XIII NIEDZIELA ZWYKŁA – 27.06.2021 r.

1. Przeżywamy XIII Niedzielę Zwykłą. Chrystus Pan pozostaje z nami ciągle i rzeczywiście, ale pod osłoną znaków. Pozostaje z nami w swoim Słowie, niosącym orędzie zbawienia, pozostaje w sakramencie Eucharystii. Znaki sakramentalne: woda, wino, słowa i gesty to tylko jakby szaty, poprzez które możemy dotknąć samego Chrystusa. Trzeba tylko naprawdę wierzyć, że jest On pośród nas obecny, że mówi do nas i czyni nadal wielkie znaki.

Nieszpory niedzielne dzisiaj o godz. 15.30

2. Kolekta dzisiejsza przeznaczona jest na opał na zimę dla naszych budynków kościelnych. Za wszelkie złożone ofiary oraz za wszelkie przelewy na nasze konto parafialne składam serdeczne Bóg zapłać! Za tydzień kolekta na Seminarium Duchowne w Katowicach.

3. Od przyszłej niedzieli przez całe wakacje /do 29.08./ Msze św. w niedzielę odprawiane będą: o 7.00, 10.00 i 16.00; nie będzie też nieszporów niedzielnych.

4. We wtorek 29.06. obchodzić będziemy Uroczystość św. Apostołów Piotra i Pawła. To dwa filary, na których opiera się wiara całego Kościoła Powszechnego. Msze św. w tym dniu o godz. 7.00 i 17.00, a kolekta to tzw. Świętopietrze – na Stolicę Apostolską.

5. Msza św. za Solenizantów czerwca będzie odprawiona w środę o godz. 7.00. Proszę o imienne zgłoszenia w zakrystii

6. Nowenna do MB Nieust. Pomocy – środa po Mszy św. Adoracja Najśw. Sakramentu – czwartek od godz. 16.00, w tym czasie okazja do spowiedzi. Koronka do Bożego Miłosierdzia – piątek godz. 7.45 Różaniec – sobota godz. 7.30

7. W tym tygodniu przypadają I czwartek, I piątek i I sobota miesiąca. Msze św. w tych dniach o 8.00 i 17.00. Zachęcam do odnowy życia sakramentalnego, a także do udziału w nabożeństwach; o powołania w czwartek, do Serca Pana Jezusa w piątek i do Niepokalanego Serca Maryi w sobotę.

8. Spotkanie Członków i Sympatyków Franciszkańskiego Zakonu Świeckich będzie w piątek po porannej Mszy św. na probostwie.

9. Bóg zapłać za pomoc w sprzątaniu naszej świątyni w minionym tygodniu, tym razem proszę o pomoc Parafian mieszkających przy ul. Mickiewicza 2 – 44 /parzyste/. Dziękuję również za dary stołu.

10. Ogólna dyspensa od obowiązku uczestnictwa w niedzielnej Mszy św. została już odwołana.

Nasz kościół jest ozonowany, dezynfekowany – dla naszego bezpiecznego w nim przebywania. Może w nim przebywać jednocześnie 210 osób. Pamiętajmy jednak w kościele o maseczkach zakrywających usta i nos oraz o odpowiednim dystansie osób.

Zachęcam też do codziennej modlitwy różańcowej w intencji ustania epidemii.

11. Nasza Świetlica Parafialna czynna będzie w czasie wakacji w środy od godz. 10.00 – 13.00 oraz w piątki od godz. 15.00 – 18.00. Zapraszam pozostające podczas wakacji w domu dzieci i młodzież. Dziękuję Paniom, które opiekują się Świetlicą.

12. Parafia nasza organizuje wyjazd do sanktuarium św. Józefa w Rudzie Śl. oraz Zabytkowej Kopalni „Guido” w Zabrzu. Wyjazd będzie w środę 7 lipca o godz. 8.15 z parkingu za remizą. Przewidywany koszt to 80 zł od osoby, w tym bilet wstępu do kopalni. Zapisy przyjmowane są w zakrystii bądź telefonicznie.

13. Rodziców, którzy wysyłają swoje dzieci na kolonie i obozy letnie zachęca się, aby kierowali do kierownictwa sformułowane na piśmie żądanie, aby ich dzieciom umożliwiono spełnianie praktyk religijnych, a szczególnie udział w niedzielnej Mszy św.

14. Biblioteka w Mszanie serdecznie zaprasza na mini-kiermasz pod nazwą „Podróże kształcą!” W dzisiejszą niedzielę 27.06. w godz. od 7.30 – 13.00 na stoisku przed biblioteką w Mszanie będzie można tanio kupić: przewodniki turystyczne, albumy krajoznawcze, słowniki, rozmówki, a nawet książki kucharskie.

W „,GOŚCIU NIEDZIELNYM” m. in.:

• historia relikwii świętych Piotra i Pawła

• początek wakacyjnego cyklu – o miejscach, w których polscy święci i błogosławieni odchodzili do nieba

Polecam: nowy Wiesiadnik i Mały Gość Niedzielny /w którym m. in. naklejka na auto lub rower/.

Wszystkim życzę dobrej niedzieli i błogosławieństwa Bożego na cały nowy tydzień!

Św. Jerzy – módl się za nami!

Loading