XII NIEDZIELA ZWYKŁA – 21.06.2020 r.

1. Św. Paweł Apostoł mówi dziś do nas, że przez jednego Człowieka, Jezusa Chrystusa, spłynęła na wszystkich łaska. W Dniu Pańskim przychodzimy na sprawowanie tajemnicy Najświętszej Eucharystii, aby zaczerpnąć ze źródła tej łaski. W Śmierci i Zmartwychwstaniu Jezusa jest ono stale dla nas otwarte.

2. Przeżywamy XII Niedzielę Zwykłą. Od wczorajszej soboty rozpoczęliśmy w naszej Parafii czas Pierwszych Komunii św., który potrwa do 13 września. Cieszymy się wraz z Dziećmi, że w tym trudnym czasie, jaki przeżywamy, jest to już możliwe. Nieszpory niedzielne – dziś o godz. 15.30.

3. Kolekta dzisiejsza przeznaczona jest na potrzeby naszej Parafii – na opłacenie rachunków za prąd, wodę i gaz. Bóg zapłać za złożone ofiary! Za tydzień kolekta na opał na zimę dla naszych budynków kościelnych.

4. Ogólna dyspensa od obowiązku uczestnictwa w niedzielnej Mszy św. została już odwołana. Jednak w obecnej sytuacji utrzymuje się dyspensę dla osób w podeszłym wieku, osób z objawami infekcji oraz tych, którzy czują obawę przed zagrożeniem.
Pamiętajmy w kościele o maseczkach zakrywających usta i nos oraz o odpowiednim dystansie osób.
Zachęcam też do codziennej modlitwy różańcowej o godz. 20.30 w intencji ustania epidemii.

5. Nowenna do MB Nieust. Pomocy – środa po Mszy św.
Adoracja Najśw. Sakramentu – czwartek od godz. 16.00 i w tym czasie okazja do spowiedzi.
Koronka do Bożego Miłosierdzia – piątek godz. 7.45 Różaniec – sobota godz. 16.30

6. We wtorek o godz. 17.00 odprawiona będzie Msza św. w int. Ojców naszej Parafii z okazji przypadającego Dnia Ojca

7. W środę 24.06. przypada Uroczystość Narodzenia św. Jana Chrzciciela. W tym dniu o godz. 17.00 zapraszam Dzieci Maryi oraz Eucharystyczny Ruch Młodych – za zgodą rodziców – na spotkanie przy ognisku na farskim placu.

8. Kończymy Rok Szkolny 2019/2020, dlatego na Mszę św. szkolna w piątek o godz. 17.00 – zapraszam – za zgodą rodziców – wszystkie dzieci szkolne i przedszkolne. Po Mszy zbiórka ministrantów.

9. Msza św. za Małżonków przeżywających kolejne rocznice ślubu w II kwartale odprawiona będzie w piątek o godz. 17.00. Proszę o imienne zgłoszenia w zakrystii.

10. Zaległa III nauka przedślubna będzie w sobotę 27.06. o godz. 19.00 w salkach parafialnych.

11. Bóg zapłać za pomoc w sprzątaniu naszej świątyni w minionym tygodniu, tym razem proszę o pomoc Parafian mieszkających przy ul. 1 Maja 120 – 166 /parzyste/. Dziękuję również za dary stołu.

12. Pragnę serdecznie podziękować wszystkim za codzienny udział w procesji w czasie oktawy Bożego Ciała, szczególnie dzieciom sypiącym kwiaty, ich rodzicom i wszystkim Parafianom.
Dziękuję p. Krzysztofowi Stępniowi za ufundowanie, wykonanie i zamontowanie nowej ławki przed naszym kościołem. Jest ona przeznaczona przede wszystkim dla osób, którym w kościele zrobiło się słabo.

13. W naszej Parafii działają już 2 kręgi MB Pielgrzymującej z Szensztatu. Tworzy się krąg 3-ci. Chętnych, którzy chcieliby włączyć się w ten Apostolat i gościć w swoim domu co miesiąc kapliczkę Matki Bożej – proszę o kontakt z p. katechetką Ewą, bądź ze mną.

14. Pragnę przypomnieć o opłatach za miejsca grobowe i wywóz śmieci. Groby, których rezerwacja po 20 latach od pochówku nie będzie przedłużona przeznaczone będą do pochowania kogoś innego.

15. Kancelaria Parafialna czynna jest pół godziny po Mszy św.: w poniedziałek, środę i piątek – rano, we wtorek i czwartek – wieczorem. Można też załatwiać sprawy bardziej bezpiecznie, czyli telefonicznie.

16. Przypominam, że nasza świątynia jest otwarta codziennie do godz. 20.00 i jest miejscem indywidualnej modlitwy każdego w dowolnym czasie.

17. Wszystkie Msze św. i nabożeństwa z naszego kościoła są transmitowane przez Internet.

W „,GOŚCIU NIEDZIELNYM” m. in.:
• o praktyce nabożeństw pierwszopiątkowych i ich znaczeniu w duszpasterstwie
• o udziale Karola Wojtyły w II Soborze Watykańskim oraz jego wpływie na ostateczny kształt niektórych dokumentów soborowych
• rozmowa z o. Piotrem Śliwińskim o tym, że musimy całkowicie zdać się na Boga

Polecam: Mały Gość Niedzielny

Wszystkim życzę dobrej niedzieli i błogosławieństwa Bożego na cały nowy tydzień!
Życzmy sobie również dużo zdrowia duszy i ciała w dobie epidemii.
Św. Jerzy – módl się za nami!
Niech Dobry Bóg ma nas w swojej opiece!!!