ŚWIĘTO ŚW. RODZINY: JEZUSA, MARYI i JÓZEFA – 31.12.2023 r.

1. Przeżywamy święto Świętej Rodziny Jezusa, Maryi i Józefa. Jest ono szczególnym świętem rodzin chrześcijańskich, dla których wzorem do naśladowania zawsze powinna być Święta Rodzina. Módlmy się dzisiaj za wszystkie rodziny naszej Parafii, aby nie zabrakło w nich miłości, zgody oraz wzajemnego zrozumienia i szacunku. Jest to także patronalne święto Domowego Kościoła.

Nieszpory kolędowe – dzisiaj o godz. 15.30

Dzisiaj również ostatni dzień Roku Pańskiego 2023. O godz. 16.00 Msza św. za Parafian, a po niej – nabożeństwo dziękczynno-przebłagalne oraz uroczyste odśpiewanie Te Deum laudamus – za co można dzisiaj zyskać odpust zupełny pod zwykłymi warunkami.

2. Kolekta dzisiejsza przeznaczona jest na potrzeby naszej Parafii. Za wszystkie złożone ofiary, a także za przelewy na konto parafialne, składam serdeczne Bóg zapłać! Kolekta w Nowy Rok – na Seminarium Duchowne w Katowicach, w Trzech Króli – na misje, a w przyszłą niedzielę na potrzeby naszej Parafii.

3. Jutro, w poniedziałek, Uroczystość Świętej Bożej Rodzicielki Maryi i rozpoczęcie Nowego 2024 Roku Pańskiego. Jest to również Światowy Dzień Modlitw o Pokój. Msze św. jak w niedzielę, bo jest to święto nakazane. W Nowy Rok można zyskać odpust zupełny pod zwykłymi warunkami za publiczne odmówienie hymnu do Ducha Św.

4. Zapraszam na nabożeństwa:

  • Nowenna do MB Nieustającej Pomocy – w środę po Mszy św.
  • Adoracja Najśw. Sakramentu – w czwartek od godz. 16.00, w tym czasie okazja do spowiedzi, szczególnie zapraszam dzieci Wczesno i Pierwszokomunijne z rodzicami.
  • Godzina Święta i okazja do spowiedzi – czwartek od 20.00 – 21.00.
  • Koronka do Miłosierdzia Bożego – piątek godz. 7.45.
  • Różaniec – sobota godz. 8.30.

5. W tym tygodniu przypadają I czwartek, I piątek i I sobota miesiąca. Msze św. w tych dniach o 8.00 i 17.00. Zachęcam do odnowy życia sakramentalnego i do udziału w nabożeństwach: o powołania w czwartek i do Najśw. Serca Pana Jezusa w piątek.

6. Spotkanie Członków i Sympatyków Franciszkańskiego Zakonu Świeckich w piątek po porannej Mszy św.

7. W sobotę obchodzić będziemy Uroczystość Objawienia Pańskiego, czyli Trzech Króli. Wspomina ona misterium objawienia się Słowa Wcielonego całemu światu. Msze św. w tym dniu jak w niedzielę, bo jest to święto nakazane. O godz. 15.00 uczniowie naszej szkoły wystawią w naszym kościele jasełka, do obejrzenia których gorąco zapraszam. Zaś o godz. 16.00 Msza św. będzie odprawiona w int. budowniczego naszego kościoła ks. Wilhelma Tuskera w 100 rocznicę jego śmierci.

8. W przyszłą niedzielę przypada święto Chrztu Pańskiego, które kończy okres Bożego Narodzenia i rozpoczyna okres zwykły w Kościele. Zwyczajowo kolędy i świąteczny wystrój zachowuje się do 2 lutego.

9. Trwają odwiedziny kolędowe. Przypominam, że kolęda jest w północnej części naszej Parafii, a za rok w południowej części Parafii. We wtorek i środę Msze św. tylko rano.

10. Bóg zapłać za pomoc w sprzątaniu naszego kościoła w minionym tygodniu, tym razem proszę o pomoc Parafian mieszkających przy ulicy Mickiewicza 2 – 44 /parzyste/.

11. Sołtys i Rada Sołecka w Mszanie zapraszają na Sylwestra pod chmurką w Altanie Sołeckiej w Mszanie. Początek o godzinie 22.00. W programie: muzyka i życzenia, grillowanie, poczęstunek. Wstęp wolny.

12. W najbliższą sobotę 6 stycznia odbędzie się w Jastrzębiu-Zdroju Orszak Trzech Króli. Początek o 17.30 przy kościele Najświętszego Serca Pana Jezusa w Zdroju (przy ulicy 3-go Maja) i przejdzie do kościoła Podwyższenia Krzyża Świętego. Na zakończenie będzie koncert kolęd w wykonaniu góralskiego Zespołu „Pilsko-Żywiec”. Uczestników prosimy o przyniesienie własnych koron.

Polecam: świąteczny Wiesiadnik, Mały Gość Niedzielny.

Parafianom i Gościom życzę dobrej niedzieli, nieustannej opieki Świętej Rodziny, błogosławieństwa Bożej Dzieciny na ostatnie godziny Roku Pańskiego 2023 oraz wszelkiej pomyślności na cały Nowy 2024 Rok!

Loading