IV NIEDZIELA ZWYKŁA – 28.01.2024 r.

1. Przeżywamy IV Niedzielę Zwykłą. Stajemy przed obliczem Boga najwyższego, zgromadzeni na wezwanie Jego Syna, Jezusa Chrystusa. Będziemy słuchać przepełnionych mocą z wysoka słów Chrystusa, nakarmimy się Chlebem Życia, będziemy uczestniczyć w Kielichu naszego zbawienia. Otwórzmy nasze serca na tak wielką i bogatą tajemnicę wiary. Uczyńmy to z radością i uwielbieniem.

Nieszpory niedzielne – dzisiaj o godz. 15.30.

2. Kolekta dzisiejsza jest przeznaczona na potrzeby naszej Parafii. Za wszelkie ofiary i przelewy na konto parafialne składam serdeczne Bóg zapłać! Za tydzień kolekta również na potrzeby parafialne

3. Msza św. za Solenizantów stycznia będzie odprawiona w środę o godz. 7.00. Proszę o imienne zgłoszenia w zakrystii.

4. Zapraszam na nabożeństwa:

  • Nowenna do MB Nieustającej Pomocy – w środę po Mszy św.
  • Adoracja Najśw. Sakramentu – w czwartek od godz. 16.00, w tym czasie okazja do spowiedzi, a szczególnie zapraszam dzieci Wczesno i Pierwszokomunijne wraz z rodzicami.
  • Godzina Święta w czwartek od godz. 20.00 – 21.00 – w tym czasie okazja do spowiedzi.
  • Koronka do Bożego Miłosierdzia – piątek godz. 7.45.
  • Różaniec – sobota o godz. 7.30.

5. W tym tygodniu przypadają I czwartek, I piątek i I sobota miesiąca. Msze św. w tych dniach o godz. 8.00 i 17.00. Zachęcam do odnowy życia sakramentalnego oraz do udziału w nabożeństwach: o powołania w czwartek, do Serca Pana Jezusa w piątek i Niepokalanego Serca Maryi w sobotę.

6. W piątek przypada święto Ofiarowania Pańskiego, które kończy cykl uroczystości związanych z objawieniem się światu Słowa Wcielonego. Msze św. z poświęcenie gromnic o godz. 8.00 i 17.00. Kolekta przeznaczona będzie na zakony kontemplacyjne

W tym dniu również w całym Kościele obchodzony jest Światowy Dzień Życia Konsekrowanego, jest to także dzień modlitw w intencji katechizacji dorosłych.

7. Spotkanie Członków i Sympatyków Franciszkańskiego Zakonu Świeckich – w piątek po Mszy.

8. W sobotę wspominać będziemy św. Błażeja, biskupa i męczennika, który jest patronem od gardła. Po Mszach św. o godz. 8.00 i 17.00 oraz w piątek po Mszy o 17.00 będzie możliwość przyjęcia błogosławieństwa św. Błażeja.

9. Bóg zapłać za pomoc w sprzątaniu naszego kościoła w minionym tygodniu, tym razem proszę o pomoc Parafian mieszkających przy ulicy Ks. Styry.

10. W piątek będziemy uprzątać stajenkę i wystrój świąteczny naszej świątyni. Wszystkich chętnych do pomocy zapraszam po wieczornej Mszy św.

11. Świetlica Parafialna w tym tygodniu będzie nieczynna, natomiast w II tygodniu ferii czynna będzie we wtorek w godz. 10.00 – 12.00. Zapraszam chętne dzieci. Bóg zapłać Paniom opiekującym się Świetlicą.

12. Od jutrzejszego poniedziałku pośród nas będzie na zastępstwie o. Arkadiusz Sitko, werbista.

13. Sołtys sołectwa Mszana zawiadamia, że od poniedziałku 29 stycznia do piątku 2 lutego w Urzędzie Gminy Mszana (na parterze – Sala Ślubów) wydawane będą decyzje podatkowe i w sprawie opłaty za odbiór odpadów komunalnych. Sołtys będzie dyżurować w godz. 8.00 – 13.00.

14. W ramach pomocy ukraińskim żołnierzom są zbierane zużyte świece, które jako surowiec są następnie przetapiane na świece okopowe służące żołnierzom do ogrzewania się lub gotowania. W przedsionku kościoła jest skrzynia, do której można przynosić takie zużyte świece. Za każde dobro wszystkim dziękuję.

W „Gościu Niedzielnym” dzisiaj między innymi:

  • pozytywnie o kolędzie – ważny artykuł w czasach, kiedy kolęda jest powszechnie krytykowana
  • świeccy katecheci zabierają głos w dyskusji o ograniczaniu lekcji religii w szkołach
  • czy warto rezygnować z zadawania uczniom pracy domowej?

Polecam: nowy Wiesiadnik i Mały Gość Niedzielny

Wszystkim życzę dobrej niedzieli i błogosławieństwa Bożego na cały nowy tydzień oraz udanego i bezpiecznego przeżycia ferii!

Loading