ROCZNICA POŚWIĘCENIA KOŚCIOŁA WŁASNEGO – 29.10.2023 r.

1. Świętujemy dziś 125 rocznicę poświęcenia naszego kościoła.

Dziękujemy Bogu za to nasze piękne miejsce modlitwy i modlimy się za wszystkich ludzi, którzy na przestrzeni lat byli i są związani z tą świątynią. Pamiętamy o budowniczych, fundatorach, ofiarodawcach, a także o tych, którzy dzisiaj zdobią kościół kwiatami, sprzątają, w różnoraki sposób dbają o ten nasz Dom Boży. Przy okazji wszystkim dobrodziejom, ofiarodawcom, a także wszystkim Parafianom, za tę troskę, składam serdeczne Bóg zapłać! Serdecznie witam pośród nas o. Krystiana Piechaczka, który wygłosi do nas słowo Boże.

2. Kolekta dzisiejsza przeznaczona jest na potrzeby naszej Parafii. Za wszelkie złożone ofiary, również za przelewy na nasze konto parafialne, serdeczne Bóg Zapłać!. W środę kolekta również na potrzeby naszej Parafii, a za tydzień w niedzielę na remont Kalwarii Piekarskiej.

3. Kończymy już miesiąc różańcowy, dlatego tym bardziej zapraszam na nabożeństwa różańcowe: dziś o godz. 15.15, jutro, w poniedziałek,  o 7.30 i we wtorek o 17.30.

4. Msza św. za Solenizantów października – we wtorek o 17.00. Proszę o imiennie zgłoszenia.

5. W środę przypada Uroczystość Wszystkich Świętych. Kościół oddaje cześć wszystkim, którzy już weszli do chwały niebieskiej, a wiernym pielgrzymującym na ziemi wskazuje drogę, która ich starszych braci zaprowadziła do świętości. Przypomina również prawdę o naszej wspólnocie ze Świętymi, którzy otaczają nas swoją opieką.

Msze św. w tym dniu – tak jak w niedzielę. O godz. 14.00 nieszpory żałobne i procesja na cmentarz. Rodziny osób zmarłych od 01 listopada 2022 do końca października 2023  proszę o przyniesienie zniczy, które zapalimy od paschału i zaniesiemy na groby. W ten sposób wspomnimy zmarłych w ostatnim roku naszych bliskich.

6. Można w tych dniach zyskiwać odpusty za zmarłych; nawiedzając kościół od południa Wszystkich Świętych i w Dzień Zaduszny, a także w dniach od 1 do 8 listopada nawiedzając cmentarz i modląc się za zmarłych. Trzeba też spełnić pozostałe warunki odpustu: stan łaski uświęcającej, Komunia św., modlitwy: Wierzę w Boga, Ojcze nasz i dowolna modlitwa w intencjach Papieża, wolność od przywiązania do grzechu.

7. W czwartek przypada Wspomnienie Wszystkich Wiernych Zmarłych, czyli Dzień Zaduszny.

W tym dniu Kościół wspomina wszystkich, którzy w czyśćcu pokutują za grzechy. Aby im przyjść z pomocą przedstawia Bogu modlitwy i odpusty zyskane przez żyjących, a przede wszystkim ofiarę Chrystusa uobecniającą się we Mszy świętej. Msze św. w tym dniu o godz. 7.00; 9.00; 17.00.

Po Mszy św. o godz. 9.00 przejdziemy w procesji na cmentarz, gdzie pomodlimy się za naszych zmarłych.

8. Różaniec za zmarłych odmawiać będziemy od czwartku 2 listopada do środy 8 listopada:

 • w czwartek i piątek o 17.30,
 • w sobotę o 16.30;
 • w niedzielę o 15.30.

Zalecania można składać w zakrystii, kartki wyłożone są w przedsionku kościoła.

Msze św. za tych zmarłych zalecanych będą odprawione:

 • w czwartek /2.11./ o g. 9.00;
 • w niedzielę  /5.11./ o 16.00;
 • w poniedziałek  /6.11./ o 7.00;
 • w środę /8.11./ o 17.00.

9. Adoracja Najśw. Sakramentu – czwartek od godz. 16.00, w tym czasie okazja do spowiedzi, szczególnie zapraszam dzieci Wczesno i Pierwszokomunijne z rodzicami.

 • Godzina Święta i okazja do spowiedzi – czwartek od 20.00 – 21.00
 • Koronka do Miłosierdzia Bożego – piątek godz. 7.45.

10. W tym tygodniu przypadają I czwartek, I piątek i I sobota miesiąca. Msze św. w tych dniach rano i wieczorem.

Zachęcam do odnowy życia sakramentalnego oraz do udziału w nabożeństwach: o powołania w czwartek, do Serca Pana Jezusa w piątek i do Niepokalanego Serca Maryi w sobotę.

11. Spotkanie Członków i Sympatyków Franciszkańskiego Zakonu Świeckich – w piątek po porannej Mszy św.

12. Msza św. szkolna w piątek o godz. 17.00.

13. Bóg zapłać za pomoc w sprzątaniu naszego kościoła w minionym tygodniu, tym razem proszę o pomoc Parafian mieszkający przy ul. Wesołej.

14. We Wszystkich Świętych Fundacja „Wspólnota Dobrej Woli” po raz 27 będzie kwestować przy cmentarzu ma rzecz Wodzisławskiego Ośrodka Rehabilitacji i Terapii Dzieci i Młodzieży – korzysta z niego ok. 500 osób miesięcznie, również z naszej Parafii. Zarząd Fundacji składa serdeczne Bóg zapłać za wszelką pomoc.

15. Zapraszam dzieci na III Bal Wszystkich Świętych we wtorek 31.10. o godz. 18.15. Początek będzie w kościele, a dalsza część w salkach parafialnych. Trzeba się koniecznie przebrać za jakiegoś świętego. Zakończenie planowane jest o 21.00.

16. Sołtys Mszany będzie pobierać IV ratę podatku w dniach 8 – 15 listopada na parterze Urzędu Gminy Mszana (sala ślubów). Od poniedziałku do czwartku w godz. 8.00 – 15.00, a w piątek od 8.00 do 14.00. Prosi się o zabranie decyzji podatkowych.

17. Pragnę przypomnieć o opłatach za miejsca grobowe i wywóz śmieci. Groby, których rezerwacja po 20 latach od pochówku nie będzie przedłużona przeznaczone będą do pochowania kogoś innego.

18. Kolejna 40. Ogólnopolska Pielgrzymka Kolejarzy na Jasną Górę odbędzie się 4 i 5 listopada Rozpoczęcie w sobotę o godz. 18.00 konferencją w Bazylice Jasnogórskiej, a zakończenie w niedzielę o godz. 11.00 uroczystą Mszą św. na szczycie Jasnej Góry.

19. W środę 15 listopada, godz. 18.30 w katowickim Spodku zostanie wystawiony spektakl muzyczny „MARYJA”, który wpisuje się w przygotowania do obchodów 100-lecia diecezji. Widowisko, w którym planowany jest udział blisko 300 wykonawców (chór, orkiestra, soliści, tancerze, grupy taneczno-teatralne), ma charakter oratoryjno–musicalowy. Będzie ono opowiadać, w oparciu o biblijny przekaz, o życiu Matki Bożej, odwołując się jednocześnie do tradycyjnych motywów pobożności maryjnej. Bilety na spektakl można nabyć na: bilety24.pl oraz biletyna.pl

W „Gościu Niedzielnym” dzisiaj m. in.:

 • o zagrożeniach czyhających na dzieci w internecie
 • o najnowszej adhortacji poświęconej św. Teresie od Dzieciątka Jezus i dlaczego warto ją przeczytać

W „Małym Gościu Niedzielnym” dzisiaj m. in.:

 • banderola na przygotowanie domowej świecy niepodległości
 • co oznaczają symbole na oryginalnej Świecy Niepodległości ze Świątyni Opatrzności Bożej w Warszawie i jaka jest jej historia?
 •  jak powstają świece cienkie jak sznurek i jak zdobione są świece ołtarzowe?

Polecam: nowy Wiesiadnik

Życzę wszystkim dobrej niedzieli i Bożego błogosławieństwa na cały nowy tydzień!

Loading