Wystawa „Karol Wojtyła. Narodziny” – na 100. rocznicę urodzin Jana Pawła II

18 maja 2020 roku przypada 100 rocznica urodzin Karola Wojtyły (papieża Jana Pawła II). Zobaczcie wystawę przygotowaną przez Centrum Myśli Jana Pawła II.

Celem wystawy jest przypomnienie postaci, która wpłynęła na bieg historii, pokazanie korzeni Jana Pawła II oraz bogactwa jego życia, osobowości i myślenia.

Wystawa „Karol Wojtyła. Narodziny” zabierze nas w podróż po przełomowych momentach życia papieża Jana Pawła II. Będziemy uczestniczyć w narodzinach małego Lolka; poznamy dorosłego Karola z czasu studiów, okupacji i pracy fizycznej w zakładach Solvay; z bliska zobaczymy powołanie kapłańskie, biskupstwo i obchody Milenium Chrztu Polski; wybierzemy się z biskupem Wojtyłą na wyprawy kajakowe z młodzieżą.

Śledząc kolejne segmenty wystawy, przywitamy nowego papieża na balkonie Bazyliki św. Piotra, przyjrzymy się jego działalności w czasie pontyfikatu, w końcu będziemy z Nim w chorobie i ostatnich chwilach.

Poniżej galeria zdjęć. Wystawę można „na żywo” obejrzeć w holu Urzędu Gminy w Mszanie.

Loading