V NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU – 26.03.2023 r.

1. W dzisiejszą, V Niedzielę Wielkiego Postu, rozpoczynamy w naszej Wspólnocie Parafialnej czas ćwiczeń duchowych, czyli rekolekcje. Witam pośród nas O. Arkadiusza Sitko, werbistę z Nysy i życzę mu wielu darów Ducha Św., a nam życzę otwartości na Boże słowo i na działanie łaski Bożej. Plan rekolekcji dostępny jest na naszej stronie internetowej, w gablotce, na drzwiach kościoła, w Wiesiadniku.

2. Kolekta dzisiejsza przeznaczona jest na potrzeby naszej Parafii. Za wszelkie ofiary, a także za przelewy na konto parafialne, składam serdeczne Bóg zapłać! W środę, na zakończenie rekolekcji, kolekta przeznaczona będzie na cele Zgromadzenia OO. Werbistów. Za tydzień kolekta na potrzeby parafialne, a przed kościołem zbiórka na kwiaty do Bożego Grobu.

3. Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym dzisiaj o godz. 15.15.

W piątek odprawimy Drogę Krzyżową ulicami naszej Parafii – przejdziemy ulicą Wesołą, początek o godz. 18.00 od strony numeru 60. Proszę przynieść ze sobą świece.

4. Adoracja Najśw. Sakramentu od poniedziałku do czwartku od 16.00 i w tym czasie okazja do spowiedzi. Koronka do Miłosierdzia Bożego – w piątek o godz. 7.45. Różaniec – w sobotę o godz. 7.30.

5. Od poniedziałku uczniowie naszej Szkoły przeżywać będą swoje szkolne rekolekcje. Poprowadzi je diakon Michał Paprotny, który odbywa staż diakonacki w Jastrzębiu-Zdroju. W poniedziałek i wtorek spotkania o godz. 9.30 i 11.00.W środę o godz. 9.30 Msza św. za zakończenie dla wszystkich.

6. Msza św. za Solenizantów marca będzie odprawiona w piątek o godz. 8.00, a o 17.00 za Małżonków przeżywających kolejne rocznice ślubu w I kwartale. Proszę o imienne zgłoszenia w zakrystii.

7. W tym tygodniu przypada I sobota miesiąca. O godz. 8.00 Msza św. w int. Członków Żywego Różańca i Rodzinę Szensztacką, po niej nabożeństwo do Niepokalanego Serca Maryi.

8. Dzieci Maryi mają swoje spotkanie w sobotę o godz. 10.00 w salkach, a schola parafialna w sobotę o 11.00 na chórze.

9. Za tydzień – Niedziela Palmowa. Na początku każdej Mszy św. poświęcenie palm, zaś przed Mszą św. o godz. 9.00 zgromadzimy się na placu przy kaplicy przedpogrzebowej – tam uroczyste poświęcenie palm i procesja do kościoła. Procesja w tym dniu przypomina o uroczystym wjeździe Pana Jezusa do Jerozolimy. W tym dniu u Dzieci Maryi przed kościołem będzie można nabyć palmy i ozdoby świąteczne. Również w tym dniu w katedrze odbędzie się spotkanie młodych. Początek o godz. 14.00.

10. Odwiedziny chorych i starszych wiekiem Parafian z posługą sakramentalną będą w Wielką Środę, 05.04. Zapisy chętnych w zakrystii lub telefonicznie.

11. Bóg zapłać za pomoc w sprzątaniu naszej świątyni w minionym tygodniu, tym razem proszę o pomoc Parafian mieszkających przy ul. Wesołej.

12. Świetlica Parafialna czynna będzie dopiero po świętach – w środę 12.04.

13. GOKiR Mszana zaprasza na V Festiwal Palmy Wielkanocnej, który odbędzie się w przyszłą niedzielę 02.04. o godz. 16.30 w mszańskim parku. W programie m. in.: rozstrzygnięcie konkursu na palmę wielkanocną, poczęstunek wielkanocny, konkursy rodzinne oraz wspólne ustawienie gigantycznej palmy.

14. GOKiR Mszana zaprasza również na koncert wielkopostny „GOLGOTA”. Odbędzie się on we wtorek 04.04. o godz. 17.45 w naszym kościele. Koncert został przygotowany przez absolwentkę Akademii Muzycznej we Wrocławiu i wokalistkę Barbarę Szarejko. Towarzyszył jej będzie Maciej Seniorowicz, pianista i producent muzyczny koncertujący m.in. w Kanadzie, Japonii i wielu innych zakątkach świata.

15. Kino Pegaz działające w Wodzisławskim Centrum Kultury zaprasza na film pt.: Opiekun. Wyświetlany będzie: w piątek 31.03. o godz. 17.00; w sobotę i niedzielę 01-02.04. o godz. 17.00; w środę 05.04. o godz. 15.00; w czwartek 06.04. o godz. 18.00.

16. Z okazji Jubileuszu 125-lecia naszego kościoła parafialnego ogłaszamy konkurs plastyczny dla dzieci i młodzieży pt. „NASZ ŚWIĘTY PATRON”. Szczegóły na plakatach i stronie internetowej parafii.

  • W „Gościu Niedzielnym” dzisiaj m. in.:

– odpowiedź na pytanie, dlaczego otruto ks. Blachnickiego i jaki wpływ na beatyfikację będą miały ustalenia dotyczące jego śmierci

  • Do nabycia jest Gość Extra za 14 zł – poświęcony jest on relikwiom męki Pańskiej
  • Polecam: marcowy Wiesiadnik, Mały Gość Niedzielny i Paschaliki Wielkanocne w cenie 9 zł.

Wszystkim życzę wytrwałości w realizowaniu wielkopostnych postanowień, owocnego przeżycia rekolekcji oraz obfitości Bożej łaski na nowy tydzień!

Loading