V NIEDZIELA ZWYKŁA – 06.02.2022 r.

1. Przeżywamy V Niedzielę Zwykłą. Każde gromadzenie się na słuchanie słowa i łamanie chleba jest spotkaniem z Panem. On jest w każdym człowieku: w chorych i cierpiących, w poszukujących, w potrzebujących. Czy dostrzegamy Chrystusa w nas samych i w naszych bliźnich? Czy może On działać w nas w sposób wolny, czy nie jest skrępowany naszymi grzechami?

Nieszpory niedzielne – dzisiaj o godz. 15.30.

2. Kolekta dzisiejsza jest przeznaczona na potrzeby naszej archidiecezji – na utrzymanie, remont i działalność domów rekolekcyjnych. Za wszelkie ofiary i przelewy na konto parafialne składam serdeczne Bóg zapłać! Za tydzień kolekta przeznaczona będzie na nasze parafialne inwestycje.

3. Planowane na wtorek spotkanie z rodzicami dzieci, które przygotowują się do I Komunii św. odbędzie się dopiero po feriach.

4. Zapraszam na nabożeństwa w tym tygodniu:

• Nowenna do MB Nieustającej Pomocy – w środę po Mszy św.
  • Adoracja Najśw. Sakramentu – w czwartek od godz. 16.00, w tym czasie okazja do spowiedzi, a szczególnie zapraszam uczniów klas V i VI.
  • Koronka do Miłosierdzia Bożego – piątek o godz. 7.45.
  • Różaniec – sobota o godz. 16.30

5. Msza św. za zmarłych zalecanych będzie odprawiona w czwartek o godz. 17.00.

6. W piątek we wspomnienie NMP z Lourdes przypada XXX Światowy Dzień Chorego. Pamiętajmy w tym dniu o modlitwie za chorych, cierpiących i im posługującym.

7. Msza szkolna, podczas której zostaną poświęcone świece dzieciom przygotowującym się do Wczesnej i Pierwszej Komunii św. – w piątek o godz. 17.00, a po niej Zbiórka ministrantów.

8. Odwiedziny chorych i starszych wiekiem Parafian z posługą sakramentalną będą w sobotę od godz. 8.00. Chętnych proszę zapisywać w zakrystii lub telefonicznie

9. W przyszłą niedzielę podczas Mszy św. o godz. 11.00 udzielany będzie sakrament chrztu św. i pobłogosławione będą roczne dzieci. Nauka przed chrztem dla rodziców i chrzestnych – w sobotę o godz. 18.00 w salkach parafialnych.

10. Bóg zapłać za pomoc w sprzątaniu naszego kościoła w minionym tygodniu, tym razem proszę o pomoc Parafian mieszkających przy ulicy Mickiewicza 115 – 153 /nieparzyste/.

Dziękuję również wszystkim, którzy pomagali przy uprzątnięciu stajenki i dekoracji świątecznych oraz za inne prace wykonane przy kościele. Bóg zapłać również za dary stołu przyniesione na probostwo.

11. W naszym kościele może przebywać 120 osób plus zaszczepieni. Przypominam, że obowiązują maseczki zakrywające usta i nos. Pamiętajmy również o odpowiednim dystansie osób.

Zachęcam też do codziennej modlitwy różańcowej w intencji ustania epidemii.

12. Z naszego kościoła są transmitowane przez Internet: Msze św. niedzielne o godz. 9.00 i 16.00 oraz Msze św. i nabożeństwa w ciągu tygodnia.

13. Świetlica Parafialna czynna będzie we wtorek od godz. 16.00 – 18.00. Dziękuję Paniom, które opiekują się naszą Świetlicą.

14. Sołtys sołectwa Mszana zawiadamia, że od jutra do piątku tj. 7 – 11 lutego 2022 r. w godz. 7:30 – 12:00, w Urzędzie Gminy Mszana (na parterze – Sala Ślubów) wydawane będą decyzje podatkowe i w sprawie opłaty za odbiór odpadów komunalnych.

15. GOKiR Mszana na każdy dzień ferii przygotował program zajęć dla dzieci. Zapraszamy na kulig, spotkanie z iluzjonistą, przedstawienie teatralne, warsztaty artystyczne i muzyczne oraz kilka wycieczek. Szczegóły na stronie internetowej Ośrodka Kultury.

16. Pragnę przypomnieć o opłatach za miejsca grobowe i wywóz śmieci. Groby, których rezerwacja po 20 latach od pochówku nie będzie przedłużona przeznaczone będą do pochowania kogoś innego.

17. Kancelaria Parafialna czynna jest pół godziny po Mszy św.: w poniedziałek, środę i piątek – rano, we wtorek i czwartek – wieczorem. Można też załatwiać sprawy bardziej bezpiecznie, czyli telefonicznie.

• o tym, jak szczera modlitwa nieraz ratowała zagrożony pokój w sytuacjach podobnych do panującej obecnie na Ukrainie

Polecam: lutowy Wiesiadnik i Mały Gość Niedzielny.

Wszystkim życzę dobrej niedzieli, błogosławieństwa Bożego i zdrowia na cały nowy tydzień!