III NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU – 12.03.2023 r.

1. Dziś już III Niedziela Wielkiego Postu. Warto zapytać siebie: jak wykorzystuję ten szczególny czas w tym roku? Czy podjąłem uczciwą, rzetelną pracę nad sobą? Co udało mi się już wypracować? Czy pamiętam, że przez Wielki Post mam przygotować się na najważniejsze chrześcijańskie święta?

Zachęcam również do podjęcia trudu abstynencji od napojów alkoholowych. Można się wpisać do naszej Parafialnej Księgi Trzeźwości wyłożonej z przodu kościoła.

2. Kolekta dzisiejsza przeznaczona jest na potrzeby naszej Parafii. Za wszelkie ofiary, a także za przelewy na konto parafialne, składam serdeczne Bóg zapłać! Za tydzień kolekta przeznaczona będzie na potrzeby archidiecezji – na wsparcie Domu Księży Emerytów i Sądu Metropolitalnego.

3. Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym dzisiaj o godz. 15.15

Droga Krzyżowa dla dorosłych Parafian i młodzieży – w piątek o godz. 17.30.

Droga Krzyżowa dla dzieci w środę o godz. 17.00. Przypominam, że za pobożny udział w Drodze Krzyżowej i Gorzkich Żalach można zyskać odpust zupełny – pod zwykłymi warunkami. Zalecania za zmarłych, za których modlić się będziemy podczas tych nabożeństw, można składać w zakrystii.

4. Jutro, w poniedziałek 13 marca przypada 10 rocznica wyboru papieża Franciszka na Stolicę Piotrową – pamiętajmy o nim w naszych modlitwach. W tym dniu odbędzie się Dekanalny Dzień Skupienia dla Zespołów Charytatywnych w Ruptawie. Początek o godz. 9.00.

5. Zapraszam na nabożeństwa:

  • Nowenna do MB Nieustającej Pomocy w środę po Mszy św.
  • Adoracja Najśw. Sakramentu w czwartek od godz. 16.00, w tym czasie okazja do spowiedzi, a szczególnie zapraszam uczniów klasy VII.
  • Różaniec – w sobotę o godz. 16.30.

6. Druga nauka przedślubna będzie się w środę o godz. 19.00 w salkach parafialnych.

7. Najbliższy piątek to III piątek miesiąca, dlatego po porannej Mszy św. nabożeństwo do Bożego Miłosierdzia z odmówieniem Koronki

8. Msza szkolna w piątek o godz. 17.00, a Msza młodzieżowa w piątek o 18.45 – wcześniej okazja do spowiedzi.

9. Dzieci Maryi mają swoje spotkanie w sobotę o godz. 10.00 w salkach, a schola parafialna – w sobotę o godz. 11.00 na chórze w kościele.

10. Bóg zapłać za pomoc w sprzątaniu naszego kościoła w minionym tygodniu, tym razem proszę o pomoc Parafian mieszkających przy ulicy Wodzisławskiej 136 – 160 /parzyste/ oraz ulic Dębowej i Zielonej. Dziękuję firmie Joz-Mar p. Józefa Holony za wykonanie nowych schodów na probostwo.

11. Nasze Parafialne Wielkopostne Rekolekcje przeżywać będziemy od V Niedzieli Wielkiego Postu tj. od 26 – 29 marca. Zarezerwujmy sobie czas, aby aktywnie w nich uczestniczyć.

Szkolne rekolekcje planowane są w tym samym terminie.

12. Świetlica Parafialna czynna jest we wtorki od 16.00 – 18.00. Zapraszam dzieci do skorzystania i dziękuję Paniom, które opiekują się naszą Świetlicą.

13. Z okazji Jubileuszu 125-lecia naszego kościoła parafialnego ogłaszamy konkurs plastyczny dla dzieci i młodzieży pt. „NASZ ŚWIĘTY PATRON”. Szczegóły na plakatach i stronie internetowej parafii.

14. Referat Finansów i Budżetu Gminy przypomina, że w środę 15.03. upływa termin I raty opłaty za gospodarowanie odpadami komunalnymi wg nowej stawki.

15. Sołtys Mszany pobiera I ratę podatku gruntowego oraz opłatę od posiadania psa do środy 15.03. w godz. 8.00 – 15.00 w Urzędzie Gminy Mszana – Sala Ślubów. Prosi się o zabranie decyzji podatkowych. Jest możliwość płacenia kartą.

16. Przewodniczący Rady Gminy Mszana zaprasza mieszkańców sołectwa Mszana na Zebranie Wiejskie, które odbędzie się w czwartek 16.03. o godz. 17.30 w GOKiR w Mszanie. Przedmiotem Zebrania będzie wybór sołtysa i rady sołeckiej. W przypadku, gdy w podanym terminie nie zbierze się co najmniej 40 mieszkańców uprawnionych do głosowania, Zebranie odbędzie się w tym samym dniu o godz. 17.40. Szczegóły są dostępne na plakatach i stronie internetowej Gminy Mszana.

17. Zarząd Klubu Sportowego Start Mszana zaprasza na zebranie sprawozdawczo-wyborcze, które odbędzie się w przyszłą niedzielę 19.03. o godz. 13.00 w Ośrodku kultury w Mszanie. Zapraszamy członków i sympatyków klubu.

18. Zarząd Koła Gospodyń Wiejskich w Mszanie organizuje 2-dniową wycieczkę do Warszawy w dniach 9-10 maja. Koszt to 350 zł. W programie m. in. zwiedzanie Sejmu i Senatu. Szczegółowe informacje i zapisy o członkiń zarządu.

19. Powiatowe Centrum Pomocy Rodzinie w Wodzisławiu Śl. informuje o naborze wniosków o dofinansowanie ze środków PFRON w ramach pilotażowego programu Aktywny samorząd. Bliższe informacje w gablotce i na www.pcpr-wodzislaw.pl /zakładka Aktywny samorząd/

20. Wielkopostny dzień skupienia dla samorządowców odbędzie się w sobotę 1 kwietnia w godz. 10. – 14. Miejsca, program dnia skupienia i sposób zapisu dostępne są na stronie internetowej archidiecezji katowickiej w zakładce: „Zapowiedzi”.

W „Gościu Niedzielnym” dzisiaj m. in.:

  • blok tekstów z okazji 10 rocznicy wyboru papieża Franciszka
  • dlaczego ten papież jest inny niż jego poprzednicy i co jest najważniejsze w jego pontyfikacie

Polecam: marcowy Wiesiadnik i Mały Gość Niedzielny.

Wszystkim życzę wytrwałości w realizowaniu wielkopostnych postanowień oraz obfitości Bożej łaski na nowy tydzień!

 

Loading