XVII NIEDZIELA ZWYKŁA – 28.07.2019 r.

1. Przeżywamy XVII Niedzielę Zwykłą. Jak zawsze, przynosimy przed Boży ołtarz nasze codzienne sprawy, nie bacząc na to, że nasze prośby się powtarzają i że popadamy w te same słabości. Ten nasz swoisty upór podobny jest do postawy Abrahama, który wstawiał się za swoim ludem. Takiej modlitwy nauczył nas Jezus, abyśmy – naśladując Jego ufność w Boże miłosierdzie – wytrwale prosili.

2. Dzisiaj – wspominając św. Krzysztofa – po każdej Mszy św. błogosławieństwo kierowców i poświęcenie pojazdów mechanicznych. Zachęcam też do włączenia się do Akcji św. Krzysztof – 1 gr za 1 km szczęśliwej jazdy na środki transportu dla misjonarzy. Bliższe informacje na ten temat w gablotce.

3. Kolekta dzisiejsza przeznaczona jest na spłacenie wyświetlacza tekstów. Bóg zapłać za wszelkie złożone ofiary! Za tydzień kolekta przeznaczona będzie na Wydział Teologiczny Uniwersytetu Śląskiego.

4. Przypominam, że przez całe wakacje Msze św. w niedzielę odprawiane są: o 7.00, 10.00 i 16.00; nie ma też nieszporów niedzielnych.  Nowenna do MB Nieust. Pomocy – środa po Mszy św.
Adoracja Najśw. Sakramentu – czwartek od godz. 16.00, w tym czasie okazja do spowiedzi, a szczególnie zapraszam dzieci Wczesno i Pierwszokomunijne wraz z rodzicami. Koronka do Bożego Miłosierdzia – piątek godz. 7.45. Różaniec – sobota godz. 7.30

5. Msza św. za Solenizantów lipca odprawiona będzie w środę o godz. 7.00. Proszę o imienne zgłoszenia w zakrystii.

6. W czwartek rozpoczynamy miesiąc sierpień – miesiąc trzeźwości. Zachęcam do podjęcia trudu abstynencji od napojów alkoholowych. Można zapisać się też do Księgi Trzeźwości.

7. W piątek 2 sierpnia przypada odpust ku czci MB Anielskiej, czyli Porcjunkuli. Można go zyskać nawiedzając kościół parafialny i spełniając pozostałe warunki odpustu.

8. W tym tygodniu przypadają I czwartek, I piątek i I sobota miesiąca. Msze św. w tych dniach o godz. 8.00 i 17.00. Zachęcam do odnowy życia sakramentalnego oraz do udziału w nabożeństwach: o powołania w czwartek, do Serca Pana Jezusa w piątek i do Niepokalanego Serca Maryi w sobotę.

9. Bóg zapłać za pomoc w sprzątaniu naszej świątyni w minionym tygodniu, tym razem proszę o pomoc Parafian mieszkających przy ul. 1 Maja 2 – 62 /parzyste/ i ul. Wiśniowej.
Dziękuję również za wykonane prace pielęgnacyjno-ogrodnicze przy cmentarzu i probostwie.

10. W środę wyrusza kolejna Piesza Pielgrzymka Rybnicka, z Jastrzębia grupa wyjdzie już we wtorek 30 lipca. Bliższe informacje dla chętnych w gablotce.

11. Od czwartku gościć będziemy na wakacyjnym zastępstwie O. Joachima Zok – werbistę.

12. GOS w Mszanie organizuje wyjazdy: we wtorek 30 lipca do Energylandii, a w czwartek 22 sierpnia do Eko Parku w Dechę do Bielska Białej. Bliższe informacje i zapisy na Krytej Pływalni w Połomi.

W „,GOŚCIU NIEDZIELNYM” m. in.:
• o bohaterstwie sióstr zakonnych podczas powstania warszawskiego
• w jakich okolicznościach nieobecność na niedzielnej Eucharystii może być usprawiedliwiona?
• o zamieszaniu przy naborze do szkół średnich mówi minister edukacji

Polecam: wakacyjny Wiesiadnik, i Mały Gość Niedzielny.

Na czas wakacji życzę wszystkim dobrego i bezpiecznego wypoczynku, a także dobrej niedzieli i Bożego błogosławieństwa na cały nowy tydzień!

Loading