XVIII NIEDZIELA ZWYKŁA – 04.08.2019 r.

1. Przeżywamy XVIII Niedzielę Zwykłą. Chcemy wsłuchać się w słowa, jakie Bóg kieruje dziś do nas; chcemy w głębokiej wierze zanurzyć się w tajemnicę Chrystusowej Męki, Śmierci i Zmartwychwstania, chcemy z tego niewyczerpanego źródła Bożej mocy, mądrości i miłości zaczerpnąć sił do życia w pełni chrześcijańskiego, chcemy po prostu z Bogiem wejść w nowy tydzień naszego życia. Niech nam Bóg w tym dopomoże.

2. Kolekta dzisiejsza przeznaczona jest na Wydział Teologiczny Uniwersytetu Śląskiego. Bóg zapłać za wszelkie złożone ofiary! Za tydzień kolekta przeznaczona będzie na dokończenie wystroju naszego prezbiterium

3. Przypominam, że przez całe wakacje Msze św. w niedzielę odprawiane są: o 7.00, 10.00 i 16.00; nie ma też nieszporów niedzielnych. W ciągu tygodnia: w poniedziałek, środę i piątek – rano, a we wtorek, czwartek i sobotę – wieczorem.

4. Nowenna do MB Nieust. Pomocy – środa po Mszy św.
Adoracja Najśw. Sakramentu – czwartek od godz. 16.00, w tym czasie okazja do spowiedzi. Koronka do Bożego Miłosierdzia – piątek godz. 7.45. Różaniec – sobota godz. 16.30

5. Trwa miesiąc sierpień – miesiąc trzeźwości. Zachęcam do podjęcia trudu abstynencji od napojów alkoholowych. Można zapisać się też do Księgi Trzeźwości.

6. Msza św. za zmarłych w lipcu: Franciszek Zientek oraz za zmarłych zalecanych odprawiona będzie w czwartek o godz. 17.00.

7. W przyszłą niedzielę podczas Mszy św. o godz. 16.00 udzielany będzie sakrament chrztu św., a także pobłogosławione będą roczne dzieci. Nauka przed chrztem dla rodziców i chrzestnych będzie w sobotę o godz. 18.00 na probostwie.

8. Obchody liturgiczne tygodnia:
– we wtorek święto Przemienienia Pańskiego
– w czwartek wspomnienie św. Dominika
– w piątek święto św. Teresy Benedykty od Krzyża /Edyty Stein/ dziewicy i męcz., patronki Europy
– w sobotę święto św. Wawrzyńca, diakona i męczennika

9. Bóg zapłać za pomoc w sprzątaniu naszej świątyni w minionym tygodniu, tym razem proszę o pomoc Parafian mieszkających przy ul. 1 Maja 64 – 88 /parzyste/ i ul. Sportowej

10. Pielgrzymka kobiet i dziewcząt do MB Piekarskiej odbędzie się w niedzielę 18 sierpnia. Osoby, które chciałyby na nią pojechać autokarem – proszę o zapisanie się w zakrystii.

11. Mszańska piesza pielgrzymka do Turzy Śl. będzie w czwartek 29 sierpnia. Wyruszymy o 17.45 sprzed naszego kościoła.

Polecam: „Gościa Niedzielnego”, wakacyjny „Wiesiadnik” i „Mały Gość Niedzielny”.

Na czas wakacji życzę wszystkim dobrego i bezpiecznego wypoczynku, a także dobrej niedzieli i Bożego błogosławieństwa na cały nowy tydzień!

Loading