XXI NIEDZIELA ZWYKŁA – 22.08.2021 r.

1.Przeżywamy XXI Niedzielę Zwykłą. Zgromadzeni wokół ołtarza Jezusa Chrystusa, chcemy złożyć Bogu Ojcu Najświętszą Ofiarę. Sam Zbawiciel kieruje do nas słowo, które jest duchem i życiem oraz zaprasza, abyśmy spożywali Jego Ciało i Krew. Stańmy więc z wiarą przed Panem i otwórzmy szeroko nasze serca na Jego słowo i na dar Eucharystii.

2. Dzisiaj pielgrzymują do Sanktuarium Matki Bożej Piekarskiej kobiety i dziewczęta. Łączymy się w modlitwie z wszystkimi pielgrzymami, a zwłaszcza z pątniczkami z naszej Parafii. O godz. 10.00 rozpocznie się transmisja w TV Polonia, TV Katowice oraz w Radio Katowice i Radio e`M.

3. Kolekta dzisiejsza przeznaczona jest na potrzeby naszej Parafii. Za wszelkie złożone ofiary oraz za wszelkie przelewy na nasze konto parafialne składam serdeczne Bóg zapłać! Za tydzień kolekta również na potrzeby naszej Parafii.

4. Nowenna do MB Nieust. Pomocy – środa po Mszy św. Adoracja Najśw. Sakramentu – czwartek od godz. 16.00 i w tym czasie okazja do spowiedzi. Koronka do Miłosierdzia Bożego – piątek godz. 7.45 Różaniec – sobota godz. 16.30

5. W przyszłą niedzielę 29.08. tradycyjnie będziemy w Sanktuarium MB Fatimskiej w Turzy Śl. Jednak ze względów epidemicznych udamy się tam indywidualnie. Początek modlitwy w Turzy Śl. o godz. 20.00.

6. Msze św. w przyszłą niedzielę jeszcze według porządku wakacyjnego, czyli o 7.00, 10.00 i 16.00;

7. Bóg zapłać za pomoc w sprzątaniu naszej świątyni w minionym tygodniu, tym razem proszę o pomoc Parafian mieszkających przy ul. Moszczeńskiej, Górniczej , ks. Wallacha i Stawowej.

8. Przypominam, że w kościele obowiązują maseczki zakrywające usta i nos. Pamiętajmy również o odpowiednim dystansie osób.

Zachęcam też do codziennej modlitwy różańcowej w intencji ustania epidemii.

9. Nasza Świetlica Parafialna w tym tygodniu czynna tylko w środę od godz. 15.00 – 18.00. Zapraszam pozostające podczas wakacji w domu dzieci i młodzież. Dziękuję Paniom, które opiekują się Świetlicą.

Następnie od 8 września Świetlica będzie czynna w środy od 16.00 – 18.00

10. Z naszego kościoła są transmitowane przez Internet: Msza św. niedzielna o godz. 10.00 oraz Msze św. w ciągu tygodnia.

11. Powiatowe Centrum pomocy Rodzinie w Wodzisławiu Śl. do końca bieżącego roku realizuje program pn.: Pomoc osobom niepełnosprawnym poszkodowanym w wyniku żywiołu lub sytuacji kryzysowych wywołanych chorobami zakaźnymi. W ramach tego programu udzielana jest bezpłatna pomoc psychologiczna dla osób z niepełnosprawnościami oraz ich najbliższych. Bliższe informacje na ten temat znajdziemy w gablotce

W „,GOŚCIU NIEDZIELNYM” m. in.

• wspomnienie o zmarłym Abpie Henryku Hoserze

• o tym, jak skutecznie przekazywać wiarę w rodzinie

Polecam: wakacyjny Mały Gość Niedzielny.

 

Na czas wakacji życzę wszystkim dobrego i bezpiecznego wypoczynku, a także dobrej niedzieli i Bożego błogosławieństwa na cały nowy tydzień!

Loading