XIII NIEDZIELA ZWYKŁA – 28.06.2020 r.

1. Przeżywamy XIII Niedzielę Zwykłą. Usłyszymy dzisiaj ostrzeżenie Jezusa, który żąda od nas miłości niepodzielnej: „Kto nie bierze swego krzyża, a idzie za Mną, nie jest Mnie godzien”. Kto więc chce iść za Nim, musi wziąć krzyż i solidarnie naśladować Go w życiu i śmierci. Inaczej bowiem nie można być Jego uczniem. Z Eucharystii uczmy się żyć jak nasz Pan – Jezus Chrystus.
Nieszpory niedzielne dzisiaj o godz. 15.30

2. Kolekta dzisiejsza przeznaczona jest na opał na zimę dla naszych budynków kościelnych. Bóg zapłać za złożone ofiary! Za tydzień kolekta na Seminarium Duchowne w Katowicach.

3. Od przyszłej niedzieli przez całe wakacje /do 30.08./ Msze św. w niedzielę odprawiane będą: o 7.00, 10.00 i 16.00; nie będzie też nieszporów niedzielnych.

4. Jutro, w poniedziałek, 29.06. obchodzić będziemy Uroczystość św. Apostołów Piotra i Pawła. To dwa filary, na których opiera się wiara całego Kościoła Powszechnego. Msze św. w tym dniu o godz. 7.00 i 17.00, a kolekta to tzw. Świętopietrze – na Stolicę Apostolską.

5. Msza św. za Solenizantów czerwca będzie odprawiona we wtorek o godz. 17.00. Proszę o imienne zgłoszenia w zakrystii

6. Nowenna do MB Nieust. Pomocy – środa po Mszy św.  Adoracja Najśw. Sakramentu – czwartek od godz. 16.00, w tym czasie okazja do spowiedzi. Koronka do Bożego Miłosierdzia – piątek godz. 7.45 Różaniec – sobota godz. 7.30

7. W tym tygodniu przypadają I czwartek, I piątek i I sobota miesiąca. Msze św. w tych dniach o 8.00 i 17.00. Zachęcam do odnowy życia sakramentalnego, a także do udziału w nabożeństwach; o powołania w czwartek, do Serca Pana Jezusa w piątek i do Niepokalanego Serca Maryi w sobotę.

8. Spotkanie Członków i Sympatyków Franciszkańskiego Zakonu Świeckich będzie w piątek po porannej Mszy św. na probostwie.

9. Bóg zapłać za pomoc w sprzątaniu naszej świątyni w minionym tygodniu, tym razem proszę o pomoc Parafian mieszkających przy ul. 1 Maja 168 – 200 /parzyste/. Dziękuję również za dary stołu.

10. Ogólna dyspensa od obowiązku uczestnictwa w niedzielnej Mszy św. została już odwołana. Jednak w obecnej sytuacji utrzymuje się dyspensę dla osób w podeszłym wieku, osób z objawami infekcji oraz tych, którzy czują obawę przed zagrożeniem.
Pamiętajmy w kościele o maseczkach zakrywających usta i nos oraz o odpowiednim dystansie osób.
Zachęcam też do codziennej modlitwy różańcowej o godz. 20.30 w intencji ustania epidemii.

11. Wszystkie Msze św. i nabożeństwa z naszego kościoła są transmitowane przez Internet.

12. W naszej Parafii działają już 2 kręgi MB Pielgrzymującej z Szensztatu. Tworzy się krąg 3-ci. Chętnych, którzy chcieliby włączyć się w ten Apostolat– proszę o kontakt z p. katech. Ewą, bądź ze mną.

13. Spotkanie Parafialnego Zespołu Charytatywnego będzie w środę po Mszy św. na probostwie

14. Dzięki otrzymanej darowiźnie z Fundacji JSW udało się stworzyć w naszych salkach Świetlicę Parafialną. W czasie wakacji począwszy od 8 lipca będzie ona czynna w środy od godz. 10.00 – 13.00 oraz w piątki od godz. 15.00 – 18.00. Zapraszam dzieci i młodzież pozostające w czasie wakacji w domu do skorzystania z gier, zabaw, wspólnego oglądania filmów i innych atrakcji. Dziękuję serdecznie Paniom, które podjęły się opieki nad Świetlicą.

15. Apostolstwo Chorych zaprasza do duchowego uczestnictwa w 55 Pielgrzymce Apostolstwa Chorych na Jasną Górę. W poniedziałek 6 lipca we wsp. MB Uzdrowienia Chorych o godz. 11.00 odprawiona będzie Msza św. przez abpa Wiktora Skworca, która będzie transmitowana przez TVP 3.

16. Ośrodek Kultury zaprasza do wzięcia udziału w akcji „Bezpieczne wakacje z GOKiR Mszana”. Szczegółowy program atrakcji na plakatach, ulotkach i na stronie internetowej. Wszystkie przedsięwzięcia są dofinansowane przez Fundację Jastrzębskiej Spółki Węglowej. Zapisy w ośrodkach kultury”.

W „,GOŚCIU NIEDZIELNYM” m. in.:
• cykl wakacyjny „Nie ma jak u Mamy” – reportaż z Sejn, gdzie pielgrzymów przyciąga cudowna 600-letnia figura Matki Bożej
• o tym, że czas zamkniętych świątyń nie był stracony dla duchowości – wiele osób na Zachodzie deklaruje, że pandemia umocniła ich wiarę
• o polskich Żydach, którzy założyli Hollywood
Polecam: nowy, wakacyjny Wiesiadnik, i Mały Gość Niedzielny.
Na czas wakacji życzę wszystkim dobrego i bezpiecznego wypoczynku, a także dobrej niedzieli i Bożego błogosławieństwa na cały nowy tydzień!
Życzmy sobie również dużo zdrowia duszy i ciała w dobie epidemii. Św. Jerzy – módl się za nami!
Niech Dobry Bóg ma nas w swojej opiece!!!

Loading