III NIEDZIELA ZWYKŁA – 26.01.2020 r.

1. Przeżywamy III Niedzielę Zwykłą, która, decyzją papieża Franciszka, obchodzona jest jako niedziela Słowa Bożego. Ma nas ona uwrażliwić na Słowo Boże, które Pan Bóg kieruje do każdego z nas osobiście. Ma też nas zachęcić do uważnego wsłuchiwania się w Słowo czytane podczas liturgii, a także do osobistej lektury Biblii. Nieszpory niedzielne – dzisiaj o godz. 15.30.

2. Kolekta dzisiejsza jest przeznaczona na ubezpieczenie naszych budynków kościelnych i cmentarza. Za wszelkie ofiary składam serdeczne Bóg zapłać! Za tydzień kolekta przeznaczona będzie na potrzeby zakonów kontemplacyjnych.

3. Katecheza dzieci przygotowujących się do Wczesnej Komunii św. – jutro, w poniedziałek, o godz. 16.00 w salkach parafialnych.

4. Nowenna do MB Nieustającej Pomocy w środę po Mszy św. porannej. Adoracja Najśw. Sakramentu w czwartek od godz. 16.00, w tym czasie okazja do spowiedzi. Koronka do Bożego Miłosierdzia – piątek godz. 7.45 Różaniec – sobota o godz. 7.30

5. W najbliższą środę, 29.01. o godz. 17.00 zapraszam mieszkańców i rodziny północnej części naszej Parafii na Mszę św. w ich intencji o Boże błogosławieństwo i potrzebne łaski.

6. Msza św. za Solenizantów stycznia odprawiona będzie w piątek o godz. 17.00. Proszę o imienne zgłoszenia w zakrystii.

7. Spotkanie Eucharystycznego Ruchu Młodych będzie w piątek o godz. 16.00 w salkach parafialnych, po czym Msza szkolna o godz. 17.00, na którą zapraszam wszystkie dzieci szkolne i przedszkolne.

8. Zbiórka ministrantów oraz chłopców, którzy chcieliby zostać ministrantami – w piątek po Mszy szkolnej.

9. W tym tygodniu przypada I sobota miesiąca, w tym dniu Msze św. o godz. 8.00 i 17.00. Po porannej Mszy św. – w int. Członków Żywego Różańca – nabożeństwo do Niepokalanego Serca Maryi.

10. Msza św. w int. Dzieci Maryi z odnowieniem przeczeń i nałożeniem Cudownego Medalika będzie odprawiona w sobotę o godz. 14.00, zaś w czwartek po wieczornej Mszy św. proszę Dzieci Maryi na spotkanie organizacyjne przed tą uroczystością.

11. W przyszłą niedzielę – 2 lutego przypada święto Ofiarowania Pańskiego, które kończy cykl uroczystości związanych z objawieniem się światu Słowa Wcielonego. W czasie każdej Mszy św. poświęcenie gromnic. W tym dniu również w całym Kościele obchodzony jest Światowy Dzień Życia Konsekrowanego, jest to także dzień modlitw w intencji katechizacji dorosłych.

12. Spotkanie Domowego Kościoła, Oazy Rodzin – dzisiaj o godz. 17.00.

13. Bóg zapłać za pomoc w sprzątaniu naszego kościoła w minionym tygodniu, tym razem proszę o pomoc Parafian mieszkających przy ulicy Kopernika 1 – 55 /nieparzyste/ oraz ul. Szymborskiej.
Dziękuje również o. Arkadiuszowi za tygodniową posługę pośród nas.

14. Spotkania z mieszkankami Gminy Mszana zainteresowanymi pracą w czeskiej firmie KES we Vratimowie koło Ostrawy odbędą się w najbliższy wtorek o godz. 12.00 i 14.00 w GOKiR w Mszanie.

15. Gminny Ośrodek Sportu w Mszanie zaprasza 1 i 15 lutego na jednodniowe wyjazdy na narty SKI „CHOPOK” na Słowację. Zapisy na Krytej Pływalni w Połomi. Informacje i szczegóły na plakatach i w mediach społecznościowych.

Polecam: Wiesiadnik /za tydzień będzie nowy/ i Mały Gość Niedzielny.

Wszystkim życzę dobrej niedzieli i błogosławieństwa Bożego na cały nowy tydzień!

Loading