XXVIII NIEDZIELA ZWYKŁA – 09.10.2022 r.

1. Przeżywamy dziś XXVIII Niedzielę Zwykłą. Czujemy pragnienie i potrzebę chwalenia Boga za wszystkie dobrodziejstwa, którymi nas obdarza w ciągu naszego życia. Chcemy być podobni do wdzięcznego Samarytanina z dzisiejszej Ewangelii – i tak jak on – nie zwlekać z dziękowaniem Bogu za łaski otrzymane od Niego w minionym tygodniu.

2. Kolekta dzisiejsza przeznaczona jest na potrzeby naszej Parafii. Za złożone ofiary, również za wszelkie przelewy na nasze konto parafialne, składam serdeczne Bóg zapłać! Za tydzień kolekta na budowany dom rekolekcyjny Nazaret w Piekarach Śl., a przed kościołem zbiórka na Dzieło Nowego Tysiąclecia /Dzień Papieski/.

3. Trwa październik, a więc nabożeństwa różańcowe. Odprawiamy je:

• dziś, w niedzielę o godz. 15.15,
  • w poniedziałki o godz. 7.30,
  • od wtorku do piątku o godz. 17.30,
  • w soboty o godz. 16.30.

Warto pamiętać, że za wspólnotowe odmówienie różańca w kościele można zyskać odpust zupełny, pod zwykłymi warunkami.

4. Spotkanie z rodzicami kandydatów do bierzmowania /klasy VIII/ odbędzie się we wtorek o godz. 18.30 w kościele.

5. Zapraszam na nabożeństwa”

• Nowenna do MB Nieust. Pomocy – środa po Mszy św.
  • Adoracja Najśw. Sakramentu – czwartek od godz. 16.00, w tym czasie okazja do spowiedzi, a szczególnie zapraszam uczniów klas V.
  • Koronka do Miłosierdzia Bożego – piątek godz. 7.45.

6. Członków Róż Różańcowych tworzących Żywy Różaniec, a także chętnych, którzy chcieliby zasilić szeregi Róż Różańcowych naszej Parafii – zapraszam na różaniec w środę o godz. 17.30.

7. Druga nauka przedślubna – w środę o godz. 19.00 w salkach parafialnych.

8. W czwartek przypada Dzień Fatimski. Msza św. w int. Czcicieli MB Fatimskiej o godz. 17.00, a po niej ostatni w tym roku różaniec fatimski i procesja z figurą Matki Bożej. Serdecznie zapraszam do licznego udziału.

9. Msza św. za zmarłych we wrześniu oraz zmarłych zalecanych będzie odprawiona w czwartek o godz. 17.00.

10. W piątek przypada Dzień Edukacji Narodowej, o godz. 9.00 Msza św. w int. Nauczycieli i Pracowników naszej szkoły, którym życzymy wielu darów Ducha Św., mądrości w dawaniu przykładu i w przekazywaniu wiedzy młodemu pokoleniu.

11. Msza św. szkolna w piątek o godz. 17.00, a po niej i różańcu zbiórka ministrantów i kandydatów.

12. Dzieci Mary mają swoje spotkanie w sobotę o godz. 10.00 w salkach parafialnych.

13. W przyszłą niedzielę przypada urocz. św. Jadwigi Śląskiej, głównej patronki Śląska i budowy nowych kościołów. W tym dniu przeżywać będziemy XXII Dzień Papieski pod hasłem „Blask prawdy”.

14. Bóg zapłać za pomoc w sprzątaniu naszej świątyni w minionym tygodniu, tym razem proszę o pomoc Parafian mieszkających przy ul. Mickiewicza 155 – 185 /nieparzyste/.

15. Świetlica Parafialna czynna jest w środy w godzinach 16.00 – 18.00. Zapraszam chętne dzieci. Bóg zapłać Paniom opiekującym się Świetlicą.

16. W najbliższą sobotę odbędzie się Archidiecezjalne Święto Bierzmowanych. Młodzież, która przyjęła w naszej Parafii sakrament bierzmowania 3 maja 2022 r. i 4 czerwca 2021 r., a która chciałaby udać się na wspólne świętowanie do Katowic proszę o zapisanie się w zakrystii. Wyjazd będzie w sobotę o godz. 9.30.

17. W dniach 28 – 30 października przeżywać będziemy Wizytację Kanoniczną, którą przeprowadzi ks. bp Adam Wodarczyk. Plan spotkań dostępny jest na naszej stronie internetowej.

18. Z naszego kościoła są transmitowane przez Internet: Msze św. niedzielne o godz. 9.00 i 16.00 oraz Msze św. i nabożeństwa w ciągu tygodnia.

• W „Gościu Niedzielnym” dzisiaj m. in.:

– tekst będący odpowiedzią na akcję, której celem jest przekonanie uczniów i rodziców do rezygnowania z lekcji religii.

• Polecam: październikowy Wiesiadnik
  • Mały Gość Niedzielny /opaska, silikonowy różaniec na rękę/
  • Gość Extra w cenie 12 zł – w całości poświęcony św. Faustynie

Życzę wszystkim dobrej niedzieli i Bożego błogosławieństwa na cały tydzień!