VI NIEDZIELA ZWYKŁA – 13.02.2022 r.

1. Przeżywamy VI Niedzielę Zwykłą. Rozpoczynamy ferie zimowe, módlmy się o dobre i bezpieczne ich przeżycie. Eucharystia, wielka tajemnica wiary, którą sprawujemy na ziemi, przypomina, że są dobra nieprzemijające, wieczne. Niech udział w niej umocni naszą wiarę w to, że w tej tajemnicy spotkamy Pana, który za nas umarł i zmartwychwstał i naszą nadzieję, że zjednoczymy się z Nim w wieczności. Nieszpory niedzielne dzisiaj o godz. 15.30.

2. Kolekta dzisiejsza przeznaczona jest na nasze parafialne inwestycje. Za wszelkie ofiary, a także za przelewy na konto parafialne, składam serdeczne Bóg zapłać! Za tydzień kolekta na potrzeby naszej Parafii – na opał do kościoła.

3. Jutro, w poniedziałek przypada święto św. Cyryla i Metodego – patronów Europy, wspominać będziemy również św. Walentego – patrona zakochanych.

4. Nowenna do MB Nieustającej Pomocy w środę po Mszy św. Adoracja Najśw. Sakramentu w czwartek od godz. 16.00, w tym czasie okazja do spowiedzi. Różaniec – sobota o godz. 16.30

5. W tym tygodniu przypada III piątek miesiąca poświęcony czci Miłosierdzia Bożego. Po Mszy św. porannej nabożeństwo z odmówieniem Koronki

6. Bóg zapłać za pomoc w sprzątaniu naszego kościoła w minionym tygodniu, tym razem proszę o pomoc Parafian mieszkających przy ulicy Mickiewicza 155 – 185 /nieparzyste/.

7. Świetlica Parafialna czynna będzie we wtorek od 10.00 – 13.00 oraz w czwartek od godz. 10.00 – 13.00 w tym dniu planowany jest karnawałowy bal przebierańców.

W drugim tygodniu ferii – Świetlica będzie nieczynna. Dziękuję Paniom, które opiekują się naszą Świetlicą.

8. W naszym kościele może przebywać 120 osób plus zaszczepieni. Przypominam, że obowiązują maseczki zakrywające usta i nos. Pamiętajmy również o odpowiednim dystansie osób.

Zachęcam też do codziennej modlitwy różańcowej w intencji ustania epidemii.

9. Z naszego kościoła są transmitowane przez Internet: Msze św. niedzielne o godz. 9.00 i 16.00 oraz Msze św. i nabożeństwa w ciągu tygodnia.

10. GOKiR Mszana na każdy dzień ferii przygotował program zajęć dla dzieci. Zapraszamy na kulig, spotkanie z iluzjonistą, przedstawienie teatralne, warsztaty artystyczne i muzyczne oraz kilka wycieczek. Szczegóły na stronie internetowej Ośrodka Kultury

11. Gminny Ośrodek Sportu zaprasza na krytą pływalnię do Połomi. W I tygodniu ferii dostępny będzie dmuchany tor przeszkód. W II tygodniu m. in. gry i zabawy w wodzie, turniej podwodnej koszykówki, wyjazdy na narty. Szczegóły na stronie organizatora i na profilu facebookowym.

12.Witam pośród nas o. Joachima Zok, werbistę, na tygodniowym zastępstwie duszpasterskim.

 

W „Gościu Niedzielnym” dzisiaj m. in.:

• kolejna płyta z kolekcji „Biblia Audio”, a na niej księgi Kapłańska, Liczb i Powtórzonego Prawa.

Polecam: lutowy Wiesiadnik i Mały Gość Niedzielny.

 

Wszystkim życzę dobrej niedzieli i błogosławieństwa Bożego na cały nowy tydzień

oraz udanych i bezpiecznych ferii zimowych!

Loading