II NIEDZIELA ZWYKŁA – 19.01.2020 r.

 

1. Przeżywamy II Niedzielę Zwykłą.

Przez cały tydzień trwa już Okres Zwykły w roku liturgicznym, w czasie którego upamiętniamy różne wydarzenia i tajemnice z życia Chrystusa. Dziś ciągle jeszcze trwamy w świetle epifanii znad Jordanu, objawienia się Jezusa posłanego jako Mesjasza do siedzących w krainie cienia śmierci.

2. Trwa Tydzień Modlitw o Jedność Chrześcijan, przeżywany w tym roku pod hasłem: „Życzliwymi bądźmy”. O jedność modlić się będziemy podczas nieszporów kolędowych o godz. 15.30.

3. Kolekta dzisiejsza jest przeznaczona na archidiecezję – na funkcjonowanie instytucji archidiecezjalnych zaangażowanych w apostolstwo słowa, m. in. radio eM. Za wszelkie ofiary składam serdeczne Bóg zapłać! Za tydzień kolekta będzie na ubezpieczenie naszych budynków kościelnych i cmentarza.

4. We wtorek, we wspomnienie św. Agnieszki, z okazji Dnia Babci i Dnia Dziadka zostanie odprawiona o godz. 17.00 Msza św. w intencji Babć i Dziadków – serdecznie zapraszam do udziału.

5. Nowenna do MB Nieustającej Pomocy w środę po Mszy św.
Adoracja Najśw. Sakramentu w czwartek od godz. 16.00, w tym czasie okazja do spowiedzi.  Koronka do Bożego Miłosierdzia – piątek godz. 7.45 Różaniec – sobota o godz. 16.30.

6. Trwają ferie zimowe – w piątek nie będzie o 17.00 Mszy szkolnej.
Kancelaria czynna jest po Mszach św. od poniedziałku do piątku.

7. Spotkanie Domowego Kościoła, Oazy Rodzin będzie w przyszłą niedzielę o godz. 17.00.

8. Bóg zapłać za pomoc w sprzątaniu naszego kościoła w minionym tygodniu, tym razem proszę o pomoc Parafian mieszkających przy ulicy ks. Styry.

9. Przypominam, że w środę po feriach, 29 stycznia o godz. 17.00 zapraszam mieszkańców i rodziny południowej części naszej Parafii na Mszę św. w ich intencji o Boże błogosławieństwo i potrzebne łaski.

10. Związek Emerytów i Rencistów w Mszanie organizuje coroczne spotkanie z okazji Dnia Babci i Dziadka w czwartek 23.01. o godz. 17.00 w sali GOKiR. Prosi się o potwierdzenie obecności u Członków Zarządu.

11. Spotkania z mieszkankami Gminy Mszana zainteresowanymi pracą w czeskiej firmie KES we Vratimowie koło Ostrawy odbędą się we wtorek 28.01. o godz. 12.00 i 14.00 w GOKiR w Mszanie.

12. Gminny Ośrodek Sportu w Mszanie zaprasza 1 i 15 lutego na jednodniowe wyjazdy na narty na SKI „CHOPOK” na Słowację. Zapisy na Krytej Pływalni w Połomi. Informacje i szczegóły na plakatach i w mediach społecznościowych.

13. W najbliższą sobotę odbędzie się Archidiecezjalna Pielgrzymka Niesłyszących do Panewnik – początek o godz. 12.00, zaś w przyszłą niedzielę również w Panewnikach o godz. 14.00 rozpocznie się doroczna adoracja Apostolstwa Chorych przy żłóbku.

14. Serdecznie witam O. Arkadiusza Sitko SVD, który przez cały tydzień będzie posługiwał pośród nas.

W „,GOŚCIU NIEDZIELNYM” DZISIAJ między innymi :
– skąd się bierze pokój serca oraz dlaczego warto tracić czas na adoracji Najświętszego Sakramentu?
– reportaż o sanktuarium w Starej Wsi, które szczególnie wybrała sobie Matka Boża
– przepis na doskonały domowy chleb

W „,MAŁYM GOŚCIU NIEDZIELNYM” DZISIAJ między innymi :
– specjalny dodatek dla prawdziwych łamaczy głów z dziesiątkami łamigłówek, krzyżówek i zagadek
– dom Stefana Wyszyńskiego zmieniał się czasem w duży plac zabaw – w co najchętniej bawił się przyszły kardynał wraz z rodzeństwem?
– plakat z Dawidem Kubackim
Polecam: Wiesiadnik

Wszystkim życzę dobrej niedzieli i błogosławieństwa Bożego na cały nowy tydzień oraz bezpiecznych ferii!

Loading