XV NIEDZIELA ZWYKŁA – 16.07.2023 r.

1. Przeżywamy XV Niedzielę Zwykłą. Jezus jest siewcą ziarna – słowa Bożego, od dni, kiedy chodził po drogach Galilei i Judei aż do dziś i aż do skończenia świata. Także teraz, gdy gromadzimy się na sprawowanie Eucharystii, na glebę naszych serc rzuci swoje ziarno. Prośmy, aby z tego zasiewu rodziła się nasza wiara.

2. Kolekta dzisiejsza przeznaczona jest na potrzeby naszej Parafii. Za wszelkie ofiary, a także za przelewy na konto parafialne, składam serdeczne Bóg zapłać! Za tydzień kolekta przeznaczona będzie na remont Kalwarii w Piekarach Śl.

3. Przypominam, że przez całe wakacje Msze św. w niedzielę odprawiane są: o 7.00, 10.00 i 16.00; nie ma też nieszporów niedzielnych. A w ciągu tygodnia Msze św. są: w poniedziałek, środę i piątek – rano, zaś we wtorek, czwartek i sobotę – wieczorem.

4. Zapraszam na nabożeństwa:

  • Nowenna do MB Nieust. Pomocy – środa po Mszy św.
  • Adoracja Najśw. Sakramentu – czwartek od godz. 16.00, w tym czasie okazja do spowiedzi.
  • Różaniec – sobota godz. 16.30

5. W tym tygodniu przypada III piątek miesiąca poświęcony szczególnej czci Miłosierdzia Bożego. Po Mszy św. nabożeństwo do Miłosierdzia Bożego z odmówieniem Koronki.

6. W przyszłą niedzielę rozpoczyna się XXIV Ogólnopolski Tydzień św. Krzysztofa, dlatego w sobotę i niedzielę po każdej Mszy św. będzie poświęcenie pojazdów mechanicznych oraz błogosławieństwo kierowców.

7. Bóg zapłać za pomoc w sprzątaniu naszej świątyni w minionym tygodniu, tym razem proszę o pomoc Parafian mieszkających przy ul. Stawowej, Moszczeńskiej, Górniczej, ks. Wallacha i Skrzyszowskiej /od skrzyżowania w kierunku Skrzyszowa/.

8. Świetlica Parafialna przez cały lipiec jest nieczynna.

9. Pragnę przypomnieć o opłatach za miejsca grobowe i wywóz śmieci. Groby, których rezerwacja po 20 latach od pochówku nie będzie przedłużona przeznaczone będą do pochowania kogoś innego.

10. Kancelaria Parafialna czynna jest pół godziny po Mszy św.: w poniedziałek, środę i piątek – rano, we wtorek i czwartek – wieczorem. Można też załatwiać sprawy telefonicznie.

11. Ośrodek Pomocy Społecznej w Mszanie zaprasza dzieci, młodzież, rodziców i dziadków na Festyn rodzinny, w najbliższy wtorek 18.07. w godz. 10.00 – 14.00 do Połomi na obiekt rekreacyjny. W programie m. in.: gry i zabawy, kiełbasa z grilla, lody, strefa relaksu dla najmłodszych.

12. Zaleca się rodzicom wysyłającym dzieci na kolonie i obozy letnie, aby kierowali do kierownictwa sformułowane na piśmie żądanie, aby ich dzieciom umożliwiono spełnienie praktyk religijnych, a szczególnie udział w niedzielnej Mszy św.

13. W trwającym okresie wakacji i urlopów zachęcam wszystkich do poświęcenia więcej czasu na modlitwę, Mszę św. w tygodniu, czytanie Pisma św., książek i czasopism religijnych.

14. Z naszego kościoła są transmitowane przez Internet: Msze św. niedzielne o godz. 10.00 i 16.00 oraz Msze św. i nabożeństwa w ciągu tygodnia.

 

W „,GOŚCIU NIEDZIELNYM” m. in.:

  • reportaż z podróży na Ukrainę kard. Konrada Krajewskiego
  • o przyczynach i konsekwencjach niedawnych zamieszek we Francji

Polecam: wakacyjny Wiesiadnik, i Mały Gość Niedzielny

Wszystkim życzę, dobrej niedzieli i Bożego błogosławieństwa na cały nowy tydzień, a także owocnego i bezpiecznego wakacyjnego wypoczynku!

Loading