VI NIEDZIELA WIELKANOCNA – 17.05.2020 r.

1. Przeżywamy VI Niedzielę Wielkanocną i 100 rocznicę urodzin św. Jana Pawła II.
Dzisiaj o godz. 11.00 Msza św. dziękczynna za życie i działalność św. Jana Pawła II oraz o błogosławieństwo Boże i potrzebne łaski dla Parafian.
Nabożeństwo majowe dzisiaj o godz. 15.30 – transmitowane również przez internet.

2. Zachęcam do modlitwy przez wstawiennictwo MB Piekarskiej – Lekarki Chorych oraz naszego patrona św. Jerzego, aby Pan Bóg zatrzymał panującą epidemię. Pamiętajmy w modlitwie o chorych, o służbach medycznych i sanitarnych, o przebywających w kwarantannie, prośmy o mądrość i światło Ducha Świętego dla rządzących, a także módlmy się za zmarłych na skutek epidemii. Prośmy również o tak potrzebny deszcz.
Codziennie o godz. 20.30 odmawiajmy różaniec w tych intencjach dodając Litanię Loretańską
Pamiętajmy również o rozsądnym postępowaniu na co dzień dla dobra i bezpieczeństwa własnego oraz bliźnich.
Nie zapominajmy o noszeniu maseczek zakrywających nos i usta – również nawiedzając kościół.

3. W naszym kościele w Mszach św. może uczestniczyć 30 osób szczególnie z rodziny, która zamówiła intencję mszalną.

4. Bóg zapłać za wszelkie złożone ofiary na potrzeby parafialne, również za ofiary jakie wpływają na nasze konto parafialne. Jego numer znajdziemy na internetowej stronie parafialnej – parafiamszana.pl

5. Wszystkie Msze św. i nabożeństwa z naszego kościoła są transmitowane przez internet.

6. W tym tygodniu przypadają tzw. Dni Krzyżowe, podczas których, udajemy się do przydrożnych krzyży, aby tam modlić się o urodzaje, za pracujących na roli i o pokój. Nawiązują one również do zbliżającej się Uroczystości Wniebowstąpienia Pańskiego. Ze względu na sytuację obecną, w tych intencjach modlić się będziemy w poniedziałek, wtorek i środę w kościele po Mszach św.

7. We wtorek swoje urodziny, a w czwartek swoje imieniny obchodzi ks. Abp Wiktor Skworc – pamiętajmy o naszym Arcypasterzu w indywidualnych modlitwach.

8. Adoracja Najśw. Sakramentu – w czwartek od godz. 16.00.

9. W piątek rozpoczniemy nowennę do Ducha Św. przed uroczystością Zielonych Świątek.

10. W przyszłą niedzielę obchodzić będziemy Uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego.

11. Pierwszą Komunię św. przełożyliśmy na 13 września 2020 r., ale zgodnie z propozycją Ks. Abpa jest możliwość uroczystości Pierwszokomunijnej w małych grupach, a nawet indywidualnie. Część rodziców już zarezerwowało inne terminy. Temat jest ciągle otwarty.
Natomiast 18 kwietnia 2021 r. byłoby uroczyste, wspólne przeżycie I rocznicy I Komunii.

12. Msza św. za Małżonków przeżywających jubileusze małżeńskie zostanie odprawiona w katowickiej katedrze przez Ks. Abpa w przyszłą niedzielę 24 maja o godz. 12.00. Można w niej uczestniczyć poprzez transmisję w radiu e`M oraz przez internet.

13. W ramach obchodów 100 rocznicy urodzin św. Jana Pawła II Pierwszy Program TVP oraz Polskie Radio wyemitują w poniedziałek 18.05. o godz. 18.00 widowisko muzyczne Santo subito – Prorok naszych czasów, podczas którego zaprezentowane zostaną utwory ważne dla polskiej kultury, przybliżające sylwetkę i nauczanie Papieża Polaka. Koncert został podzielony na części, które odnoszą się do wyzwań stawianych nam przez Ewangelię, a które były jednocześnie częstym tematem papieskiego przepowiadania. Wezwanie do pokoju, dialogu religijnego, solidarności i świętości życia. Widowisko zostało zrealizowane na terenie Sanktuarium św. Jana Pawła II w Łagiewnikach. Ze względu na wciąż aktualne ograniczenia związane z pandemią, nagrania dokonano bez udziału publiczności, a występy części artystów zostały zarejestrowane w ich domach. Zachęcamy do oglądania.

14. Tegoroczna Pielgrzymka mężczyzn i młodzieńców do Matki Bożej Piekarskiej nie odbędzie się w tradycyjnej formule. Jednak ks. Abp w ostatnią niedzielę maja /31.05./ odprawi Mszę św. w piekarskiej bazylice, a homilię wygłosi abp Grzegorz Ryś. Uroczystość ta będzie transmitowana przez telewizję i radio e`M

Przypominam. że:
1. Dyspensa od obowiązku uczestnictwa w niedzielnej Mszy św. obowiązuje aż do odwołania – dotyczy szczególnie osób podwyższonego ryzyka: chorych, osoby starsze, kobiety w stanie błogosławionym. Uczestniczymy w Mszach św. i nabożeństwach za pośrednictwem transmisji telewizyjnych, radiowych lub internetowych.
2. Aż do odwołania Msze św. w naszym kościele odprawiane są z udziałem najwyżej 30 osób z rodziny zamawiającej intencję mszalną.
3. Nasza świątynia jest otwarta w ciągu dnia do godz. 20.00 i jest miejscem indywidualnej modlitwy każdego w dogodnym czasie.
W kościele obowiązuje nakaz noszenia maseczek, nie może przebywać w nim więcej niż 30 osób jednocześnie!!!
4. Zgodnie z zarządzeniem ks. Arcybiskupa nie ma możliwości skorzystania z sakramentu pokuty w zwyczajnej formie. Zaleca się wzbudzenie żalu doskonałego /płynącego z miłości/ za grzechy oraz szczere pragnienie /postanowienie/ wyspowiadania się w możliwym najbliższym czasie.
5. W wyjątkowych sytuacjach możliwe jest skorzystanie z sakramentu pokuty i pojednania po wcześniejszym telefonicznym umówieniu się – nr tel. 32 472 00 93.
6. Niemożliwe jest wyspowiadanie się przez telefon lub inne środki komunikacji społecznej.
7. Z racji zaistniałej sytuacji zaleca się usilnie, aby przyjmować Komunię duchową, po wzbudzeniu skruchy i żalu doskonałego wypływającego z miłości.

W „,GOŚCIU NIEDZIELNYM” m. in.:
• Niewiele brakowało, a Jan Paweł II by się nie narodził. O heroicznej decyzji Wojtyłów dotyczącej urodzenia przyszłego papieża.
• jaką rolę w ukształtowaniu Jana Pawła II odegrało miasto Wadowice.
• reportaż z Muzeum Domu Rodzinnego Jana Pawła II w Wadowicach.

W „,MAŁYM GOŚCIU NIEDZIELNYM” m. in.:
• komiks prezentujący postać prymasa Stefana Wyszyńskiego – historia wybitnego Polaka, który całe życie poświęcił ojczyźnie i Kościołowi, przedstawiona w atrakcyjnej dla młodego czytelnika formie.

Polecam: majowy Wiesiadnik,– wszystko do nabycia w przedsionku kościoła.

Wszystkim życzę, dobrej niedzieli i całego nowego tygodnia. Życzmy sobie również dużo zdrowia duszy i ciała w dobie epidemii.
Św. Jerzy – módl się za nami! Niech Dobry Bóg ma nas w swojej opiece!!!

Loading