XXIX NIEDZIELA ZWYKŁA – 22.10.2023 r.

1. Przeżywamy dziś XXIX Niedzielę Zwykłą, która rozpoczyna Tydzień Misyjny przeżywany pod hasłem: „Misje sercem Kościoła”. Dziś również, 22 października, wspominany św. Jana Pawła II.

2. Kolekta dzisiejsza przeznaczona jest na misje. Za wszelkie złożone ofiary, również za przelewy na konto parafialne, składam serdeczne Bóg zapłać! Za tydzień kolekta na potrzeby naszej Parafii.

3. Trwa październik, a więc nabożeństwa różańcowe. Odprawiamy je:

  • dziś, w niedzielę o godz. 15.15,
  • w poniedziałek o godz. 7.30,
  • od wtorku do piątku o godz. 17.30,
  • w sobotę o godz. 16.30.

Warto pamiętać, że za wspólnotowe odmówienie różańca w kościele można zyskać odpust zupełny, pod zwykłymi warunkami.

Różaniec w środę poprowadzą rodziny, które przyjmują pielgrzymującą MB z Szensztatu.

4. Zapraszam na nabożeństwa:

  • Nowenna do MB Nieust. Pomocy – środa po Mszy św.
  • Adoracja Najśw. Sakramentu – czwartek od godz. 16.00, w tym czasie okazja do spowiedzi, szczególnie zapraszam uczniów klas VII.
  • Koronka do Miłosierdzia Bożego – piątek godz. 7.45.

5. Najbliższy piątek, na apel papieża Franciszka, ma być dniem modlitwy, postu i pokuty w intencji pokoju w świecie.

6. Msza św. szkolna w piątek o godz. 17.00, a po niej i różańcu zbiórka ministrantów i kandydatów.

7. Eucharystyczny Ruch Młodych ma swoje spotkanie w piątek o godz. 16.00, Dzieci Mary w sobotę o godz. 10.00 – te spotkania w salkach parafialnych, a Schola parafialna ma swoje spotkania w poniedziałki o godz. 14.45 na chórze.

8. W przyszłą niedzielę przeżywać będziemy kolejną 125 Rocznicę Poświęcenia naszego Kościoła. O godz. 11.00 Msza św. w int. fundatorów, budowniczych i ofiarodawców naszej świątyni, a kazania w tym dniu wygłosi pochodzący z naszej wspólnoty o. Krystian Piechaczek, klaretyn.

9. Bóg zapłać za pomoc w sprzątaniu naszej świątyni w minionym tygodniu, tym razem proszę o pomoc Parafian mieszkających przy ul. Wodzisławskiej 25 – 79 /nieparzyste/ oraz ul. Ładnej.

Dziękuję za prace wykonane na cmentarzu, również w kościele i wokół niego.

10. Zbliża się Uroczystość Wszystkich Świętych i Dzień Zaduszny. Będziemy porządkować groby naszych bliskich, bardzo proszę, aby śmieci wyrzucać do kontenerów. Zadbajmy też o groby, o których nikt może nie pamięta. Okażmy naszym zmarłym miłość poprzez modlitwę i inne uczynki miłosierdzia.

11. Świetlica Parafialna czynna jest we wtorki od 16.00 – 18.00. Zapraszam chętne dzieci do skorzystania, a Paniom, które opiekują się naszą Świetlicą, serdecznie dziękuję.

12. Zapraszam dzieci na III Bal Wszystkich Świętych we wtorek, 31 października od godz. 18.15. Początek będzie w kościele, a dalsza część w salkach parafialnych. Trzeba się koniecznie przebrać za jakiegoś świętego. Zakończenie planowane jest o 21.00.

13. Pragnę przypomnieć o opłatach za miejsca grobowe i wywóz śmieci. Groby, których rezerwacja po 20 latach od pochówku nie będzie przedłużona przeznaczone będą do pochowania kogoś innego.

14. GOKiR Mszana zaprasza na wyjazd do Teatru Bagatela w Krakowie na spektakl „Boeing, boeing, odlotowe narzeczone”, który odbędzie się w niedzielę 12.11. Planowany wyjazd ok godz. 14.00. Zapisy do wtorku 30 października br. Szczegóły na plakatach.

15. Kino Pegaz działające przy Wodzisławskim Centrum Kultury zaprasza na film pt.: „Sound of Freedom. Dźwięk wolności”. Będzie wyświetlany: wtorek 24.10. o 18.00; środa 25.10. o 17.00; czwartek 26.10. o 18.00.

16. W najbliższy czwartek 26.10. o godz. 10.00 w Parafii Podwyższenia Krzyża Świętego w Jastrzębiu-Zdroju w sali Ducha Świętego (wejście od strony parkingu) organizowany jest wykład „Jak skutecznie bronić się przed oszustwami i jak korzystać z praw konsumenckich?”. Spotkanie skierowane jest przede wszystkim do seniorów w celu przestrzeżenia ich przed pojawiającymi się próbami oszustw i wyłudzeń. Wykład poprowadzi prawnik Kajetan Rajski. Spotkanie organizuje Stowarzyszenie Fidei Defensor. Wstęp wolny.

17. Parafia Podwyższenia Krzyża Św. w Jastrzębiu-Zdroju organizuje wyjazd pielgrzymkowy na Kubę od 26.01. – 09.02.2024 r.. Bliższe informacje teraz po Mszy św. w zakrystii.

18. Extremalny Męski Weekend Niezłomny 24 odbędzie się w dn. 26-29 października w górach Sowich. Szczegółowe informacje i zapisy na stronie: https://www.niezlomny24.pl

19. W środę 15 listopada , godz. 18.30 w katowickim Spodku zostanie wystawiony spektakl muzyczny „MARYJA”, który wpisuje się w przygotowania do obchodów 100-lecia diecezji. Widowisko, w którym planowany jest udział blisko 300 wykonawców (chór, orkiestra, soliści, tancerze, grupy taneczno-teatralne), ma charakter oratoryjno–musicalowy. Będzie ono opowiadać, w oparciu o biblijny przekaz, o życiu Matki Bożej, odwołując się jednocześnie do tradycyjnych motywów pobożności maryjnej. Bilety na spektakl można nabyć na: bilety24.pl oraz biletyna.pl

 

W „Gościu Niedzielnym” dzisiaj m. in.:

  • pierwszy z 4 odcinków cyklu analizującego wizję Kościoła wyłaniającą się z czterech Ewangelii – dziś z Ewangelii wg św. Marka

Polecam: październikowy Wiesiadnik i nowy Mały Gość Niedzielny

 

Życzę wszystkim dobrej niedzieli i Bożego błogosławieństwa na cały nowy tydzień!

Loading