XIV NIEDZIELA ZWYKŁA – 04.07.2021 r.

1. Przeżywamy XIV Niedzielę Zwykłą. Łączy nas wszystkich tutaj zebranych jedna wiara i jeden chrzest. Łączy nas wspólne powołanie do świętości. Chcemy razem złożyć Bogu Ofiarę Jego Jednorodzonego Syna.

2. Kolekta dzisiejsza przeznaczona jest na Śląskie Seminarium Duchowne w Katowicach. Za wszelkie złożone ofiary oraz za wszelkie przelewy na nasze konto parafialne składam serdeczne Bóg zapłać! Za tydzień kolekta na nasze parafialne inwestycje.

3. Od dzisiaj, przez całe wakacje, Msze św. w niedzielę odprawiane są: o 7.00, 10.00 i 16.00; nie ma też nieszporów niedzielnych. A w ciągu tygodnia Msze św. są: w poniedziałek, środę i piątek – rano, zaś we wtorek, czwartek i sobotę – wieczorem.

4. Nowenna do MB Nieust. Pomocy – środa po Mszy św. Adoracja Najśw. Sakramentu – czwartek od godz. 16.00, w tym czasie okazja do spowiedzi. Koronka do Bożego Miłosierdzia – piątek godz. 7.45 Różaniec – sobota godz. 16.30

5. Msza św. za zmarłych w czerwcu: Ryszarda Pukowiec i Stanisława Gonsior oraz zmarłych zalecanych będzie odprawiona w czwartek o godz. 17.00

6. Odwiedziny chorych i starszych wiekiem Parafian z posługą sakramentalną – w sobotę od godz. 8.00. Zgłoszenia chętnych przyjmowane są w zakrystii.

7. W przyszłą niedzielę podczas Mszy o godz. 16.00 udzielany będzie sakrament chrztu św. oraz pobłogosławione będą roczne dzieci. Nauka przed chrztem dla rodziców i chrzestnych – w sobotę o godz. 18.00 w salkach parafialnych.

8. Bóg zapłać za pomoc w sprzątaniu naszej świątyni w minionym tygodniu, tym razem proszę o pomoc Parafian mieszkających przy ul. Mickiewicza 46 – 86 /parzyste/.

9. Ogólna dyspensa od obowiązku uczestnictwa w niedzielnej Mszy św. została już odwołana.

Nasz kościół jest ozonowany, dezynfekowany – dla naszego bezpiecznego w nim przebywania. Może w nim przebywać jednocześnie 210 osób. Pamiętajmy jednak w kościele o maseczkach zakrywających usta i nos oraz o odpowiednim dystansie osób.

Zachęcam też do codziennej modlitwy różańcowej w intencji ustania epidemii.

10. Nasza Świetlica Parafialna czynna jest w czasie wakacji w środy od godz. 10.00 – 13.00 oraz w piątki od godz. 15.00 – 18.00. Zapraszam pozostające podczas wakacji w domu dzieci i młodzież. Dziękuję Paniom, które opiekują się Świetlicą.

11. Parafia nasza organizuje wyjazd do sanktuarium św. Józefa w Rudzie Śl. oraz Zabytkowej Kopalni „Guido” w Zabrzu. Wyjazd będzie w najbliższą środę 7 lipca o godz. 8.15 z parkingu za remizą. Koszt to 80 zł od osoby, w tym bilet wstępu do kopalni. Zapisy przyjmowane są w zakrystii bądź telefonicznie.

12. Z naszego kościoła transmitowane przez Internet będą: Msza św. niedzielna o godz. 10.00 oraz Msze św. w ciągu tygodnia.

13. Apostolstwo Chorych zaprasza do duchowego uczestnictwa w 56 Pielgrzymce Apostolstwa Chorych na Jasną Górę. We wtorek, we wsp. MB Uzdrowienia Chorych o godz. 11.00 odprawiona będzie Msza św. w int. chorych i cierpiących, która będzie transmitowana przez TVP 3.

14. Gminne Biuro Spisowe przypomina mieszkańcom Mszany, że w związku z trwającym obowiązkowym spisem powszechnym ludności i mieszkań, w tutejszym Urzędzie Gminy, w godzinach jego urzędowania, funkcjonuje punkt samospisu z fachową pomocą urzędników. Zapisy i więcej informacji w Urzędzie Gminy Mszana.

W „,GOŚCIU NIEDZIELNYM” m. in.:

• o Małych Braciach Baranka – przybyłej niedawno do Polski wspólnocie zakonnej o niezwykłym charyzmacie

• w ramach cyklu wakacyjnego – reportaż z Miejsca Piastowego, skąd odszedł do nieba założyciel michalitów bł. ks. Bronisław Markiewicz

Polecam: wakacyjny Wiesiadnik, i Mały Gość Niedzielny.

Na czas wakacji życzę wszystkim dobrego i bezpiecznego wypoczynku, a także dobrej niedzieli i Bożego błogosławieństwa na cały nowy tydzień!

Św. Jerzy – módl się za nami!

Loading