 10.00 – te spotkania w salkach parafialnych.

11. Odwiedziny chorych i starszych wiekiem Parafian z posługą sakramentalną będą w sobotę od godz. 8.00. Chętnych proszę zapisywać w zakrystii lub telefonicznie.

12. W przyszłą niedzielę podczas Mszy św. o godz. 11.00 udzielany będzie sakrament chrztu św. i pobłogosławione będą roczne dzieci. Nauka przed chrztem dla rodziców i chrzestnych będzie w sobotę o godz. 18.00 w salkach parafialnych.

13. Bóg zapłać za pomoc w sprzątaniu naszej świątyni w minionym tygodniu, tym razem proszę o pomoc Parafian mieszkających przy ul. Mickiewicza 115 – 153 /nieparzyste/.

14. We wtorek w godz. 8.00 – 12.00 w salkach parafialnych zapisywane będą intencje mszalne na przyszły, 2023 rok. Od środy będzie można rezerwować intencje w Kancelarii Parafialnej w godzinach jej urzędowania. Kancelaria Parafialna czynna jest w poniedziałki, środy i piątki – rano, a we wtorki i czwartki – wieczorem, przez pół godziny po Mszy św.

15. Comiesięczne spotkania Oazy Dorosłych rejonu jastrzębskiego będą odbywać się w pierwsze niedziele miesiąca o godz. 19.00 w klasztorze SS Boromeuszek przy parafii NSPJ w Jastrzębiu-Zdroju. Pierwsze spotkanie odbędzie się już dzisiaj. Bliższe szczegóły na plakacie w gablotce.

16. Pierwsze spotkanie organizacyjne dla chętnych, którzy chcą pojechać na Światowe Dni Młodzieży do Lizbony na przełomie lipca i sierpnia 2023 r. odbędzie się w dzisiejszą niedzielę 02.10. o godz. 18.00 w parafii św. Herberta w Wodzisławiu Śl.

17. Archidiecezjalna Pielgrzymka Żywego Różańca odbędzie się w sobotę 08.10. w katowickiej Katedrze. Początek o godz. 10.30.

18. Achidiecezjalna Pielgrzymka nauczycieli, wychowawców, katechetów i pracowników oświaty odbędzie się w sobotę 08.10. w Piekarach Śl. Początek o godz. 11.00

19. Związek Emerytów i Rencistów w Mszanie zaprasza członków i sympatyków na spotkanie jesienne połączone z wyborami Zarządu Koła – w sobotę 08.10. o godz. 16.00 do sali GOKiR w Mszanie. Prosi się o potwierdzenie przybycia u Zarządu.

20. Z naszego kościoła są transmitowane przez Internet: Msze św. niedzielne o godz. 9.00 i 16.00 oraz Msze św. i nabożeństwa w ciągu tygodnia.

W „Gościu Niedzielnym” dzisiaj m. in.:

  • wywiad z kard. Konradem Krajewskim, który opowiada o swojej ostatniej wizycie na Ukrainie
  • wspomnienie o zmarłym przed tygodniem Franciszku Pieczce

Polecam: październikowy Wiesiadnik i Mały Gość Niedzielny /opaska, silikonowy różaniec na rękę/

Gość Extra w cenie 12 zł – w całości poświęcony św. Faustynie

Życzę wszystkim dobrej niedzieli i Bożego błogosławieństwa na cały tydzień!

Loading