XIV NIEDZIELA ZWYKŁA – 09.07.2023 r.

1. Przeżywamy XIV Niedzielę Zwykłą. „Przyjdźcie do Mnie wszyscy, którzy utrudzeni i obciążeni jesteście, a Ja was pokrzepię” /Mt 11,28/ Pan zaprasza nas do swojego stołu, przy którym chce nas karmić swoim słowem oraz swoim Ciałem i Krwią. W tajemnicy Eucharystii, którą będziemy sprawować na pamiątkę Jego Śmierci i Zmartwychwstania, znajdziemy pokrzepienie i umocnienie w wierze.

2. Kolekta dzisiejsza przeznaczona jest na potrzeby naszej Parafii. Za wszelkie ofiary, a także za przelewy na konto parafialne, składam serdeczne Bóg zapłać! Za tydzień kolekta przeznaczona będzie również na potrzeby naszej Parafii.

3. Przypominam, że przez całe wakacje Msze św. w niedzielę odprawiane są: o 7.00, 10.00 i 16.00; nie ma też nieszporów niedzielnych. A w ciągu tygodnia Msze św. są: w poniedziałek, środę i piątek – rano, zaś we wtorek, czwartek i sobotę – wieczorem.

4. Zapraszam na nabożeństwa:

  • Nowenna do MB Nieust. Pomocy – środa po Mszy św.
  • Adoracja Najśw. Sakramentu – czwartek od godz. 16.00, w tym czasie okazja do spowiedzi.
  • Koronka do Bożego Miłosierdzia – piątek godz. 7.45 Różaniec – sobota godz. 16.30

5. W czwartek przypada 13 dzień miesiąca, a więc Dzień Fatimski. O godz. 17.00 Msza św. w int. Czcicieli MB Fatimskiej, następnie różaniec fatimski i procesja z figurą.

6. Msza św. za zmarłych w czerwcu oraz zmarłych zalecanych będzie odprawiona również w czwartek o godz. 17.00

7. Bóg zapłać za pomoc w sprzątaniu naszej świątyni w minionym tygodniu, tym razem proszę o pomoc Parafian mieszkających przy ul. Kopernika 57 – 65 /nieparzyste/ oraz 2 – 36 /parzyste/.

8. W najbliższą sobotę 15 lipca jedziemy na rodzinną wycieczkę do Doliny Mnikowskiej i Krakowa. Wyjazd o godz. 8.00 z parkingu przed GOKiR-em /samochody proszę parkować na parkingu przy kościele/. Brak już wolnych miejsc.

9. W trwającym okresie wakacji i urlopów zachęcam wszystkich do poświęcenia więcej czasu na modlitwę, Mszę św. w tygodniu, czytanie Pisma św., książek i czasopism religijnych

10. Zaleca się rodzicom wysyłającym dzieci na kolonie i obozy letnie, aby kierowali do kierownictwa sformułowane na piśmie żądanie, aby ich dzieciom umożliwiono spełnienie praktyk religijnych, a szczególnie udział w niedzielnej Mszy św.

11. Z naszego kościoła są transmitowane przez Internet: Msze św. niedzielne o godz. 10.00 i 16.00 oraz Msze św. i nabożeństwa w ciągu tygodnia.

12. Świetlica Parafialna przez cały lipiec jest nieczynna.

13. Pragnę przypomnieć o opłatach za miejsca grobowe i wywóz śmieci. Groby, których rezerwacja po 20 latach od pochówku nie będzie przedłużona przeznaczone będą do pochowania kogoś innego.

14. Kancelaria Parafialna czynna jest pół godziny po Mszy św.: w poniedziałek, środę i piątek – rano, we wtorek i czwartek – wieczorem. Można też załatwiać sprawy telefonicznie.

15. Ośrodek Pomocy Społecznej w Mszanie zaprasza dzieci, młodzież, rodziców i dziadków na Festyn rodzinny, we wtorek, 18 lipca br. w godz. 10.00 – 14.00 do Połomi na obiekt rekreacyjny. W programie m. in.: gry i zabawy, kiełbasa z grilla, lody, strefa relaksu dla najmłodszych.

W „,GOŚCIU NIEDZIELNYM” m. in.:

  • wywiad z Pawłem Kęską, autorem książki „Zawsze głosiłem prawdę” zawierającej nieznane do tej pory, po raz pierwszy publikowane wypowiedzi bł. ks. Jerzego Popiełuszki

Polecam: wakacyjny Wiesiadnik i Mały Gość Niedzielny

Wszystkim życzę, dobrej niedzieli i Bożego błogosławieństwa na cały nowy tydzień, a także owocnego i bezpiecznego wakacyjnego odpoczynku

Loading