V NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU – 17.03.2024 r.

1. W dzisiejszą, V Niedzielę Wielkiego Postu, rozpoczynamy w naszej Wspólnocie Parafialnej czas ćwiczeń duchowych, czyli rekolekcje. Witam pośród nas O. Pawła Szulca, klaretyna z Wrocławia i życzę mu wielu darów Ducha Św., a nam życzę otwartości na Boże słowo i na działanie łaski Bożej. Plan rekolekcji dostępny jest na naszej stronie internetowej, w gablotce, na drzwiach kościoła, w Wiesiadniku.

2. Kolekta dzisiejsza przeznaczona jest na potrzeby naszej Parafii. Za wszelkie ofiary, a także za przelewy na konto parafialne, składam serdeczne Bóg zapłać! W środę, na zakończenie rekolekcji, kolekta przeznaczona będzie na cele Zgromadzenia OO. Klaretynów. Za tydzień kolekta na potrzeby parafialne, a przed kościołem zbiórka na kwiaty do Bożego Grobu.

3. Nabożeństwa wielkopostne odprawiamy:

  • Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym – dzisiaj o godz. 15.15.
  • Droga Krzyżowa – w piątek o godz. 17.30.

Przypominam, że za pobożny udział w Drodze Krzyżowej można zyskać odpust zupełny – pod zwykłymi warunkami. Zalecania za zmarłych można składać w zakrystii.

4. Zapraszam na nabożeństwa:

  • Adoracja Najśw. Sakramentu – od poniedziałku do czwartku od 16.00 i w tym czasie okazja do spowiedzi.
  • Koronka do Miłosierdzia Bożego – w piątek o godz. 7.45.
  • Różaniec – w sobotę o godz. 16.30.

5. Od poniedziałku uczniowie naszej Szkoły przeżywać będą swoje szkolne rekolekcje. Poprowadzi je ks. Tomasz Sakwerda, który posługuje w Jastrzębiu-Zdroju w parafii Podwyższenia Krzyża Św.

W poniedziałek i wtorek spotkania o godz. 9.35 i 11.00.W środę o godz. 9.00 Msza św. za zakończenie dla wszystkich.

6. We wtorek obchodzić będziemy Uroczystość św. Józefa, Oblubieńca NMP

7. Msza św. za Małżonków przeżywających kolejne rocznice ślubu w I kwartale będzie odprawiona w piątek o godz. 17.00. Proszę o imienne zgłoszenia w zakrystii.

8. Eucharystyczny Ruch Młodych ma swoje spotkanie w piątek o godz. 16.00, Dzieci Maryi w sobotę o godz. 10.00 – te spotkania w salkach parafialnych, a schola parafialna jutro, w poniedziałek, o 14.45 na chórze.

9. Za tydzień – Niedziela Palmowa. Na początku każdej Mszy św. poświęcenie palm, zaś przed Mszą św. o godz. 9.00 zgromadzimy się na placu przy kaplicy przedpogrzebowej – tam uroczyste poświęcenie palm i procesja do kościoła. Procesja w tym dniu przypomina o uroczystym wjeździe Pana Jezusa do Jerozolimy.

W tym dniu u Dzieci Maryi przed kościołem będzie można nabyć palmy i ozdoby świąteczne.

Również w tym dniu w katedrze w Katowicach odbędzie się Spotkanie Młodych. Rozpoczęcie Eucharystią o godzinie 14.00 – po Mszy świętej ciepły posiłek oraz koncert zespołu „Albo I Nie”.

10. Odwiedziny chorych i starszych wiekiem Parafian z posługą sakramentalną będą w Wielką Środę, 27.03. Zapisy chętnych w zakrystii lub telefonicznie.

11. Bóg zapłać za pomoc w sprzątaniu naszej świątyni w minionym tygodniu, tym razem proszę o pomoc Parafian mieszkających przy ul. 1 Maja 2 – 62 /parzyste/ i ul. Wiśniowej.

Pragnę podziękować wszystkim, którzy uczestniczyli w Drodze Krzyżowej ulicami naszej Parafii! Dziękuję za dary stołu.

12. Świetlica Parafialna czynna będzie dopiero po świętach – w środę 09.04.

13. W Wielkim Tygodniu w Piekarach Śląskich będzie odgrywane Misterium Męki Pańskiej: Misterium Niedzieli Palmowej – 24.03. godz. 9.30: w Wielki Czwartek o godz. 9:00 inscenizacja Ostatniej Wieczerzy oraz pojmania Jezusa; w Wielki Piątek o godz. 9:00 ostatnie godziny życia Jezusa, Jego męka i śmierć. Szczegóły na stronie internetowej oraz mediach społecznościowych Piekarskiej Bazyliki i w gablotce.

14.W związku z rodzącą wiele pytań i niepokojów sytuacją społeczną w naszej Ojczyźnie, Przewodniczący Episkopatu Polski prosi wszystkich o wspólną modlitwę. Zapraszam do włączenia się w modlitwę nowennową „Akcja 21:20” w intencji Ojczyzny, zgody narodowej i poszanowania życia ludzkiego. Nowenna trwa od 16 do 24 marca 2024 roku, czyli przed Dniem Świętości Życia, przypadającym dnia 25 marca. W łączności z Sanktuarium Matki Bożej na Jasnej Górze wznośmy nasze modlitwy do Boga, odmawiając Apel Jasnogórski, po nim, o godz. 21:20 modlitwy nowennowe. Nowennę można odmówić indywidualnie w dowolnym momencie dnia. Układ Nowenny jest bardzo prosty. Wystarczy odczytać intencję na dany dzień i odmówić „Ojcze nasz”, „Zdrowaś Maryjo” oraz modlitwę w intencji Ojczyzny, np. autorstwa ks. Piotra Skargi. Z tyłu kościoła są do zabrania teksty nowenny.

W „Gościu Niedzielnym” dzisiaj m. in.:

  • wyjaśnienie o co chodzi w zwyczajach ostatnich dni Wielkiego Postu

Polecam: marcowy Wiesiadnik, Mały Gość Niedzielny, Gość Historia Kościoła i Paschaliki Wielkanocne w cenie 9 zł.

Wszystkim życzę wytrwałości w realizowaniu wielkopostnych postanowień, owocnego przeżycia rekolekcji oraz obfitości Bożej łaski na nowy tydzień!

Loading